X

Horoskop Holistyczny maj 2018

Maj, obfitujący w liczne zjawiska astronomiczne (inicjująca rozpoczęcie miesiąca maja pełnia w Skorpionie 30 kwietnia, nów w Byku 15 maja, wejście pokoleniowej planety Uran do znaku Byka 15 maja, pełnia w Strzelcu 29 maja), to dobry miesiąc na obserwację siebie – tego, co w nas samych, tego, co wynurza się z naszych własnych cieni i czym lub kim staje się w świetle słońca i księżyca.

30 kwietnia była pełnia w znaku Skorpiona. Rozświetliła w nas to, co mroczne. To, czego nie chcieliśmy w sobie zobaczyć.

Jeżeli spojrzysz, co wyszło z mroku i nie odwrócisz wzroku, będziesz miał szansę wiele w sobie zmienić. W mroku kryje się strach, całe rodziny, wielkie kłębowiska strachu. Tak naprawdę strach nie istnieje, jest tylko grą  światła i cienia w naszych umysłach, ułudą i iluzją. Stając twarzą w twarz z własnymi lękami możesz w jednej chwili zrozumieć, że nie ma się czego bać, strach jest ulotny i nietrwały jak powiew wiatru.

Jeśli tak popatrzysz na siebie, na swoje życie, to podczas kończącej maj pełni w znaku Strzelca (29 maja) odkryjesz nowe drogi, przyjemniejsze i łatwiejsze niż te, którymi chodzisz. Jak przestaniesz się bać , będziesz mógł i umiał z nich korzystać.

Okres pomiędzy pełniami, tą inicjującą miesiąc maj (30 kwietnia była pełnia w Skorpionie) i tą, która będzie ten miesiąc kończyć (29 maja będzie pełnia w Strzelcu), to czas kosmicznych przygotowań na wprowadzenie nowego. Piętnastego maja będziemy świadkami niezwykłego wydarzenia: kosmicznej intronizacji. Uran wkroczy w znak Byka chwilę po dokładnym nowiu, czyli przy całkowiticie zaciemnionym księżycu. Władca Piorunów przyjdzie do nas z Krainy Cienia, by przygotować nas na bezkrwawą rewolucję, rewolucję w naszych umysłach.

Uran wstępując w znak Byka przygotuje nas do transformacji systemów wartości, począwszy od nas, jednostek, po korporacyjne ośmiornice. Ta planeta wiele razy wstrząśnie systemami dokonując krótkich spięć. Na początku te spięcia będą rzadsze, ale czym Uran będzie bliżej znaku Bliźniąt (wejście Urana do znaku Bliźniąt nastąpi w 2026 roku), tych spięć będzie więcej, będą bardziej intensywne, tak by w momencie wejścia Urana w znak Bliźniąt ludzkość gotowa była na przyjęcie całkiem nowych praw fizyki. Wejście Urana do Bliźniąt sprawi, że przestrzeń będzie informacją. Wszystko wokół, cały świat będzie pajęczyną neuronowych połączeń (już jest, lecz dzisiaj niewiele osób jest w stanie tego doświadczyć), a rzeczywistość będzie płynnie budowana przez przeżywającą ją jednostkę. Każda informacja, której będziemy potrzebowali, będzie dostępna na życzenie (już w latach 60-tych dwudziestego wieku fizycy udowodnili, że informacja jest w mózgu zanim o niej pomyślimy, jednak ta wiedza nie jest powszechna).

Jak wykorzystamy tę umiejętność? Zwycięży miłość, szacunek i międzyludzkie więzi czy też doskonała rasa ludzka nauczy się klonować rzeczywistość i rozszczepiać ją jak atom? Dzisiaj technologia atomowa wykorzystywana jest głównie do produkcji bomb. Czy wirtualny pieniądz wyprze tradycyjne waluty, pozbawiając nas resztek prywatności, a ludzie pozwolą się zaczipować jak bydło? Oby nie, obyśmy nie zaczęli mylić rzeczywistości z fikcją, jeszcze głębiej wpadając w amplitudę reakcji i emocji.

Czytając wskazówki na maj pamiętaj, że Twoja świadomość i to, co się dzieje z Tobą i wokół Ciebie, jest wypadkową potrzeb ciała, umysłu i duszy. Otaczająca Cię rzeczywistość jest malowana przez świadomość zbiorową, której częścią wszyscy jesteśmy. Choć wszystko jest jak naczynia połączone, dla wszechświata nie ma znaczenia jak żyjesz: czy kochasz życie i cieszysz się każdym nowym dniem, czy też żyjesz w piekle własnego umysłu już za życia. Wszechświat nie ocenia, daje Ci siebie całego, to Ty decydujesz jakie energie z tego wszechświata przyciągasz, jakich doświadczeń potrzebujesz.

Żyjemy w uwarunkowanym świecie i choć dzisiaj nie wszystko potrafimy natychmiast zmienić, w każdej chwili możemy swojemu życiu nadać nowy kierunek. Są ludzie potrafiący przekraczać granice ludzkich możliwości, tworzyć niezwykłe dzieła lub leczyć w jednej chwili nieuleczalne choroby. A jeżeli choć jedna osoba na świecie coś potrafi, oznacza to, że ta umiejętność jest w zasięgu wszystkich. Ludzkość się budzi, nie zostawaj w tyle, żyj .

 

BARAN

Podnieś głowę i rozejrzyj się wokoło. Uściśnij dłoń wszechświata jak równy z równym. Popatrz, jak wygląda rzeczywistość, gdy patrzysz na nią oczami zwycięzcy.

Jesteś zwycięzcą, wygrałeś życie.

Baran to majestat, początek życia, pierwszy znak w Zodiaku.

 

BYK

Popatrz, co jest dla Ciebie naprawdę ważne i ile serca w to wkładasz.

Przewartościuj priorytety sam, bo inaczej zrobi to za ciebie kosmiczny rewolucjonista Uran.

Czasu nie kupisz, a ostatnia koszula nie ma kieszeni.

 

BLIŹNIĘTA

Wprowadź w życie to, czego się nauczyłaś/eś. Informacja ma wartość, gdy się nią dzielisz.

Otwierając się dla innych, również dla siebie zrobisz wielkie dobro.

Maj Ci sprzyja, poczuj jak pachnie wiosna i wypełnij jej zapachem swój świat.

 

RAK

Solidny dach nad głową może być domem lub więzieniem. Pieniądze mogą być nagrodą lub smyczą, na której Cię trzymają.

Porozmawiaj ze swoim sercem, posłuchaj intuicji – dostaniesz odpowiedź gdzie jesteś i gdzie powinienieś iść.

Poza Twoimi własnymi ograniczeniami wszystko inne jest Ci przychylne.

 

LEW

Na widowni pustki?

Patrząc w lustro szczerze sobie odpowiedz: dlaczego?

Może nikogo nie zaprosiłeś na spektakl? A może grasz głównie dla siebie?

Zdejmij maski. Pokaż się. Jesteś Lwem, dostojnym władcą swojego własnego życia.

 

PANNA

Mimo, że nie jesteś pewna/pewien – zrób coś.

Cokolwiek zrobisz, będzie to najlepsze, co możesz zrobić dzisiaj.

Bezruch trwający dłużej niż dwa lata to początek agonii

A Ty jesteś tu potrzebna/y. Otwórz okno wszechświata i zaczerpnij pełną piersią.

 

WAGA

W maju mogłaś/eś być wszędzie. A jesteś tutaj. No ale to Twój wybór, nie zrzucaj winy na innych lub na gwiazdy.

Otrzymywane rady mogą być złudne, a nadmiar czasami ciężko udźwignąć.

Naucz się sam/a dokonywać wyborów, a kolejne miesiące bardzo pozytywnie Cię zaskoczą.

 

SKORPION

Co zasiałaś/eś na przełomie kwietnia i maja, pod koniec tego miesiąca zacznie kiełkować.

Jakim będziesz ogrodnikiem? Kochającym życie wielbicielem kwiatów czy specjalistą wynajętym do usunięcia szkodników i słabych roślinek?

Jednostką czy organizacją – kim/czym jesteś?

 

STRZELEC

Przed Tobą korek. Omiń go sprawnie, nie daj się wciągnąć w spory, i zobacz we wstecznym lusterku ich miny. Zrób to dyskretnie, bo ten/ta ważny/a kto tamuje ruch nie jest teraz sobą, sam tkwi w korku i nie wie jak się z niego wydostać.

Manewruj i jedź, świat potrzebuje Twojego optymizmu jak powietrza, a Ty potrzebujesz świata.

 

KOZIOROŻEC

Zajrzyj głęboko w swoje oczy. Zobacz błyszczący w nich diament niezłomności. To Twoja prawdziwa siła.

Nie pozwój, by trudy życia przesłoniły jego uroki.

Spójrz trochę dalej, poza swoje problemy i ograniczenia. Widzisz? Wokoło wiosna…

 

WODNIK

Stoisz nad przepaścią, którą z drugim brzegiem łączy niewidzialny most. Jesteś pewien, że on tam jest, ale mimo tego boisz się postawić pierwszy krok.

Jeden mały krok dzieli Cię od wielkiej przygody zwanej życiem. Swoim życiem – dla siebie, dla najbliższych, dla wszystkich.

Dziel się sobą z innymi, to największa szczodrość.

 

RYBY

Wszechświat przesyła Ci paczkę harmonijnych międzyplanetarnych połączeń. Przed Tobą piękny maj, pachnący i słoneczny.

Jednak od Ciebie zależy, czy przyjmiesz i rozpakujesz ten prezent.

Równie dobrze możesz pozostać we własnych kompleksach i ograniczeniach, próbując po omacku nawigować  w otaczającej Cię mgle.

Jak przyjmiesz kosmiczny podarunek, doświadczysz momentu, w którym wiozący Cię pojazd przebija się przez warstwę chmur. Ponad chmurami zawsze świeci słońce. Zapnij pasy, odetnij balast przeszłości i leć!

 

 

Autor: Jacek Piasecki

astrologią zajmuje się od ponad 30 lat. Łączy szkołę klasyczną  ze współczesną psychologią. Na co dzień prowadzi  jeden z ośrodków One Energy, Ośrodek Jedna Energia w Lechowie.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + pięć =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE