X

Moc energii ojca

Wiele osób odczuwa niedosyt w kontekście miłości rodzicielskiej, miłości jaką otrzymali od ojców. Bywamy zawiedzeni tym jak się zachowywali, w jaki sposób się do nas odnosili. Bywamy źli, że nie chwalili nas, nie przytulali, nie troszczyli się wystarczająco, że nie mówili „kocham cię”. Doskwiera nam, że byli nieobecni i odlegli emocjonalnie.

Ojcowie odzwierciedlają nasze lekcje w mocy i miłości, często poprzez swoje ograniczenia, a nie umiejętności. Bo często to właśnie tych umiejętności im brakuje. Ich zachowanie nie jest wynikiem niechęci, ale braku wiedzy czy umiejętności, aby być emocjonalnie obecnym dla siebie samych, a tym bardziej dla innych. Bo przecież emocje są dla kobiet…

Wyzwaniem, jakie stoi przed nami, jest nauczyć się akceptować naszych ojców i doceniać to, jacy są lub byli. Często to mądrość, która przychodzi wraz z wiekiem i doświadczeniem oraz ze współczuciem wynikającym z bycia rodzicem – wtedy potrafimy zrozumieć, że emocjonalne ograniczenia ojca były jego darem dla nas.

Przeświadczenie, że nasi ojcowie powinni być i zachowywać się w określony sposób, kładzie na nich ciężar naszego uzdrowienia. Ogranicza naszą zdolność uczenia się i uzdrawiania w naszej wspólnej podróży, której istotną częścią jest ojciec.

Przebaczenie i współczucie dla niego, ale też siebie, jest kluczem do uwolnienia życia z gniewu i rozczarowania.

Mamy bowiem dwie drogi: albo mimo dostrzegania braków u rodzica powielać jego schemat postępowania, albo stać się osobą emocjonalnie otwartą, a tym samym przerwać dziedzictwo smutku i dystansu.

Musimy przyjąć wyższą perspektywę w odniesieniu do wszystkich naszych relacji, a zwłaszcza tych, z którymi walczymy. To pozwoli nam je zrozumieć lub/i pogodzić się z nimi.

Jest jeszcze jeden aspekt do rozważenia, kiedy decydujemy, czy zamierzamy spędzić nasze życie na urazach dla ojców za ich słabe umiejętności rodzicielskie i emocjonalne, czy wyjść poza te emocje i spojrzeć na nich ze współczującą dobrocią i zrozumieniem – to przebudzenie Boskiej Męskiej Energii, która przez stulecia była złamana.
Ta energia reprezentuje połączenie męskości z centrum serca, tak abyśmy mogli być pełni i kompletni, ponownie połączeni z bezwarunkową miłością, która jest częścią boskiego planu.

Wybaczenie naszym ojcom jednoznaczne jest z odrzuceniem dalszego dźwigania bólu i gniewu. Akceptując to jacy byli i są, nie oczekując że będą inni, możemy otworzyć się na zmianę w tym, w jaki sposób wyrazić męską energię.

Dzięki temu możemy oczekiwać przyszłych pokoleń rodziców, którzy będą kochający, współczujący, wspierający i świadomi swojej mocy w sposób, który pozwoli im wyrazić wobec wszystkich całą miłość tkwiącą w ich sercach.

Czyniąc to, możemy zakończyć dziedzictwo smutku, które było tak potężnym ograniczeniem ponownego połączenia się z naszym własnym boskim centrum i ze sobą nawzajem.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

cztery × 2 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE