X

5 KULTOWYCH OŚRODKÓW DO MEDYTACJI

Podróże mogą być czymś więcej niż tylko przemieszczaniem się z miejsca do miejsca. Mogą stać się duchową wyprawą w głąb siebie. Przełom roku to dobra okazja, żeby wyruszyć w taką podróż, pobyć ze sobą i zregenerować się pełni. Dokąd? Polecamy 5 najlepszych ośrodków medytacyjnych za granicą.

  1. Indie: mistyczny aśram Parmarth Niketan w Riszikesz

Miasto Riszikesz to światowa stolica jogi. Wspólna praktyka i medytacje odbywają się w aśramie Parmarth Niketan, który uważany jest za najlepszy i największy w całych Indiach. Podróż do tego miejsca to prawdziwa wyprawa duchowa i okazja do kontaktu z najstarszymi tradycjami jogi oraz medytacji. Doskonałe miejsce, aby odpocząć, nabrać dystansu i pobyć ze sobą z dala od zgiełku.

  1. Tajlandia: Wat Suan Mokkh, czyli „Ogród Wyzwolenia”

Założycielem pustelni Wat Suan Mokkh był buddyjski mnich Ajahn Buddahasa. To utworzone w 1932 roku „leśne” centrum Dharmy jest jednym z niewielu w Południowej Tajlandii miejsc poświęconych medytacji vipassana. Vipassana jest sposobem autotransformacji poprzez samoobserwację. Skupia się na głębokim związku umysłu i ciała, którego można doświadczyć bezpośrednio dzięki zdyscyplinowanej obserwacji doznań fizycznych. Ośrodek proponuje 10-dniowe kursy medytacji wglądu. To bardzo intensywny program, przynoszący moc niezwykłych doświadczeń duchowych. Każdy dzień rozpoczyna się o 4:00, a ostatnie aktywności kończą się późnym wieczorem. Pogłębianiu pracy służy także specjalna dieta i tzw. Szlachetne Milczenie.

 

  1. Malediwy: Four Seasons Resort 

Ośrodek składa się ze 103 krytych strzechą domków, otoczonych obłędną plażą i błękitem Oceanu Indyjskiego. Oferuje Panchakarmę, intensywne programy detoksykacji oparte na zasadach ajurwedy oraz odosobnienia medytacyjne. Można wziąć udział również w „rytuale ponownego połączenia”, który obejmujące dźwięk, masaż, uzdrawianie czakr, zabiegi olejkami eterycznymi i kąpiele.

 

  1. Niemcy: Immenstadt, Europe Center, Buddyzm Diamentowej Drogi

Europejskie Centrum buddyjskiej szkoły Diamentowej Drogi jest położone w malowniczej, górskiej części Bawarii. To wygodnie zaprojektowane miejsce, w którym chce się spędzić całe tygodnie. W EC odbywa się coroczny, międzynarodowy kurs, który jest prowadzony przez najważniejszych nauczycieli szkoły. W ciągu reszty roku można wziąć udział w treningach medytacji lub po prostu spędzić czas w odosobnieniu.

 

  1. USA: Kalifornia, Green Gulch Farm Zen Center

Green Gulch to miejsce dla osób zaawansowanych w praktykach medytacji zen. Goście spędzają tu najczęściej kilka miesięcy – trudno się dziwić. Ośrodek położony jest nieopodal wybrzeża Pacyfiku, otulony eukaliptusowymi dolinami i pięknymi widokami na słynną Muir Beach. W przerwie od praktyki uczestnicy biorą udział w zajęciach jogi, rzemiosła, czy sezonowych pracach ogrodowych.

 

 

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

sześć + 19 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE