X

Horoskop Holistyczny – LIPIEC 2018

Show must go on.

Po jednych lekcjach przychodzą kolejne, i kolejne. Czy to nam się podoba czy nie, przedstawienie toczy się dalej. Życie to jedna wielka gra, której zasady są tworzone i zmieniane na bieżąco. Kto to zrozumie i zaakceptuje, zyska wolność.

W tym, co nam się wydarza, ukryte są informacje potrzebne do przejścia na kolejny etap – jak w grze na azymut. Aby dojść do celu, trzeba zaliczyć wszystkie punkty kontrolne, znaleźć wskazówki na dalszą drogę i wykonać wyznaczone, często zaszyfrowane zadania. Po co? To pytanie zadają sobie wszyscy. I od tysięcy lat nikt poza garstką wybrańców nie dostąpił zaszczytu otrzymania odpowiedzi za życia.

Od milardów lat Ziemia krąży niezmiennie wokół słońca dając jej mieszkańcom iluzję wschodów i zachodów, część widocznych na nieboskłonie ciał niebieskich to ostatni rozbłysk wygasłej dawno planety, który dotarł do ziemi po przebyciu milionów lat świetlnych. Od tysięcy lat ludzie żyją nadzieją odkrycia tajemnicy wiecznego życia. Dzisiaj fizyka kwantowa udowadnia, że otaczająca nas rzeczywistość ma naturę pustki…

Kto i po co tak to wszystko komplikuje?

Skoro otrzymanie odpowiedzi jest praktycznie niemożliwe, nie ma sensu tracić na każdym kroku energii na poszukiwanie czegoś, co może okazać się kolejną zakamuflowaną zagadką.

Zamiast zastanawiać się nad celem wędrówki, zwróć uwagę na drogę, którą podążasz. Popatrz na codzienność, którą żyjesz i wdychasz z każdym oddechem. Posłuchaj, jak smutek bądź radość zabarwiają dźwięki słuchanej przez ciebie muzyki. Ta sama melodia brzmi inaczej, gdy kochasz, inaczej gdy tęsknisz, a zupełnie inaczej, gdy nienawidzisz. Emocje z taką samą łatwością, z jaką nadają kolorytu muzyce, zabarwiają dni powszednie. W zależności od tego czy kochasz, czy nienawidzisz, czy jesteś smutny czy radosny, te same osoby i te same zdarzenia będziesz odbierał jako skrajnie odmienne. To również jeden z elementów gry.

Otaczająca nas rzeczywistość jest mniej rzeczywista, niż się wydaje, gdyż większa jej część żyje tylko w naszych głowach.

Show must go on.

Gwiazdy wędrują po nieboskłonie od niepamiętnych czasów i wędrować będą również wtedy, gdy nas już nie będzie. Dla Kosmosu jesteśmy pyłkiem na wietrze nieskończoności, ale jednocześnie bez nas byłby on uboższy o głębię i mądrość wszelkiego ziemskiego życia. Bez Nas, bez Ciebie, bez Twoich upadków i powstań ten nieograniczony niczym Kosmos byłby o niebo uboższy.

Lipcowy kosmogram jest bardzo symboliczny.

Układ zaczynającego się miesiąca pokrywa się z modelowym położeniem Zodiaku. Dokładna koniunkcja Osi Kosmologicznych Mandali jest jak klucz otwierający kolejną bramę, kolejny portal poprzez który świadomość zbiorowa niepostrzeżenie osiąga następny stopień doskonałości. Takie symboliczne połączenia najsilniej działają na poziomie tajemnym, niepostrzeżenie wprowadzając zmiany na poziomie ducha, a na poziomie fizycznym zjawiska te mogą wywołać bardzo pozytywne zmiany w strukturach umysłów i ciał ludzkich istot.

W lipcu mamy dwa lunarno-solarne aspekty, pełnię i nów, ale oba są zabarwione ciekawym zjawiskiem.

13 lipca (g. 4:48) będzie nów w znaku Raka połączony z częściowym zaćmieniem Słońca. 27 lipca (g. 22:20) wystąpi pełnia w znaku Wodnika, połączona z całkowitym zaćmieniem Księżyca.

Zaćmienia nadają barw lunarnym aspektom, ale to zabarwienie nie ma negatywnego wydźwięku. W dawnych czasach władcy wykorzystywali astronomiczną wiedzę, by manipulować prostym ludem. Dzisiaj zaćmienia Słońca nie musimy się bać, jest potocznie znanym zjawiskiem astronomicznym. Na poziomie symboli taki moment wskazuje, że czasami nieświadome (Księżyc) przejmuje dowodzenie nad świadomym (Słońce), a wtedy mamy szansę uchwycenia momentu, gdy nasza dusza daje nam niezbędne wskazówki – aby je zobaczyć i pojąć, trzeba wyłączyć logiczne myślenie i zdać się na intuicję i wewnętrzne widzenie.

Nów w znaku Raka (13 lipca) również ma silne połączenie z osiami Mitycznej Mandali. Tuż przed dokładnym czasem nowiu ( godz. 4:48), Księżyc w zjednoczeniu ze Słońcem przecina umowną granicę między tym co było, a tym co będzie. Towarzysząca świetlnej koniunkcji opozycja transformującej energii Plutona, mitycznego władcy Krainy Cieni, nadaje tor lunarnemu zjednoczeniu. To symboliczny moment uzdrowienia rodowych historii poprzez połączenie ze znajdującym się w nas źródłem światła. To może być moment, w którym siłę klanowych przodków wykorzystasz do rozbicia twierdz własnych ograniczeń.

Pełni 27 lipca (godz. 22:20) towarzyszyć będzie całkowite zaćmienie Słońca. Tak niezwykłe zestawienie kosmicznej scenerii rozświetli aspekty związane z wewnętrzną wolnością, ukazując wejście do drogi serca. Wewnętrzna wolność to niezależność od wszystkiego, co trzyma nas w matni rzeczywistości: nawyki, nałogi, przyzwyczajenia, sztywne koncepcje są jak kotwice blokujące rozwój. Wyjście ze strefy własnych ograniczeń rozpoczyna najważniejszą życiową podróż: wędrówkę z umysłu do serca.

Lipiec rozpoczyna i kończy się koniunkcją Księżyca z Marsem, emocji z działaniem. Takie połaczenie jest jak materiał wybuchowy, z którym trzeba obchodzić się bardzo ostrożnie. Zapalnikiem może być wszystko. Nieraz wystarczy kamień w bucie, a droga staje się udręką.

Wpasuj się w koło życia, które natura, nasz Wielki Nauczyciel, zatacza co roku pokazując nam, że życie nie ma końca. Znów mamy lato, korzystaj z jego pełni i nadchodzących wakacji. Wyjeżdżając na urlop nie zabieraj ze sobą bagażu trosk, niekarmione same odejdą.

Baran

Otaczające Cię struktury rzeczywistości robią wszystko, by ukraść Twoją uwagę i skutecznie odwrócić ją od Ciebie samego, od tego i tych, co kochasz. W zamian oferują ułudę i obietnice.

Nie daj się wciągać w emocjonalne rozgrywki, bądź poza tym.

Przestrzeń jest jak szachowy Arcymistrz, dostosowuje grę do Twojego poziomu, by czerpać z niej przyjemność. Wynik nie ma dla niej znaczenia.

Spróbuj grać jak Arcymistrz, na wielu poziomach już nim jesteś, więc dlaczego nie tu?

Byk

Zmiana jest na stałe wpisana w nasze życia, ale Bykowi bywa trudno zaakceptować Nowe. Szczególnie jeżeli zmiany zachodzą w głowie, w umyśle.

Nie opieraj się. Jeżeli coś się zburzy, zrobi wokół wypełnioną świeżością przestrzeń.

Zaproś Nowe, a doznasz olśnienia.

Bliźnięta

Rodzina, Ty i Twoje pasje, długo nic, praca. W tym miesiącu taka sugestia jest zapisana na kosmicznej mapie.

Jak w Twoim życiu ustawione są priorytety? Kogo lub co najczęściej stawiasz na podium?

Kto stanie na podium w lipcu? Ty?

Rak

Rodzina czy praca? Kosmos podpowiada: rodzina. Ale to dy decydujesz.

Wykorzystaj umiejętności i wypośrodkuj. Zawsze na chwilę możesz zejść z drogi środka, pozałatwiać sprawy – i w odpowiednim momencie świadomie wrócić do równowagi.

Każda istota dąży do równowagi, a Ty sam wiesz, jak to bywa trudne. Uszanuj trud innych, dziadków, rodziców, dzieci, doceń go i puść w przestrzeń. Podczas nowiu w Raku wszystkie klanowe i rodzinne obciążenia na chwilę znikną w otchłani nieskończoności, jak je uznasz, nie powrócą.

Lew

Potrafisz sam decydować, co robisz ze swoim wolnym czasem? Cenisz go, czy trwinisz za grosze lub obietnice?

A co z pasją? Czekasz na lepszy moment, by żyć z pasją? Teraz i tylko teraz jest najlepszy moment.

Żyj z pasją, a wszyscy, włącznie z Tobą, będziecie szczęśliwi.

Panna

Ja jestem OK i Ty jesteś OK. To lipcowa mantra dla Ciebie.

Kosmiczne energie dają Ci wsparcie. Rób swoje, a cel sam się wyłoni. Pojawi się jak odbite w wodach wszystkich jezior światło Księżyca, w tysiącach miejsc jednocześnie. Poczujesz ten moment, zachwyci Cię..

Waga

Nie możesz się zdecydować, w którą stronę? Idź przez siebie, Twoje serce już tam jest.

Przed sobą masz przestrzeń, pachnącą jak łąka w środku lata, rozwibrowaną brzmieniem śpieszących do domu pszczół, tajemniczą i intrygującą jak przeciwieństwo scalające doskonałość w całość.

Roztańcz się na łące życia i otul się dla świata jej zapachem. Niech lipiec zapachnie Tobą.

Skorpion

Stoisz przed Wszechwiedzącym. Możesz zadać jedno pytanie, Najważniejsze Pytanie.

O co pytasz?

Zadaj to pytanie w lipcu.

Strzelec

Długimi skokami ominiesz przeszkody. Choć nie wydaje się to bezpieczne, niesie ze sobą minimalne ryzyko. Długie skoki masz w naturze.

Symbolem Strzelca jest mityczny centaur – pół człowiek, pół koń – dwie natury połączone w jedną. Korzystaj z siły Zwierzęcia Mocy w sobie kierowanej przez panującą nad emocjami człowieczą Świadomość.

Po pierwszym skoku nabierzesz doświadczenia, po drugim polubisz długie skoki. Po trzecim staną się fascynującą zabawą.

Koziorożec

W majestacie kosmicznego prawa Władca Czasu namaszcza Słońce tytułem Regenta i daje mu we władanie kawałek przestrzeni.

Otrzymujesz w lipcu tytuł Regenta.

Od tej chwili Ty budujesz świat. Jesteś tu Szefem. I to jakim….

Wodnik

Pełnia w znaku Wodnika nadaje temu miesiącowi charakter, zabarwia go niezwykłym światłem połączonej mocy Żeńskiego i Męskiego. Gdy na początku miesiąca świadomie dokonasz wyłomu w jednym z murów własnych ograniczeń, podczas pełni popłynie tam światło, którego uzdrawiającej mocy nic nie będzie w stanie zatrzymać.

Jesteś gotów na przyjęcie takiego prezentu? Jeżeli tak, skocz w przestrzeń, a znajdziesz się po drugiej stronie lustra.

Ryby

Siedzisz w kręgu przyjaciół, rodziny, partnerów, najbliższych.

Za tobą jest większy krąg, to krąg Twoich Przodków.

Oba kręgi otacza krąg Oświeconych, Istot Światła.

Za Oświeconymi pojawia się krąg Istot Świata Natury: kamieni, drzew, roślin.

Do samego centrum wszystkich kręgów zaproś dziecko w sobie i wszystkie inne dzieci.

Możesz zmienić morze

Autor: Jacek Piasecki

astrologią zajmuje się od ponad 30 lat. Łączy szkołę klasyczną  ze współczesną psychologią. Na co dzień prowadzi  jeden z ośrodków One Energy, Ośrodek Jedna Energia w Lechowie.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 × cztery =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE