X

NA CZYM POLEGA WYZWOLENIE OGRANICZEŃ ?

Co stoi na przeszkodzie osiągnięcia sukcesu? Co tak naprawdę przeszkadza?

Wbrew pozorom odpowiedź jest bardzo prosta: brak wiary we własne możliwości i we własną kreatywność. Bez nich osiągnięcie sukcesu nie jest możliwe. Należy oczywiście żyć w zgodzie ze sobą i wciąż się rozwijać, ale absolutną podstawą jest zrozumienie siebie samego. Tylko dzięki temu bowiem można zrozumieć otaczający świat. Rozumiejąc świat natomiast, łatwiej jest się w nim poruszać i znaleźć to, co zadecyduje o osiągnięciu sukcesu. To najważniejsza zasada w drodze do niego.

Największe przeszkody, największe ograniczenia najczęściej stawiamy sobie sami. Niezłomna wiara w siebie i w swoje wizje daje możliwość otwarcia się na coś nowego. Stworzenia czegoś nowego bez naśladowania. Odwaga i poczucie, że można stworzyć biznes, który znajdzie swoje miejsce na rynku, pozwalają odnieść sukces. I choć ważne jest, by dobrze poznać rynek i zbadać jego potrzeby, to wiara we własne możliwości jest elementem absolutnie niezbędnym. Tymczasem dość powszechne jest przekonanie o własnej niemocy i wyszukiwanie złych stron każdego przedsięwzięcia. Takie podejście do sprawy jest zresztą niebezpieczne, bo może okazać się samospełniającą się przepowiednią.

Najczęstszą przeszkodą w wyzwoleniu z ograniczeń jest lęk – obawa przed ryzykiem, porażką, ośmieszeniem, stratą.

Najczęstszą przeszkodą w wyzwoleniu z ograniczeń jest lęk – obawa przed ryzykiem, porażką, ośmieszeniem, stratą. Jakkolwiek jest to całkowicie normalne uczucie, to nie można pozwolić mu na przejęcie kontroli nad naszymi decyzjami. Nie można działać pod jego wpływem. Zamiast wypatrywać przyszłych problemów, lepiej skupić się na szukaniu przyszłych rozwiązań.Zamiast krytykować się, należy się motywować. Bądź swoim mentorem, kreuj siebie i pozwól sobie na działanie.

Przy tworzeniu biznesu niezbędne są jasne cele i konsekwencja w dążeniu do ich osiągnięcia. Czy lokalny rynek, lokalne ograniczenia są faktyczną przeszkodą na drodze do sukcesu? Nie. Coś takiego jak rynek po prostu nie istnieje, istnieją natomiast potrzeby pojedynczego człowieka. I to na nich powinno się skupiać.

Tym, co pomaga i jednocześnie najbardziej przeszkadza w wyzwoleniu z ograniczeń jest ego, świat, który został stworzony przez nas samych. To on stoi na przeszkodzie w wytworzeniu nowej, pożądanej i oczekiwanej rzeczywistości. Sukces w biznesie zależy od odwagi i kreatywności. Najważniejsze, by wyzbyć się ograniczeń, mierzyć wysoko i konsekwentnie realizować swoje cele.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + 15 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE