X

Horoskop Holistyczny – CZERWIEC 2018

 

Słońce, Księżyc i pozostałe planety Układu Słonecznego są jak nuty na pięciolinii Zodiaku. Stanowią zapis wiecznej muzyki Wszechświata.

Położenie planet w znakach zodiaku i ich wzajemne kątowe połączenia zabarwiają kosmiczną energię, nadając mknącemu przez przestrzeń światłu koloryt.

Dźwięk i barwa boskiego pierwiastka życia w takim samym stopniu dociera do wszystkich istot na Ziemi. Cała przyroda przyjmuje ten dar z wdzięcznością, odwzajemniając się Wszechświatowi ciągłym pędem ku życiu. Tylko człowiek miewa dylematy, czy żyć i po co…

Czy położenie planet i ich wzajemne korelacje mają wpływ na życie na Ziemi? Najprościej zauważyć to obserwując Słońce i Księżyc. Aspekty tych planet względem siebie widzimy jako fazy Księżyca. Pełnie i nowie w sposób widoczny wpływają na gospodarkę wodną na całej naszej planecie, wywołując przypływy i odpływy. Woda swobodnie poddaje się wpływom Księżyca, nie trzymając się kurczowo przyjemnej, bezpiecznej zatoki.

Ze względu na to, że ciało ludzkie w 60-70 procentach składa się z wody – podczas lunarnych aspektów możemy odczuwać zmiany w równowadze chemicznej naszego organizmu. Zamknięta w ciele, subtelnie przyciągana lub odpychana przez hipnotyzujące światło Srebrnego Globu woda, nie mogąc poddać się swobodnemu ruchowi, zaczyna delikatnie drgać. Nasze ciało, umysł i wszystko co w pobliżu, również wpada w subtelny rezonans z kosmiczną energią i zmienia wibrację.

Na zmiany wibracji ludzie najczęściej reagują lękiem. Całe masy ludzkie ulegają wpływom kosmicznego przepływu wpadając w niekontrolowane emocje. Pełnia czy nów może wyzwolić w ludziach fale emocji, gdyż podczas tych faz Księżyca najbardziej zmienia się wibracja atomowej struktury ludzkiego ciała. Wielu ludzi wpada w skrajne stany emocjonalne i nie ma dla nich żadnego znaczenia, czy pełnia jest w Byku, Lwie czy w jakimkolwiek innym znaku. Oni i tak nic z tej pełni nie zyskają, otoczeni murami emocji, strachu i opacznie postrzeganej miłości, są jak masy wody ulegające wpływom Księżyca, pozostając w strumieniach emocjonalnych przypływów i odpływów, zamknięci w toczącym się kole życia.

Ludzkość nie szybko pojmie, że nie musi ulegać planetarnym wpływom wpadając w emocje, ale że może z nich czerpać całym sercem, wykorzystując w pełni kosmiczną moc i energię boskiej kreacji do budowania własnego życia.

Choć wspólnie tworzymy ocean świadomości zbiorowej, każdy z nas jest w tym oceanie niepowtarzalną Kroplą Światła –  połączeniem świadomego z nieświadomym, jasnego z ciemnym,  Ciała, Umysłu, Duszy oraz wszystkiego, co odbieramy poprzez zmysły, o czym myślimy i jak reagujemy na pojawiające się w życiu doświadczenia.

W każdej sekundzie przeżywamy życie w wymiarze cielesnym, materialnym – wtopieni w tłum sobie podobnych, budując jednocześnie swój własny świat: indywidualny, kolorowany przez umysł, intelekt, wyobraźnię, emocje i reakcje na pojawiające się po drodze sprawdziany. Będąc istotami duchowymi cały czas idziemy do światła, a jako istoty ludzkie szukamy tego, co Wszechświat daje nam w prezencie w każdej sekundzie życia. Dychotomia jest wpisana w całą otaczającą nas rzeczywistość i każdy ma pełne prawo, by wszystkie zjawiska odbierać indywidualnie, po swojemu.

Żyjemy w uwarunkowanym świecie otaczającej nas rzeczywistości.  Środowisko, w jakim zostaliśmy wychowani, wartości jakie przyjęliśmy za swoje, idee, jakie pozwoliliśmy sobie zaszczepić jako własne, w dużym stopniu kierują naszym życiem, ale go nie determinują.

Również  kosmiczne wpływy ukazują nam drogi i rozwiązania, ale nie zmuszają nas do wyboru. Wyborów dokonujemy sami, przynajmniej ci z nas, którzy nie boją się wziąć życia we własne ręce.

Zacznij świadomie pracować z emocjami, zamiast w nie wpadać, a Wszechświat wyposaży cię we wszystkie narzędzia potrzebne do świadomego i pełnego życia. W każdej wiązce kosmicznej energii jest informacja, jakiej potrzebujesz by podążać ścieżką własnego potencjału. W każdej chwili, z każdym promieniem Słońca dociera do ciebie Światło, które oczyszcza twoje Ciało, uspokaja Umysł i rozświetla Duszę.

Gdy stąpasz twardo po ziemi żyjąc w realnym świecie, a jednoczesnie, poprzez serce, sięgasz wysoko do gwiad – łączysz ze sobą dwa światy, ten duchowy i ten cielesny. Gdy zaczniesz rezonować z kosmiczną energią, poprzez serce otrzymasz połączenie za światem duchowym. Tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi, a emocje staną po twojej stronie jak oddany przyjaciel.

Aby przekonać się, na ile jesteś uległy zewnętrznym wpływom, nie tylko planetarnym, a na ile potrafisz sam decydować o swoim życiu, poobserwuj nadchodzące lunarne aspekty: nów w znaku Bliźniąt (13 czerwca, godz. 21:43) oraz pełnię w znaku Koziorożca (28 czerwca, godz. 6:53). W dniach lunarnych manifestacji emocje są najsilniej poruszane przez księżycowe światło lub jego brak, ale ważny jest również czas przed i po tych aspektach.

Układ planetarny nadchodzącego nowiu ukaże dwie drogi (w dużym uproszczeniu): dłuższą drogę zestrajania się z harmonią kosmosu poprzez głęboką transformację poprzedzoną ciężką pracą nad sobą (gonienie lepszej wersji samej/samego siebie) i skrót umożliwiający ominięcie większości turbulencji. Ta druga droga nie wymaga dużego wysiłku, ale mądrości, rozwagi i odwagi do wykonania pierwszego  kroku. Którą drogę wybierzesz?

Najbliższej pełni w szczególny sposób astystują utożsamiane z karmą Węzły Księżycowe, a rozświetlonemu słonecznym blaskiem Księżycowi towarzyszył będzie wymagający nauczyciel Saturn. Uważnym pełnia ta pokaże jak wykorzystać karmiczny bagaż, odsłaniając pęknięcia w pierścieniach własnych ograniczeń, stanowiące początek końca misternie i z mozołem stawianych barier.

Poświęć chwilę na kontemplację pełni i nowiu. Przypatrz się,  jak te zjawiska wpływają na ciebie, co delikatna zmiana wibracji aktywuje w twoim systemie, jakie emocje bądź stany wyzwala, a jakie blokuje.

Zgłębiając tajniki własnej osobowości nie zapomnij o najważniejszym: pogoda w czerwcu ma być wyśmienita, wykorzystaj to i baw się dobrze!

 

 

Baran

Absolutnie wszystko jest częścią Boskiego Planu. Ty też jesteś częścią Boskiego Planu, doskonałym elementem precyzyjnie, na bieżąco konstruowanej rzeczywistości.

Nie ty wymyśliłeś ten system i nie ty ustalałeś reguły – za nic nie odpowiadasz, więc nie musisz mieć wyrzutów sumienia.

Zrzuć niepotrzebny balast utkany z poczucia winy, a harmonia zawita do twojego życia.

 

Byk

Najtrudniej jest zacząć. Jak nabierzesz rozpędu, nikt cię nie zatrzyma.

Życie kocha tych, którzy kochają życie. Daj życiu trochę swobody, a odwzajemni tę miłość.

W tym miesiącu masz dużo harmonijnych planetarnych aspektów, które wspierają twoje działania. Przestań myśleć – zacznij czuć, pofolguj wyobraźni, a wpadnie ci do głowy całkiem nowy pomysł na życie.

 

Bliźnieta

Zamknij oczy. Przypomnij sobie chwilę, gdy byłaś/eś szaleńczo zakochana/y. Przenieś się w tę właśnie chwilę i poczuj, jak wtedy wyglądał świat.

A teraz, w tej sekundzie zakochaj się tak samo szaleńczo w sobie. Podnieś głowę, otwórz oczy i zobacz jak wygląda świat. Ty jesteś Światem.

Pokochaj siebie i pokaż tej małej istotce, którą w głębi serca nadal jesteś, że lęk jest iluzją.

Lęk przed miłością, przed jej brakiem, lęk przed przeszłością i przyszłością jest złudą, bo wszystko, absolutnie wszystko jest miłością. Nawet to, co nie do pokochania.

I gdyby było trzeba, przeżyłabyś/przeżyłbyś to życie ponownie.

Pokaż jej to, a dasz jej życie wieczne.

 

Rak

Nie walcz z umysłem, zaprzyjaźnij się z nim, a będzie ci posłuszny.

Umysł nie odróżnia rzeczywistości od fikcji. Nurkując w przeszłość dajesz życie temu, co powinno odejść w zapomnienie i cały czas to karmisz.

Dzisiaj jesteś zupełnie inną istotą, bardziej świadomą i dojrzałą. A skoro jesteś dziś zupełnie inna/y, więc to co przeszłe nie jest twoje, lecz twojego przeszłego ja. Jesteś tu- teraz, nie tam-kiedyś. Dzień dzisiejszy to najważniejszy moment twojego życia, nie przegap go.

 

Lew

Gdy droga w lewo stroma i kręta, a droga w prawo zasnuta mgłą, zawsze możesz pójść na przełaj. Zakazy i nakazy są dla tych, którzy się boją. Dla śmiałków świat stoi otworem.

Gdy raz wychylisz sie poza system, zobaczysz jak wiele możesz. Śmiało! Odwaga to twoja cecha wrodzona.

 

Panna

Nie dawaj prezentów na siłę. Nietrafiony prezent nie ma wartości, nawet gdy kosztował cię majątek.Wykorzystaj swój potencjał i zdolności do pomagania tym, którzy o to poproszą, a nie tym, którzy według ciebie tego potrzebują.

 

Waga

Czytając powieść spodziewasz się zwrotów akcji, przeplatających się wątków, zaskakujących rozwiązań. Gdy akcja płynie wartko, ciekawość nie daje oderwać się od lektury.

Życie potrafi zaskoczyć w tak niezwykły i niespodziewany sposób, że najlepszy pisarz by tego nie wymyślił lepiej.

Zacznij czytać księgę życia z ciekawością małego dziecka, a przestaniesz się bać kolejnego rozdziału.

 

Skorpion

Masz teraz dobry czas. Łap wiatr w żagle, bierz stery w ręce i działaj, możesz zrobić duży krok w swojej podróży.

Bądź uważny/a wypowiadając życzenia, gdyż każde z nich ma moc i trafia do wspólnego pola zbiorowej świadomości. Tam zbierze ziarna sobie podobnych i wróci do twojego życia jako namacalna rzeczywistość.

 

Strzelec

Gdy będziesz czekał/a na lepsze warunki, możesz przegapić coś ważnego.

To, co wydaje się przeszkodą nie do przeskoczenia, może okazać się łagodnym wzniesieniem gdy spojrzysz na to z drugiej strony. Gdyby wszystko było idealne, świat nie byłby tak interesujący. W czerwcu skup się na sobie, zbliżający się nów może dać ci cenne wskazówki na dalsze życie.

 

Koziorożec

Z czasem nie wygrasz, ale możesz się z nim zaprzyjaźnić.  Ten Wielki Nauczyciel, nie zważając na wiejące wiatry, konsekwentnie i bez wysiłku wykonuje swoją pracę, minuta po minucie robi to, co do niego należy. Podąża drogą Własnego Potencjału.

Gdy uważasz, że droga którą kroczysz jest właściwa, po prostu rób swoje.

Gdy trudności, które napotykasz piętrzą się w nieskończoność, to znak, by zrewidować swoje plany. Chyba że tak lubisz.

 

Wodnik

Każda istota ma określoną  misję, którą wykonuje w kooperacji  z innymi istotami.

Większość ludzi nie jest w stanie wyobrazić sobie ogromu precyzji, z jaką funkcjonuje rzeczywistość. Ci, co to widzą, dbają o jakość. Jakość każdego przeżywanego doświadczenia.

Dbaj o to, by we wszystkim co robisz zachować jakość, a twoją rzeczywistość wypełni przejrzystość.

 

Ryby

Umysł ma piękną umiejętność: to cud niepamięci. Puść w niepamięć to, o czym nie możesz lub nie chcesz zapomnieć, a odkryjesz świat bez granic.

Twoim Zwierzęciem Mocy jest mieszkająca w sercu Intuicja. Zaufaj sercu, naucz się wsłuchiwać w jego rytm. W momentach ciszy pomiędzy uderzeniami serca możesz usłyszeć, co mówi do ciebie twoja Wieczna Dusza. Wsłuchuj się w tę ciszę, a dostaniesz wszystkie odpowiedzi.

 

Autor: Jacek Piasecki

astrologią zajmuje się od ponad 30 lat. Łączy szkołę klasyczną  ze współczesną psychologią. Na co dzień prowadzi  jeden z ośrodków One Energy, Ośrodek Jedna Energia w Lechowie.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

pięć × 5 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE