X

Od pomysłu do biznesu, dzięki społeczności!

Inwestowanie nabrało nowego znaczenia, od kiedy pojawiło się finansowanie społecznościowe, czyli crowdfunding. Popularność zawdzięcza temu, że daje inicjatorom przedsięwzięć społecznych, kulturalnych i biznesowych możliwość pozyskiwania środków na ich realizację od członków internetowej społeczności, którzy pełnią rolę donatorów. Na One Energy już wkrótce stworzymy również Wam taką możliwość.

 

A wszystko zaczęło się od muzyki. W latach 90. zespół Marillion dostał wsparcie finansowe na swoją trasę po USA od fanów. Potencjał takiego rozwiązania dostrzegły także inne podmioty, które potrzebowały środków na rozwój swojego biznesu. Zaczęły zbierać je od osób prywatnych, które zainteresowane danym przedsięwzięciem wpłacały, wspierając tym samym pomysł.

 

Jak to wygląda obecnie? Finansujący, czyli członkowie społeczności wirtualnych, znajomi, rodzina oraz wszystkie osoby, które mikropłatnościami chcą wesprzeć twórców mogą to zrobić na specjalnie przygotowanych platformach. Efekt jest taki, że wiele drobnych wpłat składa się na dużą pulę środków, które pozwalają rozwijać biznes, organizować atrakcyjne eventy lub poszerzać działalność pomysłodawcy. Gama finansowanych w ten sposób projektów jest szeroka. Możemy tu znaleźć gry komputerowe, książki, płyty, hotele, a także pomysły na biznes w mniej popularnych branżach.

 

Jednak, aby zachęcić społeczność do wspierania projektu twórca powinien w ciekawy sposób przedstawić swój pomysł. Robi się to za pomocą dedykowanych kampanii, które obsługują platformy crowdfundingowe. Niemniej jednak niezbędne jest przygotowanie odpowiednich materiałów przez pomysłodawcę, jak m.in. opis projektu, cele, propozycja bonusów dla wspierających, którym oferuje się unikalne produkty, związane z  pomysłem, na który są zbierane środki.

 

Finansowanie społecznościowe jest w Polsce w pełni legalne. Jednak tego typu inicjatywy ograniczą regulacje prawne. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby korzystać z rozwiązań technicznych i prawnych oferowanych przez specjalne platformy. Na One Energy zapewnimy ochronę zarówno autorom projektów, jak i osobom wspierającym energetyczne pomysły.

 

 

 

 

 

 

 

 

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dziewiętnaście − czternaście =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE