X

JAK OSIĄGNĄĆ SPEŁNIENIE

Co to znaczy – być spełnionym człowiekiem? Aby to ustalić, odpowiedzmy sobie na kluczowe pytania. Co powoduje, że jesteśmy szczęśliwi i radośni? Co jest dla nas najważniejsze? Czego najbardziej chcemy, pragniemy?

„Człowiek rodzi się po to, żeby przeżyć życie i to od niego zależy, czy go nie przegapi”  Osho

Radość, miłość i błogość. To są te energie, te wartości, w których najczęściej chcemy żyć. Czemu jednak nie zawsze jesteśmy szczęśliwi i spełnieni? Życie stawia przed nami dużo wyzwań, które podejmujemy bez ich kwestionowania. Dlaczego? Ponieważ nie znamy swoich wartości. W zależności od tego, jaki mamy w sobie poziom energii i jakiej jakości jest ta energia, pewne działania podejmujemy albo nie. Wchodzimy w pewne obszary życia albo nie. Odważamy się na pewne działania albo nie. Rządzi nami albo strach, albo szansa.

O naszym życiu decydujemy w każdym momencie. Decydujemy o tym, jak kształtujemy naszą energię – jej jakość, która się przejawia świadomością i jej ilość, która się przejawia siłą do działania. Dbanie o ilość i jakość energii w życiu jest rzeczą kluczową.

Dwie zasadnicze zdolności potrzebne do tego, żeby się spełniać i odnosić sukcesy, to z jednej strony strategiczne myślenie, a z drugiej strony efektywne, totalne działanie. Jeżeli progres w naszym życiu następuje we wszystkich dziedzinach, to właśnie przynosi szczęście i spełnienie. Jeśli natomiast pojawiają się frustracje, to znaczy, że nie żyjemy naszego życia tak, jak powinniśmy. Nie przeżywamy go, lecz przegapiamy je. Być może brakuje nam czasami siły, czasami kreatywności, czasami czasu, w konsekwencji nie spełniamy swoich marzeń, celów, pasji, odkładamy pewne rzeczy na później, rezygnujemy. Czemu idziemy na kompromisy? Czemu nie  zmieniamy poziomu swojej świadomości? Dzięki jej pogłębianiu zmieniają się prawa, którymi żyjemy, którymi kierujemy się w życiu. Stajemy czymś większym, czymś głębszym. Dzięki temu wszystko, co robimy przynosi zupełnie inne wyniki. Jeżeli ktoś wyznacza sobie cele i mówi, że droga jest celem, to paradoksalnie ma rację.

Autor: Robert Zagożdżon

 

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 × 1 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE