X

Ośrodek Jedna Energia w Lechowie

OŚRODEK JEDNA ENERGIA W LECHOWIE

Zlokalizowany na łagodnym wzniesieniu kompleks pozwala podziwiać panoramę Gór Świętokrzyskich, jednocześnie zapewniając spokój i swobodę ze względu na oddalenie od drogi publicznej i brak bezpośredniego sąsiedztwa. To idealna lokalizacja na warsztaty, szkolenia, ceremonie, zajęcia z ciałem, sercem bądź umysłem lub po prostu do odpoczynku od pędu codzienności.

Kilkunastohektarowy teren Ośrodka, zajmujący część łagodnego wzniesienia, otoczony pięknymi starodrzewami i lasem, oddalony od gminnej drogi i bliskiego sąsiedztwa zapewnia spokój i swobodę. Przez stulecia w Górach świętokrzyskich spotykali się ci, dla których metafizyczny świat był codziennością. W kilkunastu Miejscach Mocy zlokalizowanych w pobliżu Lechowa spotykali się uzdrowiciele, wiedźmini, wieduni, wiedźmy, szepuchy i podróżujący w poszukiwaniu kamienia filozoficznego alchemicy. Moc, którą ci wędrowcy nieśli ze sobą cały czas żyje i jest tutaj. Ośrodek Jedna Energia w Lechowie zachował magię dawnych czasów, jednocześnie uchylając swe wrota cywilizacyjnym udogodnieniom na tyle, by odwiedzający to miejsce goście czuli się komfortowo.

DO DYSPOZYCJI GOŚCI

Stylowo zaprojektowany obiekt stwarza warunki dla pobytu 20-30 osób w jedno, dwu i trzyosobowych pokojach oraz zlokalizowanym na poddaszu dormitorium. W budynku głównym znajdują się również: duża jadalnia, dobrze urządzone i wyposażone kuchnie, sale do praktyk  i warsztatów o łącznej powierzchni 80 m², oraz łazienki. Do dyspozycji gości system nagłośnieniowy i projektor.

 

Sala Kominkowa to idealne miejsce na koncerty n.p. gongów lub innych instrumentów. Wysoka na około sześć metrów, posiada doskonałą akustykę.

Ozdobą sali, i zarazem elementem dającym ogień i ciepło jest czterometrowy piec kaflowy z kominkiem. Ten niespotykany element został wykonany z ręcznie zdobionych kafli, wypalonych w znajdującym się w podpiwniczeniach budynku piecu do wypału ceramiki.

W wydzielonych częściach budynku głównego zlokalizowane są pracownie malarska i ceramiczna. Z ośrodka mogą z powodzeniem korzystać artyści szukający inspiracji lub miejsca do tworzenia.

Do dyspozycji gości dobrze wyposażona kuchnia i przestronna jadalnia.

Istnieje możliwość samodzielnego przygotowywania potraw lub korzystania z potraw serwowanych przez ośrodek.

Oferujemy kuchnię różnych kultur, a potrawy przygotowywane są z produktów kupowanych u miejscowych rolników. Na życzenie grupy zaprzyjaźniona gospodyni może przygotowywać w ośrodku posiłki kuchni regionalnej.

Powyższe zdjęcia: Mateusz Wolski „Made in Świętokrzyskie”

WARSZTATY

Ośrodek Jedna Energia w Lechowie udostępnia miejsce do prowadzenia różnego rodzaju szkoleń, warsztatów, plenerów, ceremonii czy zajęć związanych z szeroko pojętym rozwojem własnym. Zapraszamy do współpracy osoby prowadzące lub zajmujące się organizacją warsztatów czy szkoleń. Przy stałej współpracy oferujemy rabaty i priorytety przy rezerwacjach terminów.

Jeżeli masz pytania, pisz lub dzwoń:

jacek@1energy.org, tel.: 690 602 108

Serdeczne zaproszenie do korzystania z przestrzeni Jednej Energii kierujemy do:

– osób indywidualnych, które chciałyby tu odpocząć, pokontemplować lub popracować,

– psychologów, nauczycieli jogi, ayurvedy i innych osób prowadzących różnego rodzaju warsztaty i szkolenia szeroko rozumianego rozwoju osobistego,

– artystów malarzy, ceramików i innych

CYKLICZNE WYDARZENIA

W każdy nów i pełnię odbywają się w Ośrodku w Lechowie cykliczne wydarzenia:

Nowie w Lechowie

Pełnia Obfitości w Lechowie

W dniu nowiu lub pełni spotykamy się na godzinną medytację serca w kręgu, pracując z intencją. Po medytacji krótka interpretacja wydarzającej się pełni lub nowiu prowadzona przez zawodowego astrologa, z możliwością powiązania tranzytów z mapami potencjałów uczestników kręgu.

Wieczorem, w zależności od energii uczestników, możemy celebrować posiłek, poddać się wspólnemu muzykowaniu lub rozmowom przy płonącym w kominku ogniu.

Spotkania Pełnie Obfitości i Nowie w Lechowie są bezpłatne.

Jeżeli czujesz potrzebę, możesz wesprzeć Ośrodek donacją w dowolnej wysokości.

Spotkania rozpoczynają się około godziny 19:00 w dniu pełni lub nowiu, a kończą się przeważnie około godziny 23:00, więc Ci, którzy mają blisko do domu wrócą do siebie nie zarywając nocy, a Ci, którzy mają daleko do domu mogą nocować w dormitorium ośrodka w cenie 40 zł/noc.

CENNIK

Ze względu na dużą różnorodność odbywających się w ośrodku warsztatów i szkoleń ceny ustalane są indywidualnie, w zależności od rodzaju warsztatu, ilości uczestników itp. Przy stałej współpracy oferujemy system upustów.

Podstawowe ceny:

– nocleg w dormitorium – 40 zł/doba/osoba

– nocleg w pokoju – 60 zł/doba/osoba

Pościel, ręcznik, korzystanie z infrastruktury ośrodka w cenie noclegu.

– wynajem ośrodka na wyłączność – ceny ustalane indywidualnie w zależności od długości trwania warsztatu, ilości osób itp.

Wyżywienie:

Do dyspozycji gości dobrze wyposażona kuchnia i przestronna jadalnia.

Istnieje możliwość samodzielnego przygotowywania potraw lub korzystania z potraw serwowanych przez Ośrodek.

Oferujemy kuchnię różnych kultur, a potrawy przygotowywane są z produktów kupowanych u miejscowych rolników.

Na życzenie grupy zaprzyjaźniona gospodyni może przygotowywać w ośrodku posiłki kuchni regionalnej.

Ceny wyżywienia dla grup ustalane są indywidualnie, w zależności od ilości osób, ich kulinarnych preferencji i długości pobytu.

Średnio całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) kształtuje się w granicach 60 zł/osoba

KONTAKT

Fundacja One Energy

Lechów 142
26-004 Bieliny
woj. świętokrzyskie

tel: 690 602 108, 571 402 312

e-mail: jacek@1energy.org

DOJAZD

Dojazd z Kielc drogą nr 74 (na Opatów). W Lechowie skręcić w lewo na miejscowość Bartoszowiny. Po dwóch kilometrach z pętli autobusowej za przystankiem polną drogą pod górę. Z daleka widać malowniczą białą bramę z tulipanem.

 

Źródło zdjęć: Mateusz Wolski „Made in Świętokrzyskie”

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × three =

Zaangażuj sie
#HOROSKOP #INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE
0