X

Połączenie duchowe z partnerem – siła medytacji

Medytacja kojarzy nam się z praktyką wykonywaną w samotności, kiedy jesteśmy sami ze sobą, wyciszamy się, odrywamy od codzienności, zatapiając się w tym co tu i teraz. A może by tak podzielić się tą przestrzenią z bliską osobą, naszym partnerem? Może warto spróbować medytacji w parze?

Medytacja z parze może być porównywana do terapii par, kiedy lepiej poznajemy i uczymy się partnera. Często celem takiej terapii jest rozwiązywanie konfliktów i identyfikacja czynników toksycznych w związku i temu też może służyć medytacja. Pozwala ona poprawić sposób komunikacji między partnerami, podnieść jej jakość, ułatwić ją.

Jednak, co warto podkreślić, medytacja z partnerem nie musi być tylko reaktywną formą działania, realizowaną w gorszych momentach nieporozumień. Może być codzienną praktyką, stałym wsparciem dla związku.

Żyjemy w ciągłym biegu między pracą i innymi obowiązkami. Z partnerem często się mijamy, nie mając czasu na prawdziwe bycie razem. Bycie nie przy wspólnych zadaniach, w „międzyczasie”, ale takie prawdziwe bycie blisko w połączeniu duchowym.
Wspólna medytacja, ten rytuał, może być przestrzenią, która pozwoli tę bliskość nawiązać, pogłębić i podtrzymać.

Medytacja staje się naszą bezpieczną przestrzenią, w której jesteśmy tylko we dwoje. Na te kilkanaście minut jest to dla nas cały świat, który pozwala się wyciszyć, uspokoić, zyskać uważność, wyeliminować negatywną energię.

Medytując we dwoje możemy bezpośrednio doświadczyć partnera, wspólnie być tu i teraz, odrzucając przeszłe zdarzenia, doświadczenia oraz nasze wyobrażenia o drugiej osobie, nie myśląc o przyszłości. Pozwala partnerom oderwać się od codziennych trosk i stresów. Tracą one na ważności, a my stajemy się silniejsi psychicznie. Lęki czy wątpliwości, które nam towarzyszą ograniczają się.

Medytacja wyostrza nasze zmysły, dzięki czemu stajemy się bardziej otwarci na komunikację niewerbalną partnera. Otwiera nas na drugą osobę, pozwala się lepiej zrozumieć i komunikować. Pomaga otwarcie rozmawiać bez obawy przed odrzuceniem lub ośmieszeniem.

Dzięki wspólnej praktyce związek staje się bardziej harmonijny, głęboki i stabilny.

Po części podczas wspólnej medytacji stajemy się bezbronni, ale jednocześnie czujemy się w tej sytuacji bezpiecznie, wzmacniając zaufanie do partnera.

Medytacja z partnerem to zrozumienie na wyższym poziomie, to duchowe zrozumienie emocji.

Świadomość każdego oddechu i bliskość w medytacji przekłada się na doświadczenia seksualne. Sprawia, że bardziej doceniamy dotyk partnera, ale też lepiej rozumiemy siłę własnego dotyku. Stajemy się otwarci nawet na najmniejsze doznania. Lepiej czytamy partnera podczas stosunku.

Wspólnie z partnerem można używać różnych technik medytacji, które pozwolą zyskać większe połączenie. Może być to uważne, świadome dotykanie. Możemy otwierać oddech na drugą osobę. Bądź nawiązywać kontakt patrząc sobie w oczy. Można sięgnąć po medytację zmysłowości, a więc praktykę eksperymentowania i bycia świadomym wszystkich pięciu zmysłów.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

13 − 3 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE