X

JAK ŻYĆ W HARMONII – UZDRAWIAJĄCE WIBRACJE

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Wszystko przez Nie się stało

„Słowo” i „Bóg” są jedną siłą, która wprawia (wprawiła?) w ruch kosmiczną machinę. Pobawmy się interpretacją w tym kontekście i „Słowo” podmieńmy na „Dźwięk”. Wibracja jest więc przejawem myśli Boga. Na początku był dźwięk i to jego działanie wyłoniło z głębokiej ciszy pierwsze formy.

Pomysł, że w kosmosie panuje „harmoniczny” porządek, inspirował ludzki umysł już tysiące lat temu. Legenda głosi, że Pitagoras który słyszał kosmiczną muzykę odkrył, że interwały muzyczne można wyrazić za pomocną liczb całkowitych. Innym wielkim uczonym, który zajmował się niebiańską muzyką był Kepler – ten zaś szukał związku między ruchem planet a muzycznymi interwałami.

Ludzie ucho odbiera ułamek całego spektrum częstotliwości. Mimo to, niewidzialna wibracja wywołuje w człowieku głębokie zmiany – zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym.

Sonoterapia, misy tybetańskie i kamertony

Fascynujące możliwości dźwięków zgłębia współcześnie m.in sonoterapia. To metoda leczenia wykorzystująca ultradźwięki, czyli fale akustyczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności dla człowieka. Leczony narząd zostaje wprowadzony w drgania mechaniczne, co skutkuje poprawą ukrwienia, odżywienia i metabolizmu.

Tymczasem dźwięk w celach leczniczych byż już wykorzystywany od tysięcy lat. Przykładami instrumentów używanych jako narzędzia terapeutyczne są m.in misy tybetańskie. Instrumenty te wywodzą się z przedbuddyjskiej, himalajskiej tradycji Bon Po. Te tajemnicze narzędzia wykorzystywane są nie tylko w celu uzdrawiania, ale zajmują również kluczowe miejsce w ceremoniach religijnych. Legendy głoszą, że za ich pomocą lamowie odbywali szamańskie podróże w „inne wymiary”.

Masaż misami tybetańskimi wspomaga organizm w wielu chorobach, które według z medycyny azjatyckiej są wynikiem zaburzeń przepływu energii. Wystarczy udrożnić kanały, którymi płynie energia, by wrócić do harmonii.

Podobnie działa terapia kamertonami leczniczymi. Instrumenty te emitują naturalną falę w skali  pitagorejskiej, która przywraca nas do stanu harmonii, a tym samym zdrowia.

Siła kamertonów polega na tym, że emanujący z nich dźwięk dociera bezpośrednio do rozstrojonego organu i przywraca w nim równowagę.

Ciało człowieka składa się w 70-80% z wody, dlatego też wibracja wytwarzana przez instrument rozprzestrzenia się w ciele niczym fala. Każdy dźwięk ma na nas ogromy wpływ i oddziałuje na funkcjonowanie całego organizmu na wielu poziomach: fizycznym, emocjonalnym i duchowym.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 13 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE