X

NAJBARDZIEJ ZNANE AŚRAMY W INDIACH

Aśrama to indyjska pustelnia często nazywana imieniem mistrza duchowego, który ją założył. Te centra rozwoju duchowego lokalizowane są z dala od miejskiego zgiełku, często w lasach. Wszędzie tam, gdzie otoczenie najbardziej sprzyja medytacji i ćwiczeniom. Aktualnie aśramy stają się instytucjami, w których można odbyć praktykę duchową, zrelaksować się, ale także poświęcić  pracy na rzecz potrzebujących. Odwiedzający aśramę angażują się w liczne inicjatywy społeczne takie jak organizacja placówek edukacyjnych dla ubogich, dostarczanie pożywienia czy szerzenie nauk duchowych.  Tworzone są na całym świecie – od USA po Chiny i Australię, jednak to właśnie w Indie posiadają ich najwięcej, także tych z długowieczną tradycją.

Przeczytajcie o pięciu najbardziej znanych aśramach w Indiach.

Art of Living Ashram

Założona w 1982 roku przez Sri Sri Ravi Shankara jest bezsprzecznie jednym z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków tego typu w Indiach. Znajduje się 20 kilometrów od miasta Bangalore. Powrót do równowagi, ograniczenie stresu i rozwój duchowy – to obszary, na których koncentrują się nauczyciele ośrodka.

 

 

Osho International Meditation Resort

Aśram założony przez współczesnego hinduskiego guru Bhagwana Shree Rajneesh. Jak piszą o sobie organizatorzy: „Ośrodek medytacyjny” odzwierciedla unikalną kombinację ćwiczeń medytacyjnych Gautamy Buddy i walorów kurortu greckiego Zorby. Zorba Budda w rzeczywistości!” To miejsce, w którym umysł, ciało i dusza mogą harmonijnie współdziałać. Oferuje różnorodne medytacje i słynie ze wspaniałego jedzenia.

 

 

Isha Foundation Ashram

Misją Fundacji Isha jest wydobywanie ludzkiego potencjału. Proponuje jedne z najlepszych na świecie programów jogi. Założona przez Sadhgura Jaggi Vasudeva w 1992 roku. Ośrodek znajduje się w urokliwej okolicy, otoczonej licznymi lasami.

 

Mata Amritanandamayi Ashram

Znana także jako „Amma, mother of all”. W tej aśramie przebywający rozwijają miłość do świata i siebie nawzajem. Znajduje się około 120 kilometrów na północ od Trivandrum. Proponuje kurs z zintegrowanych technik, uwzględniających jogę i medytację.

Śri Sadguru Janglidasa Maharaja

Znajduje się w spokojniej wiosce w stanie Maharashtra, niedaleko Shirdi, 250 km od Bombaju. Miejsce to związane jest z milczącym Mistrzem – Babadżi, który nie prowadzi wykładów, nie przekazuje rozbudowanego systemu wiedzy. Mistrz proponuje medytację, która jest studiowaniem uniwersalnej wiedzy, a jej rdzeń leży poza słowami. Przekaz Babadżi jest ponad wszystkimi przekazami.

 

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

20 + 13 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE