X

MYŚLEĆ SERCEM, NIE ROZUMEM

Cokolwiek sprawia twemu sercu radość, stanowi właśnie taki kierunek, który twe życie musi obrać.” – A. de Mello 

Serce i rozum – dwie teoretycznie przeciwstawne jednostki. Dwie stojące naprzeciw siebie siły. Jak spontaniczność kontra planowanie, jak woda i ogień. 

Zwykło się stawiać racjonalność ponad uczuciami. Rozum wydaje się taki solidny, stojący twardo na ziemi, posługujący się twardymi, racjonalnymi argumentami – zupełnie w przeciwieństwie do serca, rządzącego się porywami uczuć i emocji. Czy jednak takie myślenie nie jest błędne?

Jesteśmy wszak jednością. Umysł rządzi się przede wszystkim „programami” wgranymi do podświadomości. A takie ograniczenie zamyka nas na sygnały wysyłane przez otoczenie, przestrzeń, intuicję. Rozum, mówiąc w skrócie, blokuje nas przed odkryciem prawdy. Aby usłyszeć głos intuicji, trzeba najpierw nauczyć się myśleć sercem – nauczyć się odbierać świat poprzez odczuwane w danej chwili uczucia. Serce doskonale wie, co jest dla nas dobre, a co złe i to właśnie ono dokonuje właściwej selekcji – wystarczy wsłuchać się w jego głos. 

Potrzeba codziennej pracy nad oświeceniem swojego umysłu, by nauczyć się myśleć sercem, marzyć głową i mocno stać na nogach.

Przykładem są sytuacje, które napawają nas radością na samą o nich myśl. Jakkolwiek mogą one kolidować z racjonalnym porządkiem, to właśnie one są dla nas dobre i to ich wybór jest tym właściwym. Najczęściej są to właśnie podpowiedzi losu i ignorowanie ich oznacza utratę szansy na coś, co zmieni nasze życie na lepsze. Niestety nieświadomi istniejących w przestrzeni powiązań energetycznych dajemy sobą manipulować przez umysł – przymusy i analizy wydarzeń. Potrzeba codziennej pracy nad oświeceniem swojego umysłu, by nauczyć się myśleć sercem, marzyć głową i mocno stać na nogach. 

Myśleć sercem oznacza ignorowanie osądów i analizy ego. Oznacza porzucenie myślenia pod dyktando oczekiwań. Serce poprzez uczucia doskonale wskazuje najlepszą drogę. Myśleć sercem to być obserwatorem siebie i przestrzeni wokół, by móc odbierać sygnały z zewnątrz i przetwarzać je na własne odczucia. To podążanie za swoim wewnętrznym głosem. To szansa na realizację swojego wewnętrznego potencjału, osiągnięcie szczęścia, jedności i pełni człowieczeństwa.

„…umysł jest w takim samym stopniu gadatliwy, w jakim stopniu twoje serce pozostaje zamknięte” – Matt Kahn 

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 × pięć =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE