X

Odwaga spotkania z samym sobą

Odwaga to nie BRAK lęku, ale działanie POMIMO lęku. Od takiego stwierdzenia należy zacząć kontemplację nad odwagą.

 

Życie pełne jest sytuacji, które wzywają nas do odwagi. Trudne decyzje, wybory, dylematy… Wszystko, co prowadzi do zmiany, woła najpierw o energię odwagi. W obliczu nowego, emocje szarpią ciałem, bezdech miesza się z jękiem, lęk wypływa z cienia. I choć wydaje się, że dzieje się coś strasznego, to warto sobie uświadomić, że jest to zupełnie naturalne. Tak broni się skostniałe od przebywania w strefie komfortu, czasem latami, ciało i umysł. Odwaga potrząsa starymi schematami do zmiany, wewnętrzne demony się budzą. Ciężko o entuzjazm w takich sytuacjach, choć mistrzowie odwagi właśnie wtedy czują największe uniesienia i ekstazę życia. 

 

Chcąc stać się odważnym, zacznij od praktykowania ciekawości. Zanim reaktywnie podejmiesz jakąś decyzję i dasz się ponieść fali emocji, zatrzymaj się. Działanie pod wpływem adrenaliny, kiedy nie jest konieczne (np. w sytuacji zagrożenia życia), jest brawurą. Z odwagą mistrza ma to niewiele wspólnego. Przydatna może okazać się metoda self-inquiry. Badaj swoje wnętrze, zadawaj sobie pytania: Jak się teraz czuję? Co mnie powstrzymuje, by zrobić ten krok? Gdzie w ciele czuję moje hamulce i ograniczenia? Pytaj i oddychaj. Oddychaj i pytaj. Wielokrotnie. Jeśli ciało będzie chciało wykonać jakiś ruch, zrób go z zamkniętymi oczami. Pozwól się ponieść. 

 

Prawdziwa odwaga, to odwaga spotkania się z samym sobą. To w Twoim wnętrzu rodzi się impuls, to tam słychać głos intuicji i czuć ogień, który przeradza się w działanie na zewnątrz. Nie jesteś w stanie przeanalizować umysłem wszystkich za i przeciw danej sytuacji. Nie zdołasz uciszyć swojej niepewności i lęku głową. Impuls i ogień do działania przyjdzie z ciała, a serce poczuje, że jest to właściwe. Nosisz tę mądrość w sobie zawsze. Wykorzystuj każdą okazję, która potrząsa Tobą i woła o odwagę, do praktykowania self-inquiry. Bądź badaczem, a za jakiś czas staniesz się magiem, który przemienia ogień w wodę i upłynnia własne trudne emocje i lęki.

Za nowym idzie odżywcza, aktywna i twórcza energia. Zmiana zawsze jest szansą. Otwórz się na nią z odwagą.

 

Zobacz inne felietony: „Poznaj esencję radości„, „Otwórz się na życzliwość

 

Agata SwornowskaAutorem jest Agata Swornowska, Redaktor Naczelna One Energy

Jej celem jest kreowanie życia pełnego synergii, w którym nadrzędną rolę odgrywa rozwój świadomości oraz harmonia.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 × 4 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE