X

Otwórz się na życzliwość

Życzliwość to piękne słowo. Tak bliskie każdemu z nas. I choć wydawać by się mogło, że tak często o niej mówimy, tak naprawdę bardzo mocno zapomnieliśmy o jej głębszym znaczeniu.

Sięgamy, szczególnie w duchowości, po wielkie słowa, takie jak: uniwersalna miłość, oświecenie, transformacja. Nie szukamy jednak tego, co leży u podstaw tych wielkich uczuć. Nie zastanawiamy się, a tym samym nie pracujemy, nad tym co je tworzy. A przecież zawsze droga do wielkiego zaczyna się od małego. Zawsze małe kroki budują daleką podróż, a drobne gesty tworzą piękne zachowania.

Tym właśnie jest życzliwość, która może przynieść wielkie efekty. Jest to bowiem prosta, bardzo ludzka, a jednocześnie bardzo sprawcza i potężna formuła alchemiczna.

Świat przedłużeniem nas samych

Dlatego warto się na niej skupić i pracować nad nią w naszym życiu. Powiesz, że nie musisz, że przecież jesteś życzliwy dla innych, ale świat wokół nie zawsze to odwzajemnia.
Ale czy na pewno. Świat jest przedłużeniem nas samych, tego kim jesteśmy i co odczuwamy. To co wraca do nas od innych, tak naprawdę wypłynęło z naszego wnętrza. Nasza energetyka przyciąga ludzi o takiej samej energii. Jeśli więc nie dostrzegasz życzliwości wokół, brakuje jej w Tobie.

Zacznij od przemiany wewnętrznej

Chcąc kreować świat na zewnątrz, zmieniać go i kształtować, musimy zacząć od siebie. Skierować naszą uważność do środka.

Od przemiany wewnętrznej zaczyna się droga ku temu co chcemy osiągnąć na zewnątrz.
Nasyćmy się najpierw tym czego nam brakuje od świata zewnętrznego. Zacznijmy od życzliwości do samego siebie.

Codzienna praktyka

Niech życzliwość stanie się codzienną praktyką. Budząc się rano i myśląc o nowym dniu napełnijmy się życzliwością. Poczujmy to, co składa się na życzliwość: spokój, radość, bezpieczeństwo, opiekę. Nasyć się tymi uczuciami.

Tak naprawdę kluczem do życzliwości w sobie, a tym samym w świecie, jest otwartość na to, co i kto do nas przychodzi. Przepuśćmy przez siebie energię tego co przynosi każdy dzień.
Nawet jeśli coś źle oceniamy, nawet jeśli wydaje się nam, że to nie jest dobre dla nas – otwórzmy się i przyjmujmy to co przynosi życie jakby to było dla mnie, nie przeciwko mnie.

Autorem jest Agata Swornowska, Redaktor Naczelna One Energy


Jej celem jest kreowanie życia pełnego synergii, w którym nadrzędną rolę odgrywa rozwój świadomości oraz harmonia.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 12 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE