X

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JOGI

 

21.06 celebrujemy Międzynarodowy Dzień Jogi. W związku z tym świętem na całym świecie odbywają się imprezy mające na celu propogowanie tej formy życia, filozofii, ćwiczeń i relaksu. Jest to więc też doskonała okazja, aby przybliżyć nieco zalety, jakie niesie ze sobą jej praktykowanie. A jest ich cała masa. Być może staną się one właściwą zachętą dla tych, którzy jogi jeszcze w swoim życiu nie próbowali.

Praktykowanie jogi – co oczywiste – wpływa pozytywnie na ciało i kondycję fizyczną. Dlaczego? Ćwiczenie asan powoduje wzmocnienie i wydłużenie mięśni, co zwiększa ich gibkość i ogólną wytrzymałość. Co za tym idzie, poprawia się postawa, stabilizuje kręgosłup, znikają bóle pleców, karku, barków, kolan. Zwiększenie ukrwienia tkanek pozytywnie wpływa na cały układ nerwowy, poprawia się koordynacja i refleks, praca mózgu oraz… opóźniają procesy starzenia organizmu. Lepsze ukrwienie skutkuje prawidłowym dotlenieniem, a to z kolei wpływa na regulację ciśnienia krwi. Idealnie więc wpływa na serce i zmniejsza ryzyko wystąpienia popularnych chorób cywilizacyjnych jak cukrzyca, miażdżyca, zawał czy udar.

Dzięki wybranym pozycjom, technikom oddechowym i relaksacyjnym jogi, do pracy pobudzone zostają gruczoły dokrewne, które regulują gospodarkę hormonalną i tonizują wszelkie zaburzenia na jej tle. Następują także pozytywne zmiany w profilu biochemicznym organizmu oraz optymalizuje się praca układu wydzielania wewnętrznego. Joga też zwiększa tolerancję na przewlekły ból, nadmiar stresu i brak równowagi psychicznej. Ćwiczenia pozwalają na zdystansowanie się do problemów, wyciszenie, dlatego joga bardzo służy kobietom będącym w ciąży. Badania wykazały, że codzienne praktykowanie asan pomaga też dzieciom chorym na autyzm.

Na koniec trzeba dodać, że w ostatecznym rozrachunku joga pozytywnie wpływa na akceptację samego siebie i poprawę nastroju. Koniec z depresją, lękami i kiepskim samopoczuciem! Czy kogoś jeszcze trzeba przekonywać do wprowadzenia jogi do swojego życia? 🙂

Więcej na temat jogi piszemy tutaj: http://serwer22165.lh.pl/oneenergy/joga/

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

cztery − 4 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE