X

Horoskop Holistyczny kwiecień 2018

W horoskopie holistycznym One Energy skupiamy się na trzech elementach, z których się składamy i które na siebie wzajemnie wpływają: Ciało, Duch, Umysł. Aby żyć w harmonii i w pełni wykorzystywać swój potencjał, warto dbać o integrację tych trzech aspektów.

 

Baran

 

Za Baranem wojownikiem idzie cały jego świat. Gdy walczysz, czy jesteś tego świadomy, czy nie, wraz z tobą, lub przeciwko tobie, walczą wszyscy i wszystko. Walcząc angażujesz w walkę swój świat, najbliższych z ich odrębnymi światami, całe rodowe klany z ich złożonymi historiami.

Wojownik to tylko jedna z Twoich twarzy. Jesteś też czuły/a, kochający/a i niezłomny/a. Pamiętaj o tym. Jesteś całością. Jesteś samym środkiem swojego ciała, umysłu i duszy.

 

16 kwietnia wypada nów w znaku Barana. To będzie dla Ciebie szczególnie sprzyjający czas, mogący przynieść Ci błyskawiczne pozytywne zmiany w życiu, na poziomie fizycznym inicjując poprawę statusu materialnego, a na poziomie duchowym przebudowę systemu wartości. Wykorzystaj czas do nowiu, aby przyjrzeć się w jakim miejscu życia jesteś i co chciałbyś zmienić. To może być moment zamiany karty Wojownika na kartę Przemiany, gdzie wrodzona siła, często trudna do okiełznania, zostaje przekształcona w wewnętrzny ogień, dający ciepło, bezpieczeństwo i energię do działania.

 

Byk

 

Prawie przez cały miesiąc sprzyjająca ci planeta Wenus będzie przebywała w znaku Byka tworząc harmonijne połączenia z energiami innych planet w zodiaku. Jeżeli pozwolisz sobie na koniunkcję z kosmiczną harmonią, w tym miesiącu zainicjujesz wiele zmian, a pod koniec miesiąca pierwsze zmiany zaczną kiełkować, przemieniąc się z czasem w barwny korowód pozytywnych zdarzeń w twoim życiu.

Astrologiczna Wenus opisuje między innymi nasz system wartości, relacje z innymi, ale odpowiada również za siłę pociągu, zwanego namiętnością.

W tym miesiącu popatrz na swoje namiętności. Co potrafią robić z twoim życiem. Jak głębokie mogą być, w jak wielu kierunkach wypuszczają macki. Jak potrafią wniknąć do ciała, zawładnąć umysłem, opętać duszę. Seksualność to tylko mały wycinek z całej palety namiętności, popatrz szerzej – namiętność ma wiele twarzy.

Przyjrzyj sie swoim bliskim, przyjaciołom, znajomym z pracy tak, jakbyś w każdym z nich widział lustrzane odbicie siebie samego w przeszłości, lub w przyszłości. Inni mogą pomóc ci zrozumieć, co jest twoją największą namiętnością, i do czego może ona prowadzić.

 

Bliźnięta

 

Poczuj moc swojego umysłu. Poobserwuj jego nieograniczone możliwości. Uświadom sobie, ile operacji twój mózg jest w stanie wykonywać jednocześnie. Ile danych pobierasz z przestrzeni i co z nimi robi twój umysł?. Używasz informacji by kreować i cieszyć się życiem, czy oceniać i analizować?

 

W kwietniu wyłącz samoocenę. Popatrz na otaczający cię świat z fascynacją odkrywcy, dla którego wszystko jest nowe, świeże i bezcenne. Popatrz na świat oczami dziecka, którym w głębi duszy nadal jesteś.

Jak zmienisz perspektywę, spojrzysz na swój własny świat pod innym kątem, zobaczysz wiele możliwości rozwiązania spraw, którymi żyjesz. Sam odpowiesz sobie na wiele pytań i rozwiążesz supły wielu problemów.

Szybko poczujesz ulgę w ciele, a lepiej funkcjonujące ciało wpłynie na wyciszenie duszy i umysłu.

 

Rak

 

Układ planet sprawia, że kilka spraw może wymagać załatwienia w trybie pilnym. Nie odkładaj tego, bo może być za późno. W międzyczasie pokontempluj bezpieczeństwo. Co oznacza dla ciebie bezpieczeństwo i jakim kosztem je budujesz? Nie jest czasami utkane ze strachu?

Czując się bezpiecznie, nie wyciągniesz ręki po nowe.

A twoje ciało, twój umysł, twoja dusza, Ty – Ty potrzebujesz Nowego.

Kto nie ryzykuje, nie ma szans na wygraną.

 

Lew

 

W tym miesiącu sprawy zawodowe zajmą ci większość czasu, ale gdy dobrze się zorganizujesz, pierwsze efekty włożonego wysiłku będą widoczne już pod koniec miesiąca.

Zajmując się wypełnianiem zawodowych i codziennych obowiązków nie zapominaj o sobie, twoje dobre samopoczucie jest niezbędne do tego, aby wszystko wokół ciebie dobrze funkcjonowało. Aby znaleźć równowagę, pozwalaj sobie na chwile relaksu, zadbaj o ciało, w szczególności daj odpocząć kolanom, spaceruj, to dobry relaks dla kolan, a pracując w pozycji siedzącej staraj się nie podkurczać nóg.

Jeżeli planujesz wakacyjny wyjazd, początek miesiąca to dobry czas na przyjrzenie się ofertom, tak sprzyjający układ planet ułatwi ci znalezienie najlepszej propozycji.

Jeżeli wybierzesz się w podróż wgłąb siebie, masz szansę wyjść poza umysł i usłyszeć muzykę, którą wibruje twoja dusza.

 

 

Panna

 

Wyrzuć ze słownika słowo muszę. Nic nie musisz, ale wszystko możesz.

Życie płynie wartko jak wezbrany po ulewie górski strumyk. Potrafisz płynąć wraz z prądem rzeki, delektując się pięknem mijanego krajobrazu? Czy raczej uczepiłeś/aś się jakiejś gałęzi i walczysz o życie?

Wszystko wokół jest jak ocean, ocean rzeczywistości.

Potrafisz zobaczyć tę rzeczywistość, z czego jest utkana, z czego ty sam/a ją tkasz?

 

Popatrz na świat swoimi oczami – oczami ciała.

Potem zamknij te oczy. Popatrz na świat oczami umysłu.

Potem zamknij te oczy. Popatrz oczami duszy.

A potem zamknij te oczy…

 

Waga

 

Czym jest dla ciebie harmonia?

Czy to stan, kiedy ciało jest zadowolone, umysł wypoczęty, a dusza radosna i szczęśliwa? Jak któryś z tych elementów nie funkcjonuje tak, jak pragniesz, to harmonia przestaje istnieć?

Harmonia nie przestaje istnieć, bo to wieczna, żyjąca istota. Jest częścią ciebie i częścią mnie, jest nieodłączną towarzyszką toczącego się życia – wszelkiego życia.

Kwiecień to doskonały czas, by przyjrzeć się harmonii przyrody. Popatrzeć jak wiosna, niczym nieograniczona ekspansja życia, maluje pąki na drzewach, koloruje kwiaty i zalewa świat ciepłem zwiastującym zbliżające się nieśmiało lato.

Ty też jesteś wiosną, niczym nieograniczoną ekspansją życia. Otul się wiosennym słońcem i pokaż światu harmonię zjednoczonego królestwa ciała, duszy i umysłu. Zachwycony świat odwzajemi się harmonijnymi zmianami w twoim otoczeniu.

 

Skorpion

 

Pamiętasz scenę z Gwiezdnych Wojen, gdy Yoda mówi do Luka Skywalkera: „Myślisz, że moja siła zależy od mojego wzrostu? Nie, ona pochodzi od Mocy”

Twoja siła również pochodzi od Mocy. Każdy kawałek twojego ciała, twojego umysłu i twojej duszy pochodzi od Mocy.

Naucz się używać tej Mocy. Do czego tylko chcesz. Ale bądź świadomy każdej chwili, w której z tej swojej Mocy korzystasz, i jakie konsekwencje tobie i innym przynosi każde jej użycie.

Feniks powstający z popiołów to jeden z archetypów Skorpiona. Spróbuj tego w kwietniu.

 

 

Strzelec

 

 

Dla Mistrza Strzelców cel nie jest ważny. Dla niego liczy się chwila, gdy strzała oddziela się od precyzyjnie puszczonej cięciwy i z furkotem zaczyna pokonywać opór powietrza.

Jak usłyszysz podobny dźwięk w życiu, będzie to oznaczać, że odkryłeś uważność.

 

W kwietniu poćwicz przenoszenie uważności pomiędzy ciałem, duszą, umysłem, początkiem i celem. Początek to każdy twój wybór. Cel, pomimo że go określiłeś i nadałeś mu kształt, może się zmieniać – powołałeś go do życia, ale dalej żyje on własnym życiem.

Nie skupiaj sie na celach, określ je i daj im wolną rękę, niech ewoluują dopasowując się do możliwego. Ciesz się tym, co ulotne i nie powtórzy się więcej – każdym mijającym dniem.

Kwiecień to dla ciebie świetny czas odkrywania swoich potencjałów. Od czasu do czasu daj odpocząć umysłowi i podążaj za tym, co podpowiada ci twoja dusza – to świetny sposób na zdrowe życie. Ciało choruje, gdy dusza pragnie, a umysł się opiera.

 

 

 

Koziorożec

 

Uparłeś się kiedyś tak, że zmieniłeś z dnia na dzień swoje życie?

A uparłeś się kiedyś tak, że zmieniłeś komuś życie?

 

Kwiecień to dla ciebie czas, gdzie stare uparło się, by zostać, a nowe puka do drzwi. Jeżeli upierasz się przy starym, może to być dla ciebie trudny emocjonalnie czas. Poprzebywaj w samym centrum swoich uporów, ich przyczyn i skutków. Popatrz, czy nie upierasz się przy czymś, co wyniszcza twoje ciało, opętuje umysł lub zabarwia duszę mglistą szarością.

Popatrz, czym jest dla ciebie konsekwensja, czy ma granice i co jest w stanie te granice zmienić?

W kwietniu, gdy przyroda budzi się z zimowego snu, nic nie jest w stanie zahamować jej ekspansji. Nowe życie nie zna granic, jest w nim za to ogromna siła i witalność, jak w nasionku potrafiącym wykiełkować na skale. Cała przyroda uczy cię, że życie jest celem samym w sobie. Ty też jesteś częścią przyrody.

Uchyl drzwi, wpuść trochę wiosny…

 

 

 

Wodnik

 

To, co odbierają twoje cielesne zmysły nie ma kompletnie żadnego znaczenia. To tylko surowe dane, które nabierają wartości i zabarwienia po dotarciu do mózgu. Twój umysł nadaje temu znaczenie. Ty nadajesz temu znaczenie. Popatrz na świat w ten sposób, a wiele się zmieni. Ty się zmienisz.

Twoje ciało i twój umysł są narzędziami, dzięki którym twoja dusza zbiera doświadczenia.

Ty jesteś architektem-wizjonerem budującym, w kooperacji z innymi, otaczającą cię teraźniejszość.

Weź los w swoje ręce, teraźniejszość jest plastyczna jak plastelina.

 

 

Ryby

 

Chodź, namaluj mój świat – ta melodia brzmi wokół otulając cię delikatną wibracją miłości.

 

Nie bój się. Maluj swój świat. Maluj wasz świat. Potrafisz pięknie malować.

Twój piękny umysł, twoja wietrzna dusza, twoje funkcjonujące jak precyzyjna maszyna ciało nieustannie malują twoją rzeczywistość. Ty malujesz swoją rzeczywistość.

Od dzisiaj się nie bój. Maluj tak, jak lubisz.

 

W kwietniu namaluj słońce.

 

Autor: Jacek Piasecki

astrologią zajmuje się od ponad 30 lat. Łączy szkołę klasyczną  ze współczesną psychologią. Na co dzień prowadzi  jeden z ośrodków One Energy, Ośrodek Jedna Energia w Lechowie.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

17 − jeden =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE