X

Nadwaga wg Germańskiej Nowej Medycyny

Każdy objaw narządowy czy psychiczny ma sens i cel. Jest pomocą Natury uruchamianą dla nas w potrzebie. W Germańskiej Medycynie chodzi o konflikty biologiczne, które są zapoczątkowane naszymi przeżyciami spełniającymi zawsze trzy kryteria: sytuacja zaskakuje nas, spodziewaliśmy się innego obrotu sprawy. Ta sytuacja jest dla nas subiektywnie trudna czy dramatyczna, ktoś inny w ogóle może nie zauważyć, że wydarzyło się coś dla nas znaczącego.

W tej sytuacji jesteśmy w izolacji. Oznacza to, że czujemy się nierozumiani przez nikogo, niesłuchani,  nie umiemy, nie chcemy lub nie możemy powiedzieć innym, co się wydarzyło. W takim wypadku Natura „bierze sprawy w swoje ręce” i pomaga.

BIOLOGICZNA NADWAGA

Nadwaga jest dziś częstym zjawiskiem. Gdy dieta, ćwiczenia nie powodują spadku wagi, jest prawdopodobne, że mamy do czynienia z mechanizmem biologicznym. Natura uruchomiła dla nas biologiczną pomoc.

Jest kilka przyczyn biologicznej nadwagi. Pierwsza to reakcja cewek zbiorczych nerek z towarzyszącym odczuciem „czuć się kompletnie samemu, bez opieki, jak ryba wyrzucona na brzeg”. Gdy ktoś w taki właśnie sposób odczuwa, Natura mu pomaga i zatrzymuje wodę w organizmie na poziomie komórkowym, jakby mówiła: „jesteś jak ryba wyrzucona na brzeg – to zatrzymam wodę w twoim organizmie. Na chwilę, być może następna fala zabierze cię do morza. Musisz przeżyć”. Objawem towarzyszącym tej reakcji narządowej są podpuchnięte dłonie, stopy, brak orientacji w terenie. Zdezorientowanie przestrzenne, jak każdy objaw, ma biologiczny sens. Dzięki temu osobnik czeka spokojnie na tę życiodajną falę, która przywróci go do wodnego środowiska. Gdyby tego objawu nie było, mógłby za bardzo oddalić się od brzegu i fala by go nie dosięgła.

Mechanizmy ratunkowe Natury są procesami ewolucyjnymi i ich sens jest zrozumiały, gdy pomoc Natury trwa krótko. Niestety, ludzie latami tkwią w sytuacjach trudnych, nie podejmują ważnych decyzji życiowych, a wtedy skutki pomocy biologicznej są wybujałe i trudne do redukcji.

Drugą przyczyną nadwagi jest program wysepek trzustki, które produkują glukagon. Jest on potrzebny do utrzymania pożądanego napięcia mięśniowego. Jeśli ktoś odczuwa, że w swoim „rewirze” musi toczyć walki, Natura uruchomi ten biologiczny program. Jego celem jest zgromadzenie rezerwy energetycznej na wypadek podjęcia walki o zasady, granice rewiru, wartości czy wpływ.

O tym, czym jest rewir przeczytasz w „Germańska Medycyna – jak zrozumieć chorobę?”

 

Odczucie towarzyszące tej reakcji narządowej to „walka wisi w powietrzu”. Ktoś czuje, że teraz już powinien zareagować, walnąć pięścią w stół, powiedzieć, z czym się nie zgadza… ale ostatecznie tego nie robi. Jest w blokach startowych. Objawem charakterystycznym dla tego programu jest napadowe jedzenie, np. węglowodanów. Nad tym nie można zapanować. Osoba przyrzeka sobie, że odstawi słodycze, po czym zatrzymuje się przy sklepie, kupuje dwa pączki i je zjada. Należy podkreślić, że jest to reakcja organizmu w sytuacji przygotowania do walki, przyczajenia, ale ostatecznie nie zostaje ona podjęta, więc organizm utrzymuje tę rezerwę lub ją powiększa – na wszelki wypadek. I ta biologiczna reakcja ma sens.

Wyobraźmy sobie, że pies znakuje trawnik jako swój rewir. Za chwilę przychodzi drugi pies i chce zrobić to samo na tym samym trawniku. Ten pierwszy będzie starał się bronić swojego terenu. Psy staną do walki, ale nie będzie to walka realna, gdy jeden drugiemu rzuca się do gardła i go zagryza. To będzie walka autoprezentacyjna. Psy stają naprzeciw siebie, puszą się, warczą i szczekają. Każdy z nich stara się pokazać, że jest większy niż w rzeczywistości. I faktycznie, po kilku chwilach jeden z psów odchodzi albo kładzie się na boku i pokazuje brzuch, dając znak, że uznał, że tamten wygrał. Nie możemy powiedzieć, że wygrał silniejszy, ponieważ do falki stricte nie doszło. Wygrał ten, który pokazał się jako większy, ponieważ większym w Naturze jest być bezpieczniej.

Ktoś mający nadwagę albo otyły być może chciałby przeprowadzić walkę w swoim rewirze. Dopóki tego nie zacznie robić, nie schudnie, ponieważ jest to dla niego biologicznym zagrożeniem. Bo jak chudy i słaby mógłby wygrać w rewirze? Osoba z nadwagą nie akceptuje siebie, swojego wyglądu. Ogląda siebie w lustrze, dotyka partii ciała z dezaprobatą. Wzdycha, gdy nie mieści się w kolejny rozmiar ubrania. W komunikacji biologicznej z Naturą jest to sygnał „utraty własnej wartości”. Natura, która zawsze uważnie „słucha” naszych odczuć i działa precyzyjnie i zgodnie z nimi, poprawia to miejsce, które tak się nie podoba. Jak może poprawić to felerne miejsce? Dodaje tkanki tłuszczowej. Od tego momentu jesteśmy w mechanizmie błędnego koła: coraz bardziej nie podobamy się sobie, coraz bardziej tracimy swoją biologiczną wartość, więc Natura z większą intensywnością załatwia sprawę za nas – poprawia wygląd przez powiększenie tkanki tłuszczowej.

Do czasu trwania w aktywności powyższych konfliktów żadna dieta lub aktywność fizyczna nie jest w stanie spowodować schudnięcia. Możemy zredukować zbędne kilogramy poprzez odnalezienie ich przyczyny, czyli biologicznego konfliktu, który spowodował objaw oraz wyeliminowaniu go. Możemy też uczyć się, jak zmienić swoje nawykowe biologiczne reagowanie.

W tym programie mam swoje osobiste doświadczenie. Przez kilka lat przeżywałam biologiczny konflikt związany z cewkami zbiorczymi nerek. Czułam się kompletnie sama. Każda sprawa była na moich barkach. Nie miałam tak potrzebnego wsparcia. Znacząco przytyłam. Po zakończeniu tego biologicznego konfliktu schudłam ponad 20 kg w ciągu 5 miesięcy. Bez ćwiczeń i diet. Dziś oglądam stare zdjęcia i widzę kobietę ze znaczącą nadwagą, pyzatą i cieszę się, że poznałam wiedzę Germańskiej, bo dzięki niej tak znacząco zmieniłam wygląd. Osoby, które znały mnie kiedyś, widząc mnie teraz, mówią: „ale jesteś szczupła” i jest to bardzo, bardzo miłe.

 

Autorem tekstu jest Małgorzata Lorenz (Paluch)

Małgorzata Paluch_Nowa medycyna germańska_Agata Swornowska_śwaidomość_choroba

Sprawdź wywiad z autorką artykuły – „Rozmowy z mistrzami”

Terapeutka 5 Praw Natury. Potrafi diagnozować pacjentów na podstawie tomografii komputerowej mózgu i biorezonansu biologicznego. Jest specjalistą Germańskiej Nowej Medycyny. Jej terapia polega na precyzyjnym odnalezieniu przyczyny każdej choroby, opracowaniu możliwej konfliktolizy, czyli sposobu zakończenia aktywności biologicznego konfliktu (zmiany życiowe, eliminacja czynników utrzymujących aktywność biologicznego konfliktu), wsparciu w procesie zdrowienia. Prowadzi seminaria Germańskiej Medycyny i szkolenia tematyczne (www.kwantomed.pl)

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

szesnaście + piętnaście =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE