X

Miejsca, które każdy jogin powinien znać

Joga jako aktywność fizyczna i filozofia zyskuje na popularności. Grono jej zwolenników stale rośnie. Ludzie coraz lepiej dostrzegają jej pozytywny wpływ, nie tylko na nasze ciało i fizyczne aspekty, ale też (a może głównie) na to jak oddziałuje ona na naszą psychikę. Mająca swe korzenie w Indiach idea jogi przemówiła do wielu.

W dużych miastach szkoły jogi możemy spotkać praktycznie na każdym kroku – co jest dobrą wiadomością dla wszystkich tych, którzy w codziennym pędzie chcą znaleźć odrobinę wyciszenia i odpowiednie miejsce do ćwiczeń, gdzie mogą praktykować pod czujnym okiem nauczycieli.  Co jednak z osobami, które chcą się temu poświęcić bardziej? Albo które chcą uciec od zgiełku wielkich miast i zaszyć się w otoczeniu natury? I dla takich osób znajdzie się coś odpowiedniego. Poniżej przedstawiamy pięć miejsc z różnych zakątków świata, które każdy jogin powinien odwiedzić – i z których zapewne nie będzie chciał tak szybko wyjeżdżać. Zapraszamy.

Bali – Yoga Barn

To kultowe miejsce usytuowane wśród tarasów ryżowych wioski Ubud na wyspie Bali. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc do praktykowania jogi, nie tylko ze względu na swoje malownicze położenie.
Yoga Barn nie jest zwykłą szkołą – to ogromny ośrodek, który oferuje co godzinę zajęcia jogi, a także zajęcia taneczno-ruchowe, uzdrawianie dźwiękiem, holistyczne zajęcia zdrowotne i wiele innych szkoleń. Nauczyciele jogi i duchowi przywódcy prócz szerzenia świadomości dotyczącej tej wspaniałej filozofii i sposobu na życie, mówią również – bez żadnych zastrzeżeń i wahań – o wykorzystywaniu seksualnym, manipulacji psychologicznej i niewłaściwym wykorzystywaniu władzy.

Gości przyciąga także piękny ogrodzie, gdzie można spacerować, ćwiczyć i spędzić czas wśród organicznych roślin, które później wykorzystywane są w restauracji w ośrodku.
Strona ośrodka

Koh Tao – Ocean Sound

Koh Tao to przepiękna tajlandzka wyspa, gdzie wśród malowniczej roślinności znajduje się ośrodek dla joginów o urokliwej nazwie Oceans Sound. Nazwa ta nie jest przypadkowa – prócz nauki jogi goście mogą skorzystać także ze szkoleń nurkowania. Joga ma pomóc nurkującym opanować stres, prawidłowo oddychać i poprawić kondycję niezbędną do dłuższego przebywania pod wodą. Jednak nauka nurkowania nie jest warunkiem koniecznym, aby praktykować w tym miejscu.

W Ocean Sounds jogini mogą skorzystać z lekcji Hatha jogi, Vinayasa i Yin.
Szum fal, ciepły piasek, wspaniałe widoki i uśmiechnięci nauczyciele – te okoliczności sprawiają, że każdy kto posmakował uroków przebywania w ośrodku z pewnością będzie chciał tam powrócić.
Strona ośrodka

Puna – Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute

Puna to drugie co do wielkości po Mumbaju miasto w stanie Maharasztra w Indiach. Może poszczycić się nie tylko wieloma zabytkami i pięknym otoczeniem, ale przede wszystkim najważniejszym centrum hatha jogi na świecie.

Ośrodek został założony, by uczcić pamięć Ramamani – zmarłej żony mistrza B.K.S. Iyengara. Posiada dwie sale do praktyki, które wyposażone są we wszelakie pomoce i przyrządy zaprojektowane przez samego Mistrza.
Warto podkreślić, że w budynku znajduje się biblioteka z cennym zbiorem książek o jodze. Coś dla ciała i coś dla duszy…
Strona ośrodka

Loviisa – Villa Mandala Manor & Resort

To idealne miejsce dla każdego, komu marzy się ucieczka od stresującej pracy. Rustykalny ośrodek położony w Finlandii to jedynie godzina jazdy od Helsinek, a przeżycia jakie oferuje są niezapomniane. Ośrodek ma zapewnić odwiedzającym skupienie, relaksację oraz kulinarne podróże na miarę najlepszych ośrodków dla joginów na świecie.

Kluczową rolę odgrywa tutaj natura – podczas każdego z warsztatów jest ona priorytetem, na który nauczyciele zwracają szczególną uwagę. Wędrówki w ciszy przez las, kąpiele w pobliskim jeziorze, czy rowerowe przejażdżki wśród fińskich pól, łąk i wsi. Jednym słowem – powrót do korzeni…
Strona ośrodka

Goa – Little Cove Yoga Retreat

Indie to miejsce, które powinien odwiedzić każdy kto kocha jogę i interesuje się tą filozofią życia. W południowej części Goa, na malowniczej prywatnej plaży znajduje się magiczny ośrodek jogi – Little Cove. Zespołem nauczycieli w tej szkole przewodzi wybitny jogin Paradeshi.

Integralny obraz tego miejsca stanowią joga i wegetariańska kuchnia. Jest to ośrodek bez papierosów i alkoholu, co idzie w parze z całościowym detoksem nie tylko duszy, ale i ciała. A to przecież jest nierozłączne 🙂
Strona ośrodka

*Powyższe zdjęcia pochodzą z profili ośrodków na portalu Facebook

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 × trzy =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE