X

JOGA TWARZY DLA KSIĘŻNICZKI

Ten tekst dedykuję nam, księżniczkom, które zbyt często zapominają, że nimi są. Mają dla innych czas i dobre słowo, a dla siebie samych… No cóż, wiecie najlepiej. 

Smutna królewna
Księżniczki często czują się mniej atrakcyjne, niż by chciały. Zaciskają szczęki by zdążyć, marszczą brwi, by nie zapomnieć o tysiącu spraw. Stres i pośpiech rzeźbią w ich buziach bruzdy, zabierają zdrowy rumieniec, a w jego miejsce dają trądzik różowaty. 

To nie grzech
Zadbanie o siebie nie ma nic wspólnego z próżnością i narcyzmem. Jest mądrością i wsparciem udzielonym tej, która zawsze wspiera wszystkich wokół. Gotowe, księżniczki?
Zrobimy sobie upiększającą terapię dla ciała i ducha, czyli jogę twarzy z automasażem metodą Yogattractive. 

 

80 cennych mięśni w górę od obojczyków 
Stanowią one nasze rusztowanie antygrawitacyjne. Gdy są jędrne, twarze dłużej bronią się przed opadaniem, wyglądają młodziej, promieniują zdrowiem, a wiele problemów estetycznych odsuwa się w czasie o dobre kilka lat!
Z drugiej strony, niektóre partie aż wołają o rozluźnienie, bo spięte czoło i zaciśnięta żuchwa bardzo postarzają wizualnie. Gdyby się to jedynie na efekcie estetycznym kończyło… Ale owe napięcia powodują mikropęknięcia szkliwa zębów, bolesność stawów i całą kaskadę reakcji fizjologicznych, o których można napisać całą książkę (zresztą właśnie to robię).

 

Każda księżniczka jest inna od reszty
Może mieć lat 30 albo 65, koniecznie wyjątkową buzię, bo co to za księżniczki, gdyby wszystkie wyglądały jak kopie barbie!
Wydobywamy to piękno stosując, obok bardzo precyzyjnych ćwiczeń, również automasaże. 
Z naukowego punktu widzenia, skuteczność 7-minutowego, codziennego masażu jest bardzo wysoka. Potrafi mierzalnie zaktywizować fibroblasty do produkcji kolagenu, przebudować i zagęścić skórę tak, że widzisz to w lustrze. Nie masz czasu?
Na księżniczkę świat musi poczekać, by potem jak puszysty kot owinąć się wokół jej stóp!

 

Zaczynamy konkretnie!
Potrzebujesz 10 minut. Teraz spróbujemy, ale pamiętaj proszę, że powinnaś, dla własnego dobra, nauczyć się ćwiczeń z instruktorem. Potem jesteś samodzielna, ale szanuj swoją twarz. Jest na tyle specyficzna, że trzeba skorygować i dostosować ćwiczenia według twoich potrzeb. 

 

1. Uniesione łuki brwiowe bez zmarszczek na czole: obciążamy czoło wnętrzem dłoni w dół i unosimy mocno brwi 15 razy pulsacyjnie. Skóra na czole pozostaje gładka! Potem raz jedna, raz druga brew, a na koniec tylko ta słabsza, jeśli czujecie asymetrię. Im jędrniejszy mięsień czoła, tym dłużej zachowasz ładne górne powieki. 

 

2. Powieki górna i dolna: Nakrywamy brwi palcami wskazującymi i szeroko otwieramy oczy, pulsacyjnie 10 razy. Potem kierujemy wzrok w prawo i w lewo, jak najmocniej rozwierając powieki. Zachowujemy gładszy obszar wokół oczu i młodzieńcze rozwarcie oka. joga twarzy

 

3. Usta: Robimy tak zwane „kaczorki” Rozpłaszcz wargi między pacem wskazującym i kciukiem i rób ustami „całusy”, 20 razy. Gdy mięsień okrężny ust jest sprawny, nasze usta są wypukłe, ukrwione i bez tendencji do „zmarszczek palacza”.
4. Policzki: masaż językiem wewnątrz warg i policzków w obydwu kierunkach. Do zmęczenia. Jest to też terapia zaciskania szczęki. Jeśli rozprawiał się z bruksizmem, uratujesz owal przed chomiczkami!

 

5. Koniec z podwójnym podbródkiem, ujędrniona szyja: unieś wysoko brodę i zrób w kierunku sufitu 10 całusów z „dzióbkiem”. Poczuj napięcie szyi i pod brodą. Powtórz z głową na boki po 7-10 razy. W czasie ćwiczenia palce wskazujące wygładzają górną wargę. 

 

Jego wysokość automasaż
Cera kocha być masowana regularnie. Codzienne 5-7 minut masażu sprawia, że skóra regeneruje się jeszcze kilka godzin po stymulacji!
Do tego celu używamy nierzadko rollerów galwanicznych lub jeżyków medycznych. 
Żegnamy opuchliznę i cerę jak papierek. 
To jest już jednak sztuka, której nabywamy pracując z doświadczoną instruktorką Yogattractive. Często porównuję masaż do tańca – tę radość trzeba poczuć! 
Co daje masaż, poza zwiększoną produkcją kolagenu?

 

Zdrowa księżniczka
Masaż działa na urodę, lecz od wieków ludzie masują twarz również dla zdrowia. Regularny automasaż:
⁃ Holistycznie pobudza receptory narządów całego ciała
⁃ Likwiduje linie napięć, działając przeciwzmarszczkowo
⁃ Powoduje angiogenezę, czyli powstawanie siateczki nowych naczynek krwionośnych o elastycznych ściankach. Im tych „baby naczynek” więcej, tym bardziej odżywiona jest cera.
⁃ Uzdrawia obieg limfy, likwidując szary koloryt i opuchlizny
⁃ Powoduje wyrzut endorfin, czyli po prostu uszczęśliwia. 

 

Ta najcenniejsza chwila
Nawet jeśli na co dzień czasu mamy niewiele, ten moment, gdy dbamy o siebie jest bezcenny. Choćby było to 10 minut, celebrujemy go jako nasze codzienne święto kobiecości. Jeśli te chwile poświęcisz na jogę twarzy i automasaż, zobaczysz w lustrze gładszą, bardziej wypoczętą buzię, niezależnie od Twojej metryki. Ta twarz nadal będzie unikalna, bo skalpel i igła nie są tu potrzebne. A piękno nie ma wieku!
Olga Szemley

Autor: Olga Szemley – twórczyni Yogattractive, autorskiej metody anti-agingu jogi twarzy, przez 12 lat prowadziła badania nad kobiecymi rytuałami pielęgnacyjnymi na pięciu kontynentach. Dyplomowany instruktor jogi Bikram i Warm Vinyasa, artystka i globetrotterka. Autorka książki „Rytuały Piękna. Joga twarzy metodą Yogattractive”. Yogattractive.com
„Moją misją jest przede wszystkim informowanie i edukowanie kobiet po to, by dbanie o siebie było skuteczne, zdrowe, by było radością w każdym wieku. Także po to, żebyśmy inwestowały tylko w to, co rzeczywiście działa. Już tysiące Polek nauczyło się u nas sztuki automasażu i jogi twarzy.”

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dwadzieścia − 17 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE