X

SAMOZARZĄDZANIE

Co innego niż zarządzanie ludźmi może zapewnić efektywne działanie w biznesie? Odpowiedź Frederica Laloux brzmi: samozarządzanie.

Dzieło Frederica Laloux „Pracować inaczej” jest wspaniałą syntezą różnych stylów zarządzania i ewolucyjnego, zintegrowanego stylu, zwanego przez niego „ewolucyjnym turkusem”. Laloux, który badał środowiska pracy, przekonująco pokazuje, jak w praktyce samozarządzanie prowadzi do spełnienia ludzi biorących udział w tym procesie i do niespotykanej efektywności. Co więcej, niesie ze sobą wartość nadrzędną, daje nowej świadomości przestrzeń do przejawiania się w naszych miejscach pracy. A przecież te właśnie miejsca mają największy wpływ na nasze życie i przyszłość tej planety.

ORGANIZACJE TURKUSOWE WEDŁUG LALOUX TO SYSTEMY PRZYPOMINAJĄCE ŻYWE ORGANIZMY:

Samozarządzające, gdzie władza się pomnaża, kiedy jest udziałem wszystkich, a nie tylko garstki wybranych.

Dążące do pełni, gdzie władzy używa się z większą mądrością, gdy ludzie wnoszą do pracy więcej stron własnej osobowości.

Ukierunkowane na cel ewolucyjny, gdzie rzeczy same się układają, kiedy ludzie synchronizują swą władzę i mądrość z siłą życia organizacji.

Jak widać, to sposób sprawowania władzy, zależny od świadomości przywódcy jest kluczem do wzrostu świadomości podopiecznych albo jego zahamowania. Tym samym do poprawy środowiska pracy, kultury i wzrostu efektywności. Potrzebujemy przełomowych zmian w rodzaju tych, które opisuje Laloux.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

14 + 7 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE