X

Jak zebrać pieniądze na spełnienie marzeń o własnym projekcie?

Już wkrótce z One Energy wchodzimy na nowe tory. Rozpoczynamy przygodę z crowdfundingiem – startuje One-idea.pl.

To platforma, która umożliwia społecznościowe finansowanie. Co to dla Was oznacza? Jeśli macie ciekawy projekt, na który nie zebraliście jeszcze środków finansowych, możecie to zrobić za pomocą publicznej zbiórki pieniędzy na realizację określonego celu. Może nim być wydanie nowej książki, płyty lub budowa własnego ośrodka szkoleniowego czy zorganizowanie warsztatów.

Czym jest crowdfunding?
Na początek należy dokładnie zrozumieć czym jest społecznościowe finansowanie, czyli crowdfunding. To szansa dla pomysłodawców, szukających funduszy i starających się o dotację, aby zebrać potrzebne środki. Mogą to zrobić na specjalnie przygotowanych platformach, jaką jest m.in. One-idea.pl.

Na nich prezentują swój projekt, a następnie liczą na wsparcie zainteresowanych internautów, którymi mogą być: znajomi, rodzina oraz wszystkie osoby, którym spodobał się dany pomysł i chcą go wesprzeć mikropłatnościami. Wiele drobnych wpłat składa się na dużą pulę środków, które pozwalają rozwijać biznes, organizować atrakcyjne eventy lub poszerzać działalność.

Crowdfunding to też korzyści dla wspierających. Mogą otrzymywać bonusy, które zapewnia projektodawca, a więc związane ze wspieranym przedsięwzięciem lub jego autorem. Zwykle są to np. przedpremierowe egzemplarze lub wejścia na eventy specjalne lub otwarcia. Aby pomysł spodobał się społeczności, najważniejsze jest to, aby go po prostu poczuła. Wspierający muszą utożsamić się z twórcą oraz zechcieć mu pomóc. Celem tego typu platform jest łączenie ludzi z pasją do tego co robią.

Jakie daje to korzyści?
Należy pamiętać, że poza zebranymi funduszami dobrze prowadzona kampania crowdfundingowa pomoże dodatkowo zgromadzić społeczność wokół przedsięwzięcia. Równie ważne są korzyści wizerunkowe i marketingowe, jakie niesie za sobą aprobata społeczności.

Dzięki nam już teraz masz szansę zaprezentować swój pomysł!

Społeczność, która wspiera projekty staje się ich częścią. Z bliska obserwuje rozwój, wpływając na wzrost wartości, a co najważniejsze daje bezpośrednie opinie i odczucia na temat prezentowanych projektów. Dzięki One-Idea.pl zyskujesz bezpośredni kontakt z potencjalnymi odbiorcami i klientami.

Start na platformie to także moment, kiedy możesz dokładnie zweryfikować swój projekt. Jeśli spodoba się społeczności One Energy, która udzieli odpowiedniego wsparcia, to już mało pozostaje, aby pokazać pomysł całemu światu!

Społeczność pomaga osiągnąć sukces.
Wszystko zależy od Ciebie!

Jeśli masz marzenie, jakim jest choćby organizacja nowych warsztatów zgłoś się do nas. Udostępniamy nie tylko narzędzie, na którym zaprezentujemy odpowiednio projekt, ale przede wszystkim wsparcie merytoryczne.

Pamiętaj, że powodzenie projektu zależy od Ciebie, ale także narzędzi, które wybierzesz. Decydując się na kampanię crowdfundingową musisz zadbać o ciekawy pomysł oraz wizję. Następnie doradzimy Ci jak stworzyć profil projektu oraz zachęcić społeczność do wpłacania środków finansowych.

W związku z tym, że planujemy start platformy już wkrótce przygotowaliśmy dla Was niespodziankę!

Zgłoś się do nas już dziś ze swoim pomysłem. Trzy najciekawsze propozycje otrzymają od nas bezpłatne konsultacje z Karolem Królem. To ikona polskiego crowdfundingu. Przeprowadził już wiele projektów, które odniosły sukces.

Wszystko w Twoich rękach. Napisz na: idea@1energy.org


Wejdź na one-idea.pl/

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

20 − cztery =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE