X

Jak zacząć pracę ze Zwierzętami Mocy?

Zabrudzeni pośpiechem, stresem i myślami o małym skrawku codzienności wyłączamy nasze czułki, intuicję, by rozejrzeć się wokół. By poczuć co świat natury do nas mówi, co ma nam do zaoferowania. A Zwierzęta Mocy, obserwując nasz trucht na bezdechu, skubią spokojnie trawę lub siedzą na gałęzi. Czekają aż będziemy gotowi na rozmowę.

Wszelkie odpowiedzi przychodzą w ciszy, gdy z szacunkiem wejdziemy w siebie. Swoje serce, umysł, Duszę. Wtedy usłyszymy to, co mamy usłyszeć. Jak to zrobić?

Oczyszczenie

By skontaktować się ze Zwierzętami Mocy warto na początek oczyścić się z pośpiechu i cywilizacji. Spontanicznie lub planując to iść w Naturę – do lasu, na plażę, na łąkę, na trawę. To przestrzeń Zwierząt Mocy i właśnie w naturalnym środowisku najlepiej nam zwibrować się z ich gęstością. Rady te piszę bardziej dla początkujących praktyków komunikacji ze Zwierzętami Mocy. Kiedy już skontaktujesz się z nimi i popracujesz nad prawdą tej relacji, będą z Tobą nawet w metrze. Daj sobie też czas na to doświadczenie. Odsuwasz w myślach harmonogramy i przeszłość. Liczy się teraz ten spacer, ta chwila, ta medytacja.

Oczyszczać można się na wiele sposobów – kąpielą, medytacją, mantrami, muzyką. Celem ma być oczyszczenie z biegu czasu i od spraw, które odsuwają nas od słyszenia siebie. To może być praca, dzieci czy partner/partnerka, problemy które zawracają nam głowę. W tę podróż, na spotkanie ze Zwierzętami Mocy idziesz sam.

Możesz przynieść do Lasu jakieś podarunki: owoce jarzębiny, garść orzechów, znalezione pióra. Chodzi o symboliczny dar pokazujący, że szanujemy tę przestrzeń i otwieramy się na jej Ducha. Kiedy bierzesz kąpiel możesz przywitać się z żywiołem Wody i poprosić o pomoc w oczyszczeniu i uspokojeniu, by pomogła Ci otworzyć się na świat Ducha. Też podaruj jej coś: listek z drzewa, kwiaty lub sól, którą wrzucisz do wanny.

Wyciszenie

Po oczyszczeniu znalazło się w Tobie miejsce na nowe doznania, nowe doświadczenia. Jest miejsce do eksploracji nowego. Na tym etapie wyciszasz się oddechem i starasz się być w tu i teraz. Jeśli jesteś w przestrzeni lasu na przykład, dobrym sposobem jest wyobrażenie sobie, że jesteś jednością z Lasem. Każdym jego dźwiękiem, podmuchem wiatru, skrzypieniem pnia starego Dębu, śpiewem ptaków. Dotykasz świadomie ziemi i czujesz ją całym sobą – jej temperaturę, lepkość, strukturę. Wąchasz zapachy Lasu, ziemię, mchy, liście. Patrzysz w skupieniu na to co dzieje się wokół. Potem zamykasz oczy i wyobrażasz sobie, że jesteś tym Lasem. Ciało znika, zostaje tylko świadomość i wibracja. Możesz poczuć bicie serca, swój puls lub oddech, który jednoczy się z rytmem Lasu. Czujesz to? Wspaniale prawda? Pobądź w tym stanie, nakarm się nim.

Otwarcie na intuicję

zwierzęta mocyKiedy poczujesz gotowość, wyraź intencję. „Chcę skontaktować się ze swoim Zwierzęciem Mocy” lub „Proszę moje Zwierzę Mocy o odpowiedź na pytanie….”. Możesz prosić o cechy charakteru jak odwaga czy cierpliwość lub mądrość. Możesz zadawać pytania co dana sytuacja dla Ciebie znaczy, jakie jest jej zadanie, co masz z nią zrobić. Lub cokolwiek przyjdzie Tobie do głowy. Na początek jednak warto przywitać się ze Zwierzętami Mocy, by z szacunkiem rozpocząć komunikację. Możesz też przynieść dla nich podarunek. To zawsze działa.

Wszystko zaczyna się od intencji, bo ona kieruje energię tam, gdzie ma popłynąć. Taką intencją może być pytanie czy prośba lub po prostu wyrażona gotowość na spotkanie ze Zwierzętami Mocy. Gdy wyrazisz swoją intencję rób to, co intuicja podpowiada. Śpiewaj, ćwicz jogę, powyj lub rozpłacz się, albo przejrzyj album, który Cię zawołał. Otwórz oczy na świat Zwierząt. Może wtedy wleci przez okno Motyl lub Pszczoła, albo usłyszysz szczekanie psa lub przechodząca para w lesie będzie rozmawiać o leniwcach lub kobieta będzie mieć w uszach kolczyki z piórami. Postaraj się być teraz zwierzęciem i wyszukuj z przestrzeni znaków zwierzęcych: odgłosów, obrazów. Może pojawią się w Twojej głowie w postaci wspomnienia, filmu, wyobrażonego zwierzęcia.

Odpuszczenie oczekiwań

Odpuść wszelkie oczekiwania, że to pewnie będzie Kruk albo Puma. Odpuść pytania: „Czy o dzieje się naprawdę? Czy to wytwór mojej wyobraźni?”

Umysł ma teraz poczekać. Bo jak to w świecie Zwierząt bywa, spotkanie odbywa się na poziomie serca, czucia. Umysł nie bierze w tym udziału.

Kiedy pojawi się jakieś zwierzę w Twojej przestrzeni, nie włączaj analizy. Nie szukaj w tym momencie symboliki tego zwierzęcia, co oznacza itp. Masz z nim pobyć sam na sam, całym sobą. Pogłaskać go (na żywo lub w wyobraźni), oddychać razem z nim. Może pozwoli zabrać Cię gdzieś, gdzie pokaże Ci różne tajemnice i odpowiedzi. Spędź z nim czas, poczuj to spotkanie w ciele, sercu, głowie. Potem przyjdzie czas na analizę spotkania. Na razie doświadczasz czegoś wyjątkowego po raz pierwszy w życiu. Ciesz się tym.

Sprawdź też: Zwierzęta Mocy – dlaczego warto z nimi pracować?”

Autor: Dora RosłońskaDora Rosłońska

Ilustracje do artykułu wykonała Lucy Campbell

Dora Rosłońska autorka książki „Przebudzenie Lisicy. Uświadomienie własnej kobiecości dzięki Zwierzętom Mocy” oraz bajki dla dzieci „Kto spełnia marzenia w lesie”. Scenarzystka i dziennikarka, tłumaczka książek Sandry Ingerman i Kieshy Crowther na język polski. Od lat zgłębia prawdy i metody szamanizmu, które wykorzystuje we współczesnym życiu, by pomagać sobie i innym odkryć naturalny potencjał kreacji i wiary we własne możliwości. Propaguje kontakt ze Zwierzętami Mocy i czerpanie z ich mądrości i wsparcia w codziennym życiu.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 × 5 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE