X

Poranne rytuały od joga Kundalini

Zmęczenie, brak energii, przygnębienie i osłabienie – w ten sposób możesz opisać swoje samopoczucie w ciągu dnia? Pora to zmienić! Najlepiej od razu, dosłownie od samego rana. To, jak przywitasz dzień, nie tylko ukierunkuje jego dalszy przebieg (będziesz wesoły lub smutny, pełen energii lub ospały), ale też przy regularnej praktyce odmieni Ciebie i twoje życie.
Sprawdź co proponuje joga kundalini.

TWOJE RYTUAŁY

Niektórzy obawiają się określenia rytuał, kojarząc go z czymś wymagającym i czasochłonnym. Tymczasem tak naprawdę każdy z nas tworzy swoje codzienne rytuały, np. pijąc każdego ranka szklankę wody, wybierając zawsze tę samą filiżankę czy siadając na określonym miejscu przy stole. Niby drobiazg, a jednak dla nas istotny i pozytywnie na nas wpływający.

Warto zatem poszukać innych rytuałów, które pozwolą poprawić samopoczucie, pamiętając przy tym, że dla każdego może być to coś innego. Każdy może przeznaczyć na to inny czas – dłuższy bądź krótszy, w miarę swoich możliwości. Ważne jednak (i tylko pod takim warunkiem możemy mówić o rytuale), żebyśmy robili to w sposób świadomy. Musi to być nasza świadoma decyzja, a nie przypadek, bądź nawyk. Poza tym rytuał musi służyć wyższemu dobru, podnosić stan naszego umysłu.

PORANNE RYTUAŁY OD JOGA KUNDALINI

Sięgnijmy do 5 potężnych rytuałów Kundalini, które mogą odmienić twoje życie. Sprawić, że poczujesz się lepiej fizycznie, ale też mentalnie, że odczujesz spokój i zyskasz energię. Będziesz czuć się bardziej promiennie, zauważać więcej rzeczy wokół nas.

1. ZIMNY PRYSZNIC

Brzmi mało przyjemnie, ale można się przyzwyczaić, zwłaszcza, że zimna woda ma swoje korzyści.

Pamiętaj, że jeśli trudno Ci zmierzyć się z zimnym strumieniem, możesz obniżać temperaturę wody stopniowo każdego dnia, przyzwyczajając swoje ciało.

Poranny zimny prysznic rozbudza, orzeźwia, dodaje energii i sił do działania, a także odświeża umysł. Korzystnie wpływa na krążenie krwi. Hartuje nasz organizm, a tym samym poprawia odporność. W naturalny sposób przyspiesza metabolizm.

Z kolei poprawa krążenia krwi i limfy oraz lepszy metabolizm przyspieszają oczyszczanie organizmu z odkładających się w nim toksyn, co wpływa chociażby na wygląd skóry.

Jeśli regularnie bierzesz prysznic w zimnej wodzie poprawia się zdolność termoregulacji organizmu, czyli lepiej będziesz mógł przystosować się do panującej temperatury – problemem nie będą już zbyt zimne, lub zbyt gorące dni.

2. SUBAGH KRIYA

To potężna sekwencja składająca się z 5 części, trwająca około dwudziestu minut. Uznawana jest za sposób na zwiększenie obfitości i dobrobytu.

Sekwencja odbywa się w pozycji siedzącej z wyprostowanymi plecami. Obejmuje różne ruchy rąk i śpiewy. Jeśli nie poznałeś jej na zajęciach jogi Kundalini, najlepiej na początku skorzystać z nagrań w sieci – powtarzać, próbując nauczyć się odpowiednich ruchów.

3. ODDECH OGNIA

To jedna z fundamentalnych technik oddechowych w praktyce jogi Kundalini, która kładzie nacisk zarówno na wdech, jak i na wydech. To energiczny sposób oddychania przez nos – ok. 2-3 wydechy i wdechy na sekundę.

Usiądź prosto. Ręce umieść po bokach na wysokości dolnych żeber. Patrz w punkt przed sobą. Unosząc klatkę piersiową weź głęboki wdech. Rozluźnij się. Wydmuchuj powietrze nosem, w taki sposób, aby przyciągać pępek w kierunku kręgosłupa. Następnie, gdy rozluźniasz przeponę, pozwól żeby wdech był naturalny. Pamiętaj, żeby wdech i wydech trwały tyle samo.

Oddech ten ma wiele korzyści. Wzmacnia układ nerwowy, dzięki czemu stajemy się bardziej odporni na stres i poprawia równowagę pomiędzy współczulnym i przywspółczulnym układem. Oczyszcza płuca, a jednocześnie powiększa ich objętość. Dodaje energii. Podnosi wytrzymałość fizyczną. Wzmacnia czakrę pępka.

4. SAT KRIYA

To prosta medytacja oddechowa, która sama w sobie być już pełną praktyką.

Wystarczy nawet trzyminutowa praktyka, aby zyskać energię. Usiądź na piętach, wyprostuj się. Spleć dłonie zostawiając wyprostowane palce wskazujące. Kciuki skrzyżuj w w Zamknięcie Wenus, kobiety – lewy kciuk na prawym; mężczyźni – prawy kciuk na lewym. Miej zamknięte oczy i skupione na Punkcie Między Brwiami

Następnie zaczynasz śpiewać „sat nam”. Na „sat” przyciągasz przeponę do góry, na na „nam” rozluźniasz brzuch. Oddech powinien sam się wyregulować. Po 3 minutach ćwiczenia weź wdech i jednocześnie zaciśnij mięśnie od pośladków do samej góry, całe ciało. Niech energia przepłynie aż do czubka głowy.

Sat Kriya stymuluje naturalny przepływ energii. Wzmacnia nasze serce i poprawia zdrowie fizyczne. Pozytywnie działa na układ rozrodczy. Stymuluje także naturalny przepływ energii. Chroni przez zaburzeniami psychicznymi, które mogą być następstwem złego działania trzech pierwszych czakr – oczyszcza te czakry.

5. FROG POSE

To dosyć wymagające ćwiczenie, ale warto je wykonać. Na początek stajesz w przysiadzie z kolanami szeroko i piętami w górę.

Kiedy jesteś na dole, otwierasz klatkę piersiową, oczy patrzą na wprost, robisz wdech przez nos, podnosisz się do góry prostując częściowo kolana i robisz wydech. Podczas wdechu schodzisz na dół do pozycji wyjściowej. I tak kontynuujesz.

Wykonanie żabek pokazywała nam Avtar Kirtan Kaur –
zobacz w ONE ENERGY TV

Znasz już pięć rytuałów z joga kundalini, a więc do dzieła. Wprowadź je w życie i czerp efekty.

Czym jest kundalini?

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dwa × dwa =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE