X

Intencja – czyli jak osiągnąć to, czego pragniesz

Chcesz coś zmienić w swoim życiu, nadać mu inny kierunek, czegoś nowego doświadczyć? Możesz, dzięki sile intencji! To właśnie intencja ma moc sprawczą i jest siłą rozwoju. Jest jak ziarno, które kiełkuje. Wszystko zaczyna się od intencji. To nadanie kierunku myślom i działaniom. Od niej zależy rezultat, jaki osiągasz.

Twoje możliwości są nieskończone. Aby jednak intencja urealniła się w twoim życiu, musisz ją w sposób świadomy nazwać.

Kolejny krok, który da intencji prawdziwą moc, to skupienie na niej uwagi i jej pełne odczucie w sercu, aby doprowadzić ją do fizycznej manifestacji. Intencja to przyszłość – to czego pragniemy dokonać, a uwaga to teraźniejszość – co możesz zrobić, żeby urzeczywistnić intencję.

Deepak Chopra mówił: „Uwaga niesie energię, a intencja przemienia. Wszystko, na co zwrócisz uwagę, umocni się w twoim życiu. Wszystko, od czego odwrócisz uwagę, będzie więdło, rozpadało się i znikało. Tymczasem intencja uruchamia przemianę energii i informacji. Intencja organizuje swoje własne spełnienie.”

 

Zatem do dzieła – przejdź przez 10 kroków, które pomogą twojej intencji wykiełkować.

Poczuj to, czego pragniesz

Choć czasami może nam się wydawać, ze jest inaczej, wszechświat zawsze nas słucha i wspiera w spełnieniu marzeń. Trzeba jednak pamiętać, ze reaguje on na klarowność, zatem konieczne jest, aby twoja intencja była sprecyzowana. Musisz dokładnie wiedzieć czego pragniesz i jak ją wyrazić. Należy nazwać ją w krótki i konkretny sposób, maksymalnie dwoma słowami. Intencja to nie długa modlitwa.

Odpowiedz na pytanie „dlaczego tego pragniesz?”

Ustanawiając swoją intencję trzeba jednocześnie określić dlaczego jest ona taka, a nie inna. Dlaczego akurat to pragniemy osiągnąć? Jaka jest prawdziwa motywacja, która stoi za naszym zamiarem?
Intencja powinna wynikać z miłości, pragnienia szczęścia, poczucia własnej wartości. Jeśli opiera się ona na negatywnych emocjach, takich jak strach czy konieczność, tylko je utrwali.

Odpuść wynik

Kiedy wiesz już czego i dlaczego pragniesz, musisz przestać skupiać się na wyniku. Brzmi dziwnie? Jak to odpuścić, skoro do tego dążę? Trzeba pamiętać, że to czego pragniesz nie jest po prostu przedmiotem czy sytuacją, ale stanem emocjonalnym, uczuciem jakie przy tym odczujesz.

Jeśli ograniczysz skupienie na wyniku, pozwolisz po prostu życiu płynąć.

Żyj w zgodzie z intencją

Jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś miał już to, czego pragniesz? Co być robił, jak spędzał czas, co jadł, itd.? Intencje są energią i w tym przypadku przeciwieństwa się nie przyciągają. Zatem jeśli chcesz coś osiągnąć to zacznij w miarę możliwości już dziś żyć w ten sposób, aby doprowadzić do wibracyjnego wyrównania z energią tego, czego pragniesz.

Naucz się kochać przeszkody

Na swojej drodze ku urzeczywistnieniu intencji możesz napotkać przeszkody. Możesz patrzeć na nie na dwa sposoby.
Po pierwsze, że wszechświat w ten sposób cię testuje, aby zobaczyć, jak pewny jesteś tego, co postanowiłeś. To czas, aby przypomnieć sobie, dlaczego właśnie tego pragniesz. Bądź wdzięczny za taką szansę, bo pozwala Ci utrwalić prawdziwą motywację.
Po drugie, przeszkoda może przekierować cię do czegoś innego, podobnego, ale potencjalnie znacznie większego. Zobacz zatem co stoi za nią, jakie drzwi się otwierają i być może zweryfikuj swoje pragnienia.

Poczuj, co jest prawdziwe

Po drodze staniesz przed decyzjami, które ostatecznie stworzą energię urzeczywistniającą twoją intencję. Dobrą wiadomością jest to, że twoje ciało zawsze odpowie na stawiane pytania. Nie próbuj analizować, nie używaj głowy. Po prostu posłuchaj ciała. Zobacz co poczujesz. Czy ciało zareaguje nieprzyjemnym uczuciem świadczącym o odpowiedzi „nie”, czy przyjemnym, oznaczającym zgodę.

Zwracaj uwagę na słowa

Stale komunikujesz się ze wszechświatem, zarówno poprzez to co mówisz do innych, jak i w wewnętrznym dialogu z samym sobą.
Mówiąc, „mam nadzieję, że…” albo „naprawdę chciałbym” wysyłasz wiadomość, która mówi, że czegoś Ci brakuje. Często swoją postawą sam pokazujesz, że nie wierzysz w to, abyś mógł to mieć. A wszechświat odpowiada na Twoje słowa brakiem.

Nie napieraj

Skup się na tu i teraz. Na tym co możesz zrobić obecnie, aby przyciągnąć to czego pragniesz. Uwolnij się od myślenia „to musi się wydarzyć”. Po prostu otwórz się na to co może przyjść. Bądź jak naczynie, które wypełni Twoja intencja.

Zaufaj

Jak w każdym związku, tak i w twojej relacji z wszechświatem, najważniejszym aspektem jest zaufanie. Ufaj, że wszechświat chce dać ci to, czego pragniesz. Ufaj, że jesteś tego godny. Ufaj, że jesteś kreatywną istotą, która ma moc przekształcania swojego życia. Ufaj, że jesteś dokładnie tam, gdzie masz być i ufaj, że cały proces jest boski w swej naturze.

Świętuj

Świętuj siebie w dążeniu do celu. Świętuj wysiłki, zaangażowanie i najmniejsze sukcesy, a nawet to, że czasami się nie udaje. Każda taka sytuacja to cenna lekcja. Doceniaj siebie. Kiedy nauczysz się przyjmować własną miłość i uznanie, nie tylko przyciągniesz więcej tego, czego pragniesz, ale ludzie wokół ciebie i cały wszechświat nagle dadzą ci więcej miłości i uznania, których wszyscy potrzebujemy, aby osiągnąć sukces.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

siedemnaście + jeden =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE