X

SEKRETY KOMBUCHY – UNIWERSALNE PANACEUM?

Legendy mówią, że kombucha to eliksir długowieczności starożytnych, spożywany przez tysiące lat przez ludzi na całym świecie.

Technicznie rzecz ujmując, jest to fermentowany napój zdrowotny wyprodukowany z pożywki herbaty i cukru, do którego dodawana jest kultura bakterii nazywana SCOBY – Symbiotic Cultures of Bacteria and Yeasts – Symbiotyczna Kultura (Hodowla) Bakterii i Drożdży.

 

Kombucha NIE jest panaceum i lekarstwem na na wszystko!

Kombucha tak naprawdę niczego nie leczy. Organizm każdego z nas ma olbrzymie możliwości regeneracji i samoleczenia. Jednak codziennie jesteśmy otoczeni i narażenie na działanie toksyn i trucizn w powietrzu, pożywieniu, wodzie, kosmetykach, “lekarstwach”, itp. Powoduje to osłabienie naszego układu immunologicznego.

Działanie kombuchy jest takie “cudowne” ponieważ pomaga ona naszemu organizmowi powrócić do równowagi i odbudować naturalny układ odpornościowy. Kombucha dostarcza naszemu organizmowi małe porcje niektórych kwasów i enzymów, które są kluczowe dla funkcjonowania organizmu, a których często mu brakuje. Dzięki takiej pomocy organizm może działać wydajniej i leczyć się sam w sposób naturalny.

Kombucha ma działanie adaptogenne co oznacza, że przywraca równowagę w organizmie i chroni go przed stresogennymi czynnikami w środowisku. Tak więc, w zależności od tego, co konkretnie potrzebuje Twój organizm, kombucha działa w taki sposób aby przywrócić go do równowagi. Na przykład jedni, pijąc kombuchę, mogą schudnąć, a inni przybiorą na wadze.

Czy działanie kombucha ma efekty uboczne?

Możesz sobie zadać pytanie czy picie kombuchy spowoduje u Ciebie skutki uboczne. Na co dzień większość z nas spożywa bardzo mało (albo wcale) sfermentowanych pokarmów dlatego uzasadniona wydaje się obawa, że zmiana diety wywoła rewolucję (pozytywną i negatywną). Dobrą wiadomością jest to, że ci którzy piją kombuchę mówią, że negatywne skutki kombuchy (których tylko niewielki procent z nich doświadcza) są tymczasowe, podczas gdy korzyści z picia kombuchy zwiększają się z czasem i są zauważalne przez niemal każdego.

Biegunki, zaparcia, wzdęcia, bóle głowy to są efekty uboczne jakich możesz się spodziewać. Jeśli tak będzie to skutki będą jedynie tymczasowe i po kilku dniach wszystko powinno wrócić do normy, a Ty zaczniesz odczuwać dobroczynne skutki działania kombuchy. Jeśli jednak poczujesz się bardzo źle to odstaw napój na 2-3 dni, a potem zacznij go pić ponownie.

Wszelkie skutki uboczne wynikają wyłącznie z toksyn zgromadzonych w naszym organizmie, których kombucha pomaga Ci się pozbyć. Duże ilości uwalnianych toksyn mogą spowodować, że przez pewien czas będziesz odczuwać nieprzyjemne skutki, pamiętaj jednak, że jest to proces przejściowy.

Dawkowanie

Picie kombuchy najlepiej jest zacząć od małych ilości, aby stopniowo przyzwyczaić organizm. Większość publikacji dostępnych w internecie podaje aby zaczynać od 1-2 łyżek dziennie. Docelowo wystarcza pół szklanki dziennie, żeby poczuć efekty działania kombuchy. Jeżeli mamy ochotę wypić jej trochę więcej, to oczywiście możemy 🙂

Pijąc kombuchę należy pamiętać, żeby pić dużo płynów, aby ułatwić organizmowi detoksyfikację wywołaną przez kombuchę.

Kto może hodować kombuche?

Jeśli potrafisz zaparzyć herbatę, to będziesz umiał przygotować napój z kombuchy. Wystarczy, że na początek uważnie przeczytasz przepis, przygotujesz wszystko i zostawisz. Po kilku dniach napój będzie gotowy. Kiedy kilka razy przygotujesz własną kombuchę, cały proces przygotowania będzie naturalny i będziesz wykonywać go z łatwością z jaką zaparzasz herbatę.

Więcej informacji na temat kombuchy. 

Autorzy tekstu: Naturalnie Naturalni

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

13 − sześć =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE