X

„Rozmowy z mistrzami” – proces samopoznania i spotkanie z własną kobiecością i męskością

Zapraszamy na kolejny odcinek „Rozmów z mistrzami”, w którym gościmy wyjątkowego nauczyciela, który od ponad 30 lat, krocząc ścieżką samorozwoju, zgłębia techniki medytacyjne. Maciej Żbik, bazując na odkryciach swojego mistrza Carla Gustava Junga, opracował własną metodę terapeutyczną, nazywaną Terapią wglądu.

ZOBACZ ODCINEK

Maciej żbik Agata SwornowskaJego metoda oraz doświadczenia osób, z którymi pracuje stały się inspiracją do stworzenia książki „Alchemia snu. Od cierpienia do spełnienia. Metoda terapeutyczna”. My spotkaliśmy się właśnie przy okazji premiery tej książki, która prowokuje do zadawania pytań i rozpoczęcia własnego procesu samopoznania. 

Właśnie o nim z naszym gościem rozmawiała redaktor naczelna One Energy, Agata Swornowska. Mówili  m.in. o tym czym jest animus i anima oraz o tym jak zintegrować te części ze sobą. Poruszyli też wątek płci fizycznej i psychicznej oraz spotkania z własną kobiecością i męskością.

Książka „Alchemia snu” powstała z fascynacji pracą terapeutyczną Macieja. Autorki, Renata Arendt-Dziurkowska i Magdalena Chmielewska, opisują spotkanie z Maciejem, jego metodą oraz własne doświadczenia: „Podczas pisania tej książki uczestniczyłyśmy w warsztatach prowadzonych przez Macieja, przechodziłyśmy własne terapeutyczne procesy. Doświadczyłyśmy transformującej mocy snów i archetypów. Te potężne narzędzia przemiany dały nam pojęcie, w jaki sposób dokonuje się wewnętrzna alchemia.”

Maciej Żbik od ponad 30 lat zgłębia techniki medytacyjne i praktykuje uzdrawiające ćwiczenia ruchowe. Korzysta z bogatych tradycji buddyzmu, taoizmu, dzogczen.

MAciej Żbik Agata SwornowskaSystem terapeutyczny Macieja jest efektem długich lat obsesyjnego badania siebie i uzdrawiania własnych traum. W dziełach genialnego twórcy psychologii głębi C.G. Junga Maciej odnalazł systematyczny opis procesów, których doświadczał medytując. Od tej pory posługuje się aparatem pojęciowym Junga, którego nazywa swoim mistrzem. Obecnie Maciej łączy w sobie dwie role – nauczyciela wschodniej medytacji oraz terapeuty badającego nieświadome procesy w oparciu o europejskie modele psychiki. Metody, którymi pracuje to, poza medytacją, terapia wglądu oraz wymiary posiadania. Posługuje się w nich analizą snów i wizji, dramą, technikami taoistycznymi, aktywną imaginacją. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych.

Zobacz naszą poprzednią rozmowę z Maciejem

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

16 − trzynaście =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE