X

Celebruj życie z ekspresją dziecka

Dorosłe życie często sprowadza się do pracy i obowiązków. Mamy być poważni i odpowiedzialni. Tego wymaga od nas otoczenie, normy społeczne, a z czasem my sami. I często zapominamy o tym, co najbardziej naturalne – o zabawie i celebracji. Nakładamy maski powagi i ganimy się za każdy przejaw beztroski. Warto sobie uświadomić, że takie zachowanie jest dla nas ciężarem, źródłem napięć, lęków i stresu.

Warto też przebudzić na nowo swoje wewnętrzne dziecko. Pomyśl jacy byliśmy jako kilkuletnie dzieci. Jak bez myślenia o konsekwencjach skakaliśmy po drzewach, objadaliśmy się czereśniami czy budowaliśmy zamki z piasku. Nie myśleliśmy o tym co będzie za chwilę, nie wybiegaliśmy w przyszłość, nie planowaliśmy.

Stańmy się ponownie takim dzieckiem. Pozwólmy sobie na beztroskę, na niczym nieograniczoną ekspresję. Dajmy się ponieść chwili, chłońmy z niej energię i radość. Niech ona nas prowadzi. Pozwólmy sobie na spontaniczność – tańczmy, śpiewajmy. Niech nasze ciało decyduje jak chce się poruszać, nawet jeśli to będą najdziwniejsze i najbardziej szalone pozy.

Niech poniesie nas impuls, który tkwi w naszym sercu. To impuls dziecka, który sprawia, że jesteśmy w pełni swojej niewinności i naturalności.

Oddajmy się radości, zabawie i celebracji. Bez obaw i lęków. Spontanicznie i bez planowania.

Celebracja częścią procesu

Celebracja i zabawa odgrywa ogromną rolę w procesie jakim jest nasze życie. To jego istotna część, bo tak naprawdę kończy każde ważne wydarzenie.
Nawet jeśli przeżywamy coś trudnego i nieprzyjemnego, ostatecznie przychodzi moment, kiedy udaje nam się to zintegrować i zyskujemy na tyle siły, aby dostrzec wartość tego doświadczenia i podziękować za nie. Kiedy możemy zrzucić ten balast i nadać nowy rytm życiu dzięki zabawie.

Czas podsumowań

Grudzień to czas kiedy często czynimy podsumowania w różnych sferach naszego życia. Ważne, abyśmy spojrzeli na mijający rok jak na proces, który wydarzał się dzień po dniu, tydzień po tygodniu. Zastanówmy się, jak w tym czasie zmieniało się nasze życie, co przynosiły nam kolejne dni, a co zabierały. W myślach przeżyjmy jeszcze raz ten okres, dziękujmy za to co nas spotkało, a na cześć siebie i swojego życia świętujmy.
Nasza celebracja może przyjąć różną formę. Może być to dosłownie fizyczna impreza – okres świąteczno-noworoczny temu sprzyja. Może być to też wewnętrzne świętowanie, z samym sobą. Zróbmy dla siebie coś przyjemnego i jednocześnie otwórzmy się na to co nowe, co dopiero chce się w naszym życiu objawić.

 

Autorem jest Agata Swornowska, Redaktor Naczelna One EnergyAgata Swornowska

Jej celem jest kreowanie życia pełnego synergii, w którym nadrzędną rolę odgrywa rozwój świadomości oraz harmonia.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

piętnaście − siedem =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE