X

Skąd u mnie migrena? Wyjaśniania szukaj w Medycynie Germańskiej

Każdy z nas przeżywa życiowe trudności. Budzą one w nas wiele odczuć, reakcji psychicznych. Germańska Medycyna pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób powstają choroby i różne dolegliwości i sensownie tłumaczy wystąpienie wszelkich objawów.

Według wiedzy Germańskiej organizm jest jednością składającą się z trzech, synchronicznie funkcjonujących płaszczyzn: naszej psychiki, narządów i ośrodków sterowania pracą narządów w mózgu.

Nasze emocje, odczucia działają niczym przycisk enter w komputerze. Jeśli w jakiejś trudnej dla nas sytuacji reagujemy na przykład odczuciem „nie mogę wyznaczyć granic swojego rewiru”, czyli ktoś wchodzi do mojego rewiru, narusza jego granice – enter uruchamia zmienioną pracę narządu z układu moczowego – w naturze zwierzęta znaczą teren czyli rewir moczem. To tak, jakby Natura brała sprawy w swoje ręce: ja nie mogę wyznaczyć rewiru, więc „zmusza mnie”, żebym to w końcu zrobiła zwiększoną produkcją moczu czy poszerzonymi moczowodami. Kiedy w końcu oznaczę swój rewir, będę miała zapalenie pęcherza. Tę prostą zależność warto zrozumieć – jest jakieś odczucie, więc będzie zmieniona praca narządu połączonego z tym odczuciem. Gdy odczucie konfliktowe nie wystąpi, nie będzie zmiany w narządzie czyli choroba nie wystąpi. Tak właśnie sensownie Natura nam pomaga.

Proces biologicznej pomocy

Proces biologicznej pomocy można opisać jako następujące po sobie etapy. Uczestniczymy w trudnej sytuacji, która wywołuje odczucie czyli biologiczny stres. Na ten psychiczny rozkaz reaguje mózgowy ośrodek sterowania, który natychmiast uruchamia zmienioną pracę narządu. W tym samym momencie zmienia się struktura ośrodka mózgowego, który nazywamy Ogniskiem Hamera. Ta mózgowa formacja pracuje w trakcie biologicznego programu, nabrzmiewając w poszczególnych jego cyklach. Jest taki moment procesu, który nazywamy Epikryzysem. Jego objawami są: uczucie strachu z zimnymi potami, trudności w oddychaniu, mdłości, zawroty głowy, podwójne widzenie, niepokój, nieraz panika i bóle głowy.

Co się dzieje, kiedy w jednym czasie występują dwa Epikryzysy? Mamy wtedy do czynienia z migreną. Epikryzys trwa zwykle od kilku godzin do trzech dni, tyle ile trwają bóle migrenowe.

Jak poradzić sobie z migreną?

Co można z tą dolegliwością zrobić? Opiszmy to na przykładzie. Kobieta przeżywa w dramatycznej sytuacji życiowej strach o rewir. Jest przerażona, tym co widzi. Czuje też strach przed osobą, która zagraża jej rewirowi. Do tego odczucia przyporządkowane są narządy: krtań i oskrzela. Ośrodki sterowania nimi położone są w korze mózgowej, skroniowo, po obu stronach mózgu. Centrum sterowania krtanią znajduje się po lewej stronie kory, a oskrzelami po prawej. Za każdym razem, gdy kobieta przeżywa nawrót tych biologicznych konfliktów, cierpi na migrenowe bóle, w okolicach skroni.  Często ból obejmuje „całe czoło”.

Dzięki analizie jej sytuacji życiowej możemy znaleźć przyczynę silnego strachu, który odczuła wiele lat temu. Znajdujemy tak zwane szyny, czyli dzisiejsze mechanizmy powodujące nawroty aktywności tamtego biologicznego konfliktu. Musimy wspólnie odnaleźć sytuację, która wzbudziła tak znaczący strach o rewir. Może to była jedna sytuacja, a może kilka i w każdej z nich osoba ta zareagowała takimi samymi odczuciami.

Załóżmy, że jakaś osoba zauważyła ogłoszenie rekrutacyjne zamieszczone przez swojego pracodawcę, a dotyczące jej stanowiska. Na przykład pracuje w kadrach, a firma poszukuje specjalisty do spraw kadr i płac. Odczuwa strach o rewir, o pracę, konkurent nie wkroczył jeszcze do rewiru, ale jest realne niebezpieczeństwo, że to zrobi. Reagują oskrzela. Ma mieszkanie na kredyt i boi się, że nie będzie miała pieniędzy na spłatę kredytu, więc w konsekwencji rewir jest zagrożony. Gdy sobie to uświadamia, przeżywa strach o rewir, w którym reaguje krtań. Mamy więc układ dwóch aktywnych konfliktów. Ośrodki sterowania tymi narządami w mózgu zaczynają pracować w zmieniony sposób. W końcu kobieta uspokaja się, wszystko dobrze się kończy, sprawa się wyjaśnia. Odczuwa ulgę i wchodzi w proces zdrowienia. W połowie tej fazy wystąpi Epikryzys i … pojawią się bóle migrenowe.

Każda kolejna edycja konfliktu oznacza pojawienie się paraliżujących bóli migrenowych. Należy więc pracować nad zniesieniem reakcji biologicznej, nad zmianą odczuwania, tak by nie dochodziło do kolejnych edycji tej biologicznej reakcji, by ból nie powracał. I tak często się dzieje. Znajdujemy elementy tej układanki, która składa się na ból migrenowy. Rozwiązujemy sytuacje budzące tego typu reakcje albo pracujemy nad zmianą biologicznego reagowania, jeśli sytuacji nie da się wyeliminować. Każdy podobny przypadek może zakończyć się sukcesem, jednak potrzebna jest do tego wiedza z zakresu Medycyny Germańskiej. Osoba, która chce pozbyć się migreny musi rozumieć wszystkie biologiczne mechanizmy składające się na ten dokuczliwy objaw, by móc skutecznie współpracować z terapeutą.

 

Autorem tekstu jest Małgorzata Lorenz (Paluch)

Małgorzata Paluch_Nowa medycyna germańska_Agata Swornowska_śwaidomość_choroba

Sprawdź wywiad z autorką artykuły – „Rozmowy z mistrzami”

Terapeutka 5 Praw Natury. Potrafi diagnozować pacjentów na podstawie tomografii komputerowej mózgu i biorezonansu biologicznego. Jest specjalistą Germańskiej Nowej Medycyny. Jej terapia polega na precyzyjnym odnalezieniu przyczyny każdej choroby, opracowaniu możliwej konfliktolizy, czyli sposobu zakończenia aktywności biologicznego konfliktu (zmiany życiowe, eliminacja czynników utrzymujących aktywność biologicznego konfliktu), wsparciu w procesie zdrowienia. Prowadzi seminaria Germańskiej Medycyny i szkolenia tematyczne (www.kwantomed.pl)

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

15 + siedem =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE