X

NAJWIĘKSZA WARTOŚĆ, JAKĄ MOŻEMY DAĆ INNYM

Życie bez ograniczeń. Niezależność. Realizacja siebie. Możliwość dokonywania dowolnych wyborów. Podejmowania dowolnych decyzji. Czy może być coś ważniejszego niż wolność?

Najważniejszą więc rzeczą, jaką możemy zrobić dla innych i jaką inni mogą zrobić dla nas, to pomoc w osiągnięciu większej wolności.

O wolność walczymy wszyscy. Codziennie i na każdym kroku, nawet sami ze sobą. Walczymy o swoją przestrzeń, o sposób przejawiania się, o wolność od uczuć, które żywimy, o wolność od frustracji. Niby chcemy się rozwijać, ale jesteśmy jednocześnie tak pełni nawyków i ograniczeń, że sami się blokujemy i nie pozwalamy sobie na realizację i spełnienie.

Najważniejszą więc rzeczą, jaką możemy zrobić dla innych i jaką inni mogą zrobić dla nas, to pomoc w osiągnięciu większej wolności. Dlatego jeżeli spotykamy się z kimś w jakiejkolwiek relacji, to najistotniejszą kwestią jest ustalenie, czy ta relacja nas bardziej uwalnia, czy bardziej zniewala. Czy blokuje nasz rozwój, czy go ułatwia. A więc, czy warto w tej relacji być.

Miłość jest tego doskonałym, ostatecznym przykładem. Czy kochamy zaborczo, żeby kogoś posiąść „na własność”, czy kochamy tak, aby pomóc mu rozwinąć skrzydła i zrealizować jego potencjał? Sami doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jakie wartości są najistotniejsze dla nas. Najczęściej jest to bezpieczeństwo i wolność. Nie pozwólmy więc na to, aby nasze relacje i życie codzienne orientowane było na separację, strach i stawianie granic, a nie na jednoczenie się, wspólny wzrost i wspólny sukces. Spełnienie to sztuka życia w radości, miłości, wolności wewnętrznej i błogości. Dajmy je sobie nawzajem!

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dwa × 3 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE