X

Dlaczego warto praktykować Medytacje Aktywne OSHO?

Terminy: uważność, medytacja, świadomość są ogólnie znane. Przez próby poznania wszelakiego rodzaju technik jak medytacje transcendentalne, praca z oddechem, powtarzanie mantr lub po prostu siedzenie, szukamy drogi do naszego wnętrza, ciszy i spokoju. Mimo to wielu boryka się wciąż z natłokiem myśli, stresem, problemami ze zdrowiem fizycznym. Zastanawialiście się dlaczego?

Kondycja społeczeństwa

Współcześnie jesteśmy bardziej podatni na stres, niż nasi przodkowie chociażby sto lat temu. W ciągłym biegu, przebodźcowani wszechobecnymi informacjami oraz przy siedzącym trybie życia, odcięci jesteśmy od doświadczenia swojego ciała. Nawet jeśli dbamy o zdrowie, jest to bardziej walka z otyłością, walka z niedoskonałościami, walka z samym sobą, żeby być najlepszym. W tym wszystkich zapomnieliśmy o miłości nas samych, o relaksacji i trosce o nasze życie.

Jeśli chcemy poznać nasze wnętrze i żyć świadomie, musimy zakorzenić się w przestrzeni czystej świadomości. Medytacja jest doświadczeniem, a nie techniką, ale techniki mogą wspierać nas w doświadczaniu medytacji.

Dlaczego medytacja aktywna?

Nasze ciała zmieniły się na tyle, że starożytne techniki medytacyjne przestały być efektywne. Najpierw musimy osadzić się w ciele, żeby móc wzrastać duchowo. Bez tego może i wzniesiemy się na wyżyny duchowości, ale bez uziemienia nie będziemy w stanie po pewnym czasie funkcjonować w równowadze. A to przecież o równowagę w tym wszystkim chodzi.

Medytacje Aktywne OSHO® w swoim założeniu mają przez ekspresję ciała, chaotyczne metody wychodzące poza ramy społecznych uwarunkowań sprawić, by nasze centrum powróciło z umysłu do serca, do siebie, do czystego doświadczenia i relaksacji.

Zobacz też wywiad o Medytacjach Aktywnych z Martą Obrycką

Poznaj techniki

Jedną z najbardziej efektywnych metod (współcześnie używaną już także w niektórych niemieckich szpitalach) jest Medytacja Dynamiczna OSHO®. Praktyka odbywa się rano, kiedy cały świat budzi się do życia i w naturalny sposób wznosząca energia wspomaga nas dookoła. Składająca się z pięciu części praktyka w której poprzez chaotyczny, głęboki oddech, podnosimy energię w naszym ciele, dzięki czemu możemy wyrazić i wyrzucić wszystko nam niepotrzebne, połączyć się z naszym centrum skacząc i używając mantry, wyczerpać ciało i umysł, do doświadczenia jedności w ciszy i bezruchu, aż do celebracji życia w tańcu.

Drugą, siostrzaną do Medytacji Dynamicznej jest  technika OSHO Kundalini®. Praktykuje się ją późnym popołudniem lub o zachodzie słońca. Jest idealna na zakończenie dnia. Polega na aktywnej relaksacji, która pozwala ciału wyrazić się poprzez ruch i pozbyć się stresów nagromadzonych w ciągu dnia. W trakcie czterech części  przez wytrząsanie ciała, taniec intuicyjny, obserwację w ciszy i bezruchu jesteśmy w stanie powrócić do ciała i znaleźć ukojenie.

Wyżej przedstawione techniki to tylko niektóre z całej gamy Medytacji Aktywnych OSHO®. Wieloletnie badania i doświadczenia pozwoliły na stworzenie i zaadaptowanie do współczesnych warunków starożytnych praktyk, takich jak: latihan, gibberish, dźwięki czakr, humming i innych.

Medytacje Aktywne OSHO® są naukowo zaprojektowane w taki sposób, aby pomóc wydostać się z umysłu i doświadczyć życia. Gniew, smutek, radość, śmiech, energia seksualna, miłość, cisza i świętowanie są częścią egzystencji. Zrzucenie napięcia, otwarcie serce i bycie świadkiem, otwiera przed nami pełną gamę doświadczeń, zapobiegając depresji i chorobom autoimmunologicznym. Każda sesja medytacji, a także warsztaty są okazją do odkrywania i poszerzania samoświadomości oraz powrotu do własnych emocji.

Autor: Atimaya

O autorce: Poszerzanie świadomości jest dla niej jedyną drogą wyjścia z szaleństwa tego świata, a podstawą do tego jest odkrycie swojej prawdziwej natury przez medytację. Jest certyfikowanym instruktorem Medytacji Aktywnych OSHO® oraz Terapii Medytacyjnej OSHO No-Mind®. Tworzy mandale, prowadzi medytacje oraz warsztaty w Polsce i za granicą.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

16 − jeden =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE