X

Dziecko w każdym z nas

Dzieciństwo kojarzymy z czasem beztroski, zabawy, radości, śmiechu do rozpuku, spontanicznych działań. To czas, który wspominamy z nutką tęsknoty, zwłaszcza, gdy w dorosłym życiu wymaga się od nas powagi, rozsądku, przemyślanych decyzji.

Czy jednak obraz odpowiedzialnej dorosłości musi przekreślać tę dziecięcą beztroskę? Oczywiście, że nie! Zwłaszcza, że w każdym z nas tkwi wewnętrzne dziecko. To co bliskie dziecku jest z nami przez całe życie.

I bardzo dobrze, że tak jest. Powinniśmy je pielęgnować i nawiązać z nim kontakt.

Nasze wewnętrzne dziecko to pokłady energii, witalności, radości życia, spełnienia i spontaniczności.

To właśnie ono „namawia” nas do większej swobody, do tego żebyśmy nauczyli się przełamywać ograniczenia, żebyśmy mieli odwagę.

Wewnętrzne dziecko „każe” uwierzyć w siebie, w to, że damy radę, uczy jak odrzucić lęki i obawy. Uczy nas pozytywnego myślenia.

To ono zachęca nas to spontanicznej radości, euforii, do ekspresji emocji bez obawy, że jest za głośna lub za bardzo widoczna. Do tego, żebyśmy znaleźli czas na to, co sprawia nam prawdziwie radość, nawet jeśli okiem dorosłego, to zwykła zabawa. Ale przecież o to chodzi, aby w życiu sięgać nie tylko po to, co pożyteczne i przydatne, ale też po to, co po prostu przyjemne.

Nawiążmy zatem kontakt z wewnętrznym dzieckiem, z jego wrażliwością i dobrą energią. Ono chce żebyśmy je kochali i pielęgnowali.

Chce też, żebyśmy je rozumieli. Często bowiem wewnętrzne dziecko nosi też w sobie to, co przykre z naszej przeszłości. Może nosić ból, smutek, odtrącenie. Coś, co choć minęło lata temu, nie jest tylko wspomnieniem, ale stworzyło wzory i postawy, które tkwią głęboko w nas. Nie dostrzegając tego, nie będziemy rozumieć wielu zachować i decyzji z dorosłego życia.

Dopóki nie obdarzymy wewnętrznego dziecka miłością i nie postaramy się go zrozumieć, nie mamy szansy na życie pełne dobrej energii. Natomiast jeśli wewnętrzne dziecko dostanie wsparcie i zrozumienie, zacznie się rozwijać i rosnąć.

Porozmawiaj zatem ze swoim wewnętrznym dzieckiem.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

trzynaście − dziesięć =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE