X

Horoskop Holistyczny – WRZESIEŃ 2018

„Istniejący w dniu urodzin obraz nieba wraz z działającymi wtedy aspektami zostaje zapisany w organizmie dziecka i pozostaje w nim na stałe, w dalszym okresie jego życia.”
Johannes Kepler

To zdanie sławnego siedemnastowiecznego matematyka, astronoma i astrologa, jednej z czołowych postaci rewolucji naukowej w XVII wieku jest ważnym elementem podstaw psychoastrologii.

Horoskop urodzeniowy przedstawia mapę potencjałów, z jakimi przyszliśmy na ten świat. Stanowi podstawę do głębokiej analizy osobowościowej i wnikliwej prognostyki, pozwalając na wielopoziomowe podróże w czasie i przestrzeni, wgłąb zakamarków ludzkiej osobowości i poza wszelkie ograniczenia umysłu. Pozwala dotrzeć do korzenia problemu i odkryć emocję, która ten problem wskrzesiła do życia i która wciąż go karmi. Ale daje również możliwość wyjścia poza sferę doznań i schematów reakcji, i popatrzenie na siebie z punktu widzenia kosmicznego obserwatora, ukazując furtkę do wyjścia z matni umysłu.

W ujęciu klasycznym horoskop urodzeniowy stanowi bazę do astrologicznej pracy. Układ gwiazd w momencie narodzin daje ładunek energii stanowiącej zalążek nowo powstałej elektrowni atomowej, jaką jest każdy z nas. Pozostające w ciągłym ruchu planety i inne elementy kosmicznej karuzeli, poprzez wzajemne połączenia kątowe między sobą, zasilają naszą elektrownię lub powodują wyładowania, zmuszając nasz wewnętrzny reaktor do ciągłej pracy. Stąd w klasycznym podejściu biorą się amplitudy oddalające nas od wewnętrznego Centrum, a tranzytujące ciała niebieskie zmuszają do reakcji.

Dzisiejsza astrologia to holistyczne podejście do człowieka jako istoty nierozerwalnie połączonej z całą Naturą. Poziom wiedzy astrologicznej, ewoluujący wraz z rozwojem ludzkiej świadomości, jest nieskończoną biblioteką wiedzy o ludzkim ciele, umyśle i duszy. Każda z osób studiujących astrologię (i każdą inną dziedzinę wiedzy lub życia) wnosi w energetyczne pole tej wiedzy swój indywidualny, boski pierwiastek, dokładając kolejną cegiełkę do wielopoziomowej drabiny samopoznania. Dlatego astrologia i inne dziedziny wiedzy i nauki oraz cała ludzkość każdego dnia czynią milowe kroki na drodze rozwoju ponad czasem i przestrzenią, wchłaniając nowe możliwości wniesione w pole przez jednostkę.

Obecnie odkrycia fizyki kwantowej całkowicie zmieniają spojrzenie na gromadzoną przez tysiąclecia ludzką wiedzę. Ruchy filozoficzne i mistyczne nie szukają boga poza człowiekiem – są skierowane wgłąb umysłu, szukają siebie. My, ludzie, nie ewoluujemy fizycznie, nasze ciała nie zmieniają się na poziomie fizycznym. Jesteśmy świadkami i uczestnikami ewolucji na poziomie umysłu.

Cała wiedza nabrała głębi, rozciągając specjalizacje poza granice możliwego. Wiedza przestała przeć do przodu – zaczęła wykonywać kwantowe skoki. Skoki poza granice umysłu i rzeczywistości. Poza znane nam pojęcia.

Współczesna astrologia również dokonuje kwantowych skoków, a zaszyfrowany w astrologicznych symbolach język nabiera niespotykanej do tej pory głębi interpretacji. Wiedza przez wieki uznawana za tajemną zaczyna być powszechna, a spotkanie z własnym, zapisanym w urodzeniowym kosmogramie potencjałem może w jednej chwili zmienić życie.

Gwiazdy niczego nie obiecują i nic nie nakazują. Ale dają Ci szansę, często niepowtarzalną.
Wyborów dokonujesz sam. Czy skorzystasz, czy nie, życie toczy się dalej.

Jak daleko wyszedłby poza granice poznania wspomniany we wstępie matematyk i astrolog Johannes Kepler żyjąc w naszych czasach? Czy połączyłby narodziny, teraźniejszość i śmierć w jeden moment utrwalając ten zapis w kwantowej świadomości Kosmosu? A może rozpłynąłby się w nieprzepastnych czeluściach syntetycznej rzeczywistości?

Nadchodzący miesiąc obfituje w liczne zjawiska astronomiczne (z astronomicznych obliczeń położenia gwiazd i planet korzysta też astrologia): 9 września Nów w Pannie, 25 września Pełnia w Baranie, koniunkcje, opozycje i retrogradacje.

We wrześniu będziemy również świadkami niecodziennego, wyjątkowego i niezwykłego zjawiska: równonocy jesiennej. Po raz kolejny, i od niepamiętnych czasów w innej scenerii, noc połączy się z dniem tworząc idealnie harmonijne koło, w którym męskie i żeńskie staje się jednym.

Na krótką chwilę władająca przestrzenią Jedna Energia zamanifestuje się w twoim życiu jako Harmonia. Bądź uważny, to ulotny moment.

Baran

Świadomy swej siły i mądrości Baran nie wpada w emocje, lecz je przeżywa. Wie, że prześmiewczość i figle to tylko maski, które na chwilę zakłada, by móc dostrzec swoje własne lęki i ograniczenia.
Baran, który się boi może być niebezpieczny dla siebie i dla otoczenia. Strach rodzi agresję, a ta przysłania pole widzenia jak założone zwierzęciu na oczy klapki.

Baran to pierwszy znak Zodiaku, inicjujący i tworzący, Emocja stworzona z Ognia.
Tańcz z Ogniem – to Twój żywioł. Ale to Ty prowadź. Świat chętnie da Ci się prowadzić, jak się odważysz poprosić o taniec. O miłość, zdrowie, dobrobyt. O wszystko.

Byk

Byk podświadomie dąży do głębokiej harmonii życiowej. Żyjąc w zgodzie z Własną Naturą otrzymuje wsparcie Matki Natury, żyjąc przeciwko sobie naraża się na konsekwencje oddzielenia od swojego potencjału.
Żyj w zgodzie z Rytmem Własnej Matki Natury. Wszystko ma Własny Rytm: życie, związki, miłość, nienawiść, obfitość, skromność.

We wrześniu przychodzi jesień. Cały Świat nabiera słoneczno-złotych barw, Ziemia wydaje plony, a Świat Istot zaczyna gromadzić energię przed zimą.
Czy u Ciebie jesień? W których relacjach zamiast pełni obfitości ogrzanej ciepłem jesiennego słońca panuje zima? Na którą zimę gromadzisz zapasy: na tę co będzie, czy tę co była?

Bliźnięta

Graficzny symbol Bliźniąt przedstawia człowieka jako istotę złożoną z dwóch połówek zbudowanych z przeciwieństw. Zestrojone dają Pełnię, rozstrojone Dysharmonię.

A wy pasujecie do siebie? Jesteście jak zestrojone połówki?
A Ty pasujesz do siebie?

Przyjrzyj się temu podczas jesiennej równonocy.

Rak

Wyobraźnia nie ma granic.

Ambicjonalnie mistrzowski, opiekuńczy jak matka, pięknie wrażliwy – to Rak.
Emocjonalnie dominujący, zmienny w uczuciach, trudny – to też Rak.

Sposób, w jaki przetwarzasz na rzeczywistość budowane przez wyobraźnię obrazy decyduje o tym, jakim jesteś Rakiem. Niewyobrażalne?

Lew

Twoje wybory kształtują Twoją osobowość.

Idee, którymi żyjesz, wartości które szanujesz, granice które codziennie respektujesz bądź przekraczasz budują Cię codziennie, wykuwając w ogniu emocji Twoje Serce.

Twoje Serce jest jak patronujące Zodiakalnemu Lwu Słońce – wiecznie gorące.
Dziel się Słońcem, niedługo zima. Może ktoś z bliskich potrzebuje więcej ciepła…

Panna

Czy zaleta może stać się wadą? Tak, wiesz o tym doskonale.
Nikt nie zna lepiej niż Ty przestrzeni pomiędzy skrupulatnością i pedanterią, samorealizacją i poświęceniem, życiem i pracą.

Utkane z włókien emocji, piasku rzeczywistości i zaklętej w doskonałość inteligencji, Panny potrafią dryfować na granicy syntetycznej rzeczywistości umysłu i realnego świata jak nikt.

Schodząc z bezpiecznej przestrzeni wód terytorialnych wszystkich granic dokonują wielkiego odkrycia: odkrywają siebie, bezkresną i perfekcyjną samoświadomość.

Zrób sobie urodzinowy prezent, odkryj siebie. Wrześniowe konstelacje wspierają i sprzyjają.

Waga

Masz cenną umiejętność: potrafisz zaklinać pogodę. Gdy w umyśle radość, na zewnątrz idealna aura. Gdy w umyśle burzowe chmury, ciepły jesienny deszcz jest nieprzyjemny i niepotrzebny.
To tylko gra.
Prawdziwa/y Ty jesteś ponad chmurami umysłu, tam gdzie zawsze świeci słońce.
Jesteś ponad Tym, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać pierwszy krok.

Skorpion

Intuicja, emocjonalna głębia i ciągła transformacja, czy chcesz czy nie, prowadzą Cię przez życie.
Masz w nich przewodników czy przeciwników?

Głęboka przemiana świadomości, jaką nieustannie przechodzisz, szlifuje tego, którym jesteś.
Skorpion to moc ukryta w samym środku Ziemi, płynny kryształ, źródło atomowej energii.

Masz siłę, by kontrolować erupcje i decydować, co bierze górę: miłość czy mściwość, lęk czy niezłomność, życie czy śmierć – bo to, co się wydobywa z Ciebie ma wielką moc tworzenia lub niszczenia.

Strzelec

Strzelec to Odkrywca, wiecznie ciekawy podróżnik. Pasjonuje go wszystko, co za horyzontem.
Również to, co za horyzontem zdarzeń, emocji i lęków.

Szukając nowych pokładów siebie potrafi odkrywać nowe światy dla innych.
Zalękniony wpada w apatię i zaczyna podróż do wnętrza, co często skutkuje odnalezieniem alchemicznej ścieżki własnej przemiany.

Przyjrzyj się przyrodzie, to wielki nauczyciel. Alchemia życia jest zaklęta między innymi w przemianie, jaką cyklicznie i bez oporu przechodzą pory roku. Po lecie przychodzi jesień, po niej zima, a po zimie wiosna – wyczekiwana i ciepła jak miłość.

Jesień symbolizuje Starszyznę, znak Strzelca również. Jesteś Starszym, bądź tego świadom.

Koziorożec

Budda powiedział: nieważny jest cel, ważna jest droga.
Zgadzasz się z tym?

Twój los, Twoje życie zależy od celu, jaki sobie wyznaczasz. Tracąc cel w życiu stajesz się nieszczęśliwy i bezbronny czy też potrafisz odwrócić się na pięcie i zacząć od nowa?

Oba rozwiązania są w Tobie, każde z nich liczy, że sięgniesz właśnie po nie. Oba są godne by iść z Tobą ramię w ramię, z celem bądź bez. Jedno nie wyklucza drugiego. Taki mały życiowy kalambur.

Wrześniowe gwiazdy radzą, byś uważnie obierał życiowe cele, bo życie jest jedno, a celów nieskończenie wiele.

Wodnik

Wodnik, jaki by nie był, jego życie jest zawsze oryginalne.
Największy altruista Zodiaku, życiowy ekscentryk, obarczony genem samotności wizjoner to tylko kilka cech, które jednak wystarczą by zarysować jego złożoność.

Przydatną dla Wodników umiejętnością byłaby zmiana życiowego motta: „Mogę” na „Mogę, ale nie muszę”. Drobna zmiana, a jakże wielka.

We wrześniu gwiazdy mówią: Możesz wszystko, ale nic nie musisz.

Ryby

Wielka wrażliwość Ryb, spotęgowana darem wyobraźni i instynktowną intuicją powoduje, że konfrontacja z rzeczywistością bywa trudna. Ale jest nieunikniona.

Wrażliwość, wyobraźnia i intuicja są tak samo niezbędne dla Świata jak przebojowość, kreatywność i aktywność. Jedno i drugie tworzy Całość.

Unikając Świata, pozbawiasz go kropli wrażliwości, która tę Całość dopełnia.
Gdyby nie Ryby, które wpasowane w przepływ dały się nieść na fali życia, świat byłby pozbawiony wielkich dzieł i odkryć.

Einstein był zodiakalną Rybą. Wajda, Olbrychski, Machulski to również zodiakalne Ryby. Tak potrafi zamanifestować się wrażliwość w konfrontacji ze światem.

Odwagi!

 

Autor: Jacek Piasecki

astrologią zajmuje się od ponad 30 lat. Łączy szkołę klasyczną  ze współczesną psychologią. Na co dzień prowadzi  jeden z ośrodków One Energy – Ośrodek Jedna Energia w Lechowie.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + dziesięć =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE