X

Porozmawiaj z wewnętrznym dzieckiem

W pewnym wieku stwierdzamy, że powinniśmy porzucić beztroskę, przestać zachowywać się jak dzieci, a zacząć jak dorośli. Tymczasem tak naprawdę to co bliskie dziecku jest z nami przez całe życie. Niezależnie od wieku nosimy w sobie wewnętrzne dziecko.
I bardzo dobrze, że tak jest.

Wewnętrzne dziecko może być traktowane jako synonim energii, witalności, radości życia, spełnienia i spontaniczności.

To właśnie ono „namawia” nas do większej swobody, do tego żebyśmy nauczyli się przełamywać ograniczenia. Żebyśmy potrafili odrzucić lęki i obawy oraz uwierzyć, że damy radę, że się nam uda, że możemy coś zrobić. Sprzyja pozytywnemu myśleniu. Zachęca do tego, aby znaleźć czas na to, co naprawdę sprawia nam radość i przyjemność, jak wielogodzinne zabawy w berka czy chowanego.

Wewnętrzne dziecko zachęca do spontanicznej radości, euforii, do śmiechu bez obaw, że jest zbyt głośny. Kontakt z nim to kontakt z wrażliwością, emocjami, dobrą energią. To ono zachęca nas do tego, aby nie oceniać, nie przypisywać etykiet.

Wewnętrzne dziecko chce żebyśmy je kochali i pielęgnowali. Jak? Odrzucając co jakiś czas sztywne zasady dorosłości i powracając do beztroski dzieciństwa.

Druga strona medalu

Jest jednak też druga strona medalu – wewnętrzne dziecko nosi w sobie też wspomnienia z przeszłości, a te niestety mogą być przykre. Może zatem przypominać o bólu, smutku, odtrąceniu, wszystkim tym co złego spotkało nas w dzieciństwie. Zakodowane wzory i postawy tkwią głęboko w nas.

Jeśli nie podejmiemy dialogu z wewnętrznym dzieckiem będzie ono jak zamknięte w najdalszym pokoju. Tym samym my wciąż w dorosłym życiu nie będziemy rozumieć wielu swoich zachowań, nie będziemy umieli zmienić pewnych postaw, będziemy odczuwać deficyty radości i spontaniczności. Dopóki nie obdarzymy wewnętrznego dziecka miłością i nie postaramy się go zrozumieć, nie mamy szansy na życie pełne dobrej energii.

Natomiast jeśli wewnętrzne dziecko dostanie wsparcie i zrozumienie, zacznie się rozwijać i rosnąć.

Dlatego zwróć się do swojego wewnętrznego dziecka. Stań z nim twarzą w twarz. Wyobraź je sobie, wyobraź sobie Waszą rozmowę. Zapytaj go co lubi, czego się boi, czego potrzebuje, za czym tęskni.

Odpowiedzi na te pytanie i praca z wewnętrznym dzieckiem mogą być kluczem do satysfakcjonującego życia. Do tego, żeby z energią ruszyć do przodu.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 17 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE