X

Muzyka – głębokie połączenie z duchem

Minione lata, poprzednie pokolenia niosą mądrość, doświadczenie i niezwykłą wiedzę. To prawdziwa skarbnica. Niestety często o tym zapominamy, oddzielając grubą kreską to co było, skupiając się na tym co nowe.

Tracąc kontakt z przeszłością, tracimy niezwykłą lekcję. Na szczęście są osoby, które poświęcają się temu, aby zachować dawne kultury i przekazywać je kolejnym pokoleniom. To właśnie robią bracia Palchukan, którzy tworzą muzykę inspirowaną rdzenną kulturą, dźwiękami amazońskiej puszczy i przekazem przodków.

Pochodzą z rodziny szamanów i obecnie z pasją zajmują się ratowaniem, kolekcjonowaniem i przekształcaniem w muzykę wiedzy odziedziczonej po dziadkach. Poprzez swoje działania kultywują tradycje rdzennych mieszkańców Amazonii i pielęgnują swoją tożsamość kulturową. Jednocześnie dzielą się zdobytą wiedzą z wszystkimi, którzy chcą dowiedzieć się więcej o magicznej mocy uzdrawiających dźwięków.

Zanurzając się w niezgłębione źródło muzyki, dźwiękami fletów, bębnów, gitar i charango przenoszą nas do amazońskiej puszczy. W jednej chwili możemy poczuć i usłyszeć to miejsce – płynącą wodę, wodospady, szum wiatru, dźwięki burzy oraz odgłosy ptaków i innych zwierząt.

W ceremonialnych pieśniach, alegoriach i uzdrawiających słowach wyraża się świadomość doświadczeń ich przodków jaką zyskali. Inspiracją są dla nich utwory ceremonialne, np. karnawałowe, rytualne uroczystości rdzennych plemion Doliny Sibundo i regionu Putumayo w południowej Kolumbii.

Pamiętajmy, że dla mieszkańców Amazonii muzyka jest formą głębokiego połączenia z duchem. Pieśń, dźwięk, taniec to połączenie świata materialnego i niematerialnego, wyraz harmonii z naturą.
To lekarstwo, przywracające radość, entuzjazm, wspólnotę i niosące dostrojenie do naszej wewnętrznej równowagi. Oczyszcza, daje nam bezwarunkową miłość, łączy ludzi, podnosi na duchu, dociera do wewnętrznego dziecka, budzi ducha.

Muzyka oczyszcza podświadomość i tworzy nowe wizje świata, w którym jest czysta woda, lasy, natura, spokojni ludzie, szczęście i prostota. Cała muzyka jest esencją tych wartości, a bracia Palchukan i towarzysząca im Sandra Tautas mają taką właśnie energię.

Choć łączymy się z odległą kulturą tak naprawdę przybliżamy się do samych siebie.

Sprawdźcie koncert Braci Palchukan.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

trzynaście − jedenaście =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE