X

MEDYTACJA DYNAMICZNA

 

Medytacja to uważna świadomość, pojawiająca się bez wysiłku. Lecz twój umysł wypełniony jest myślami, błądzi od przeszłości do przyszłości, nigdy nie ma go tu-i-teraz. A medytacja musi być tu-i-teraz. Techniki służą temu, aby osadzić cię w TYM momencie, tak jakby istniał tylko TEN moment.” (Osho)

Dzisiejsze czasy charakteryzuje nieustanny stres i szybkie tempo życia. Wyciszenie umysłu i wejście w stan klasycznej medytacji nie jest więc dla człowieka żyjącego w takiej codzienności zadaniem prostym. Medytacja dynamiczna powstała po to, aby je ułatwić.

Aby odreagować nadmiar bodźców i puścić napięcia, które uniemożliwiają wejście w stan pełnego relaksu, bycia „tu i teraz”, całkowitego oderwania i wewnętrznego wyciszenia, ciało współczesnego człowieka musi się najpierw zmęczyć. Stąd też medytacja dynamiczna składa się z kilku etapów, z których początkowe pomagają rozładować emocje, uwolnić od napięć i blokad energetycznych. Polegają na szybkich ruchach i przyśpieszonych, głębokich oddechach, które wprowadzają w stan podobny do transu i intensywnie oczyszczają. Dzięki temu umysł się całkowicie wycisza i otwiera na przepływ energii. Kolejne etapy są spokojniejsze, wyciszające i stabilizujące.

Medytacja dynamiczna pozwala na pogłębienie kontaktu z własnym ciałem – podczas jej praktyki zaleca się zasłonięcie oczu. Oczyszcza z napięć i tłumionych emocji, dostarczając jednocześnie potężną dawkę energii. Przywraca wewnętrzną harmonię i doskonale wpływa na psychikę. W przeciwieństwie do innych technik medytacyjnych nie jest ograniczona jedną pozycją. Składa się z pięciu etapów:

  • intensywnego oddychania,
  • ekspresji emocji,
  • ćwiczeń fizyczno-energetyzujących,
  • ciszy (zatrzymania)
  • tańca (celebracji zmian).

Sesja trwa na ogół od 60 do 120 minut.

Więcej na temat medytacji piszemy tu: http://serwer22165.lh.pl/oneenergy/medytacja-czym-jest-i-dlaczego-jest-tak-wazna/

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 × pięć =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE