X

DODAJ ŻYCIU ENERGII

Dzisiejszy tryb życia nie sprzyja ładowaniu wewnętrznych baterii. Łatwo je natomiast rozładowuje. Setki podjętych w ciągu dnia decyzji, przeładowanie informacyjne, totalne przebodźcowanie, miliony spraw do załatwienia, bieg, stres, nerwy – i w końcu padamy wypaleni, bez grama energii do życia. Czy tak to musi wyglądać? Jak ujarzmić codzienność i znaleźć w niej czas i siłę także dla siebie?

W przypadku braku energii tradycyjne rady to: jedz zdrowo, wysypiaj się, znajdź czas dla siebie, zrelaksuj się. Jednak jakkolwiek rady te mogą pomóc na krótka metę, to nie likwidują prawdziwej przyczyny problemu. Nie skłaniają do zrozumienia jego istoty i nie prowadzą do jego ostatecznego rozwiązania. Jak więc najlepiej się zabrać do rzeczy?

Głównym winowajcą jest tu stres. To on wprowadza w nasze życie chaos, drenuje zasoby naszej energii, i nie pozwala na skuteczne działanie. Prowadzi do dysharmonii i wyniszczenia. Najważniejsze więc, by zdystansować problemy, rozładować napięcie, i uzupełnić zasoby energii wewnętrznej. 

Większa świadomość swego ciała, to także większa świadomość swoich myśli. Pełna świadomość prowadzi do nieustannego bycia „w sobie” i niedopuszczania do siebie stresu.

Osiągnięcie stanu wewnętrznej spójności i autentyczności to początek do uzyskania harmonii w swoim życiu. Do jej uzyskania niezbędna jest wiedza o sobie, swojej podświadomości oraz odpowiedzialność za własne czyny. Doskonałym początkiem tej drogi jest nic innego, jak codzienna, regularna medytacja. Dzięki niej zyskuje się większą świadomość własnych myśli i ciała, a umysł jest bardziej zintegrowany. Medytacja – mówiąc w skrócie – polega na skupieniu uwagi na jednej funkcji swojego ciała, na przykład na oddechu i dzięki temu pozwala wyciszyć myśli. Regularna praktyka udowadnia, że medytować można zawsze i wszędzie i nie potrzeba tu żadnych specjalnych warunków. 

Doskonałym wstępem do poznania swego ciała, nauki skupiania na nim i namysłu nad każdym ruchem jest… ruch. Sport, taniec – to doskonały sposób na naukę bycia „tu i teraz”. Umiejętność ta pozwala na szybką ocenę sytuacji, przewidywanie przyszłych wydarzeń, podejmowanie właściwych decyzji – zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy. Ruch świetnie wpływa na wydolność organizmu. Uczy prawidłowego oddychania, które jest nośnikiem naszej energii. Wzmaga też pragnienie. Prawidłowe nawodnienie jest niezbędne do wytwarzania energii. Należy pić dużo wody – 7-8 szklanek dziennie to minimum. Zbyt niski poziom nawodnienia skutkuje obniżonym poziomem energii. 

Większa świadomość swego ciała, to także większa świadomość swoich myśli. Pełna świadomość prowadzi do nieustannego bycia „w sobie” i niedopuszczania do siebie stresu. Tym samym problem braku energii można pożegnać raz na zawsze!

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

17 − sześć =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE