X

KUNDALINI – PRZEBUDŹ SWOJĄ MOC

Czasami uwalnia się spontanicznie, a czasem jest to wynik intensywnej pracy nad sobą. O energii Kundalini wiele się mówi, ale tak naprawdę niewielu doświadczyło jej mocy. Na czym polega jej siła? I dlaczego jest tematem zainteresowań naukowców?

Czym jest energia Kundalini

To po prostu życiowa siła, wielki potencjał, który każdy z nas skrywa w sobie. Ogromy zasób intelektu, empatii oraz intuicji. Ma zdolność do „oczyszczenia” naszych najgłębszych napięć. Przebudzona Kundalini transformuje człowieka w kochającą i współczującą istotę. Jest potężnym kluczem do Wielkiej Tajemnicy, dlatego na Wschodzie wiedza o niej, była długo skrywana przez Joginów. Przede wszystkim dlatego, że do wzniecania Kundalini koniecznie jest przygotowanie ciała i umysłu. W tradycyjnych przekazach energia ta jest porównywana do matki, która delikatnie i z miłością roztacza swoją duchową opiekę. Choć samo przebudzenie często nie należy do miłych doświadczeń.

Ujęcie naukowe

Kundalini to nie tylko duchowa energia . Powoli staje się mierzalną siłą, do której badania wykorzystuje się m.in. aparaturę EEG. Nauka interesuje się Kundalini, gdyż jak stwierdził  Albert Einstein:

Kundalini wynosi całą ludzkość na wyższy stopień świadomości. Wszyscy mistycy i prorocy znają historię tego mechanizmu, który powoduje aktywację geniuszu człowieka i zaszczyca go niezwykłym intelektualnym talentem”

Przebudzone Kundalini aktywuje przodomózgowie, w którym obserwuje się fale Gamma (30 – 42Hz), następnie wypełnia obie półkule mózgowe. Zaraz potem opada w dół kręgosłupa. Proces ten powtarza się cyklicznie. Jest wyczuwalny w ciele, niczym rytm serca.

Jak aktywować swoją siłę życiową

Mówi się, że Kundalini jest zwiniętym u podstawy kręgosłupa wężem, którego można obudzić przez odpowiednie praktyki duchowe.  Należą do nich m.in. joga i medytacja koncentrujące się na podnoszeniu energii od czakry kręgosłupa do czakry korony. Wymaga to oczywiście czasu i poświęcenia. Niektórzy twierdzą, że Kundalini może aktywować się jedynie w obecności innej Kundalini, czyli osoby rozwiniętej duchowo. Warto budzić się stopniowo, aby nie doświadczyć gwałtownych zmian i percepcyjnego szoku.

Jakie są objawy przebudzenia

Jeśli Kundalini przebudza się gwałtownie, doskonale widać to na poziomie ciała. Wśród „symptomów” wymienia się niekontrolowane ruchy ciała, bóle mięśni i kości, drżenie, problemy z układem oddechowym i trawiennym. Na poziomie emocjonalnym objawia to się rozbiciem, silnymi wahaniami nastroju. Aktywowane Kundalini wywołuje nowe stany świadomości, poszerzenie percepcji, ekstazę i rozkosz, wrażenie odseparowania się od swojego „ego”.

Odczuwanie rozkoszy wzrasta z każdą próbą uaktywnienia Kundalini i jest nierozerwalną częścią wyższej świadomości. Jak we wszystkim – praktyka czyni mistrza. Ale kiedy już osiągniemy cel, będziemy bardzo wdzięczni, że doskonaliliśmy się w praktykowaniu przebudzenia naszej energii życiowej.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dziewięć + trzy =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE