X

Pozbyć się tego co ściąga nas w dół, czyli Technika Uwalniania

Emocje to integralna część naszego życia. Niestety często towarzyszą nam te negatywne. Negatywne nie ze względu na sygnały jakie nam dostarczają, ale ze względu na przejęcie kontroli nad naszym życiem i coraz dłuższą ich manifestację. To długotrwałe odczuwanie ich skutkuje pogorszeniem samopoczucia, brakiem energii do życia, utratą kontroli w sytuacjach wymagających naszego skupienia, coraz większą liczbą używek, pogorszeniem się naszych relacji.

Jak sobie z nimi poradzić? Odpowiedzią może być terapia Techniką Uwalniania.

Jest to terapeutyczna, naukowa metoda poprawy naszego zdrowia, przez uwolnienie emocji określanych jako negatywne.

Technika Uwalniania wprowadza higienę naszych programów uczuć, które odpowiadają za jakość naszego myślenia, tworzenia, funkcjonowania.

Mamy tylko 2 do 3 programów emocjonalnych, programów uczuć na bazie których zachodzą wszystkie procesy funkcjonowania w naszym życiu. Im lepsza jest ich jakość, czyli im mniej jest tam niepotrzebnej, latami nagromadzonej energii, tym lepsza jest jakość naszego życia. Stąd nazwa – Technika Uwalniania. Bo jesteśmy idealni, a jedyne czego potrzebujemy to pozbyć się tego czego mamy za dużo i co każdego dnia ściąga nas w dół. Potrzebujemy wsłuchać się w siebie i pójść za głosem Serca. To właśnie staje się możliwe dzięki takim aktywnościom jak medytacja, niektóre kontemplacje, skupienie na sobie, czy stosowanie Techniki Uwalniania. Świadomie piszę Technika, a nie techniki, bo jest to ta jedna, konkretna Technika Uwalniania.

W skrócie to rozpuszczenie cierpienia, poczucie Ulgi w naszym życiu i odczuwanie Spokoju. To dynamika Techniki Uwalniania.

Stosowanie Technik Uwalniania przynosi wiele korzyści, które można rozpatrywać na czterech poziomach. David Hawkins opisał to tak:

POZIOM FIZYCZNY
Usunięcie negatywnych emocji wpływa korzystnie na stan zdrowia. Zmniejsza nadmierną stymulację autonomicznego układu nerwowego i odblokowuje akupunkturowy system energetyczny. Zmniejsza się liczba zaburzeń fizycznych i psychosomatycznych, które często same znikają. Cofają się procesy patologiczne, a ciało zaczyna optymalnie funkcjonować.

POZIOM ŚWIADOMOŚCI
Odpuszczenie, uwolnienie negatywnych emocji sprawia, że doświadcza się stale rosnącego szczęścia, zadowolenia, spokoju i radości. Nauki, które do tej pory mogły nie być jasne, zaczynają być zrozumiałe, bliskie, budujące, ciekawe i uświadomione. Uwalnianie jest najskuteczniejszą techniką realizacji i osiągania celów. Doświadczając w życiu postępującego zanikania negatywności, obserwujemy z przyjemnością, jak w ich miejsce pojawiają się pozytywne uczucia i doświadczenia dra Davida R. Hawkinsa.

RELACJE MIĘDZYLUDZKIE
Uwolnienie negatywnych uczuć powoduje podniesienie się poziomu pozytywnych uczuć, a to bezpośrednio przekłada się na poprawę relacji z innymi ludźmi. Ma t bezpośredni związek ze zmianą stosunku i relacji względem siebie samego. Zaczynamy przede wszystkim działać i podejmować decyzje intuicyjnie, a nie intelektualnie.

POZIOM BEHAWIORALNY
W następstwie stosowania Technik Uwalniania zmniejsza się niepokój i negatywne emocje, zatem znika potrzeba, by od nich uciekać sięgając po narkotyki, alkohol, rozrywkę i nadmiernie długi sen. Jednocześnie zwiększa się witalność, wzrasta poziom energii, uważność, dobrostan, wydajność i bezwysiłkowe funkcjonowanie we wszystkich obszarach życia.

Autor: Grzegorz Zięba, Technika Uwalniania

Technikę Uwalniania możecie poznać na dwudniowych warsztatach w Katowicach (15-16 września) prowadzonych m.in. przez autora tekstu. Więcej o tym wydarzeniu znajdziecie tutaj

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 × pięć =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE