X

KIEDY JEST NAJLEPSZY CZAS NA ZMIANY ?

„W życiu nie chodzi o posiadanie samych dobrych kart, ale o umiejętne granie tymi, które już masz” – Josh Billings

Czy istnieje najlepszy moment na wprowadzenie zmiany w życiu? Moment perfekcyjny, idealny? Nie. Nie ma takiego momentu. Im szybciej przestajemy się łudzić, że jest inaczej, tym lepiej dla nas. Tymczasem ludzie najczęściej odkładają swoje decyzje na później oczekując, iż taki moment się w końcu pojawi. W międzyczasie powstają setki wymówek – począwszy od klasycznego braku czasu, poprzez brak sił, nastawienia, pieniędzy, wiedzy, znajomości. A tak naprawdę główną przyczyną pozostawania w stagnacji jest strach przed zmianą. 

To, co jest najtrudniejsze w próbie wprowadzenia jakichkolwiek modyfikacji w życiu to przymus wyjścia ze strefy komfortu – przestrzeni znanej – i przez to dającej złudzenie bezpiecznej.

W życiu nie chodzi o posiadanie samych dobrych kart, ale o umiejętne granie tymi, które już masz. – Josh Billings

Najważniejsze do wprowadzenia skutecznych zmian w życiu są: determinacja, motywacja i zdecydowanie w działaniu. Nieodzowne także jest wsparcie najbliższych, pozytywna energia i niepoddawanie się. Naprawdę – w każdym momencie życia można wstać i zacząć na nowo. Nie wolno ograniczać się poprzez negatywne nastawienie. Najczęstsze wymówki: „Nie mam wykształcenia, nie umiem, nie znam nikogo w branży” to tylko asekuracja. Przecież wszystkiego się można nauczyć, a jeśli się będzie dobrym w tym, co się robi, to właściwe kontakty pojawią się same. 

Sukces nigdy nie jest dziełem przypadku. To ciężka praca, którą trzeba wykonać. To efekt odpowiedniego podejścia do życia, wieloletniego poświęcenia, konsekwencji. To wypadkowa pasji, pracy i energii włożonej w każde przedsięwzięcie. I choć nie zawsze sukces przychodzi łatwo, to zawsze warto spróbować zamiast karmić się złudzeniami, że „jakoś to będzie.” 

Życie jest krótkie! Czy nie szkoda trwonić go na wyczekiwanie na coś lepszego? Ono dzieje się tu i teraz, więc trzeba działać dziś, natychmiast, aby osiągnąć szczęście realizując swoją pasję!

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

13 − jedenaście =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE