X

Stwórz swoje letnie rytuały

Rytuał. Dla wielu osób to wielkie słowo, oznaczające coś wyjątkowego, magicznego. Coś dużego i czasochłonnego, sięgającego sfery sacrum. A przecież rytuał może dotyczyć też codzienności i najmniejszej czynności jaką wykonujemy każdego dnia. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że mamy jakieś rytuały i że wciąż tworzymy nowe. Są one częścią ludzkiej natury.

Naszym rytuałem może być poranny plan dnia, droga, którą zmierzamy do pracy, filiżanka herbaty rano czy wieczorna pielęgnacja. Wszystko może być rytuałem, niezależnie od tego, czego dotyczy i ile trwa. Przy czym, należy odróżnić rytuał od nawyku. Ten pierwszy wymaga od nas świadomego uznania go za taki. Nie możemy wykonywać go bezmyślnie.

Rytuał potrafi uczynić zwykłe rzeczy wyjątkowymi. Pomaga nam zachować spokój i rozwagę w natłoku codziennych spraw. Pomaga nam zatrzymać się i skupić uwagę.

Rytuały na lato

Proste rytuały, które zmienią Twoje lato…i nie tylko. Nawet jeśli będzie to tylko kilka minut, mogą przynieść Ci radość, zapewnić relaks i odprężenie. Pozwolą skupić się na sobie, zadbać o siebie i nabrać dystansu.

 

Lato bez telefonu

Telefony towarzyszą nam na każdym kroku. Niemal nieustannie mamy je w ręku i bezwiednie zaczynamy przeglądać social media i newsy. Następnym razem, gdy sięgniesz po komórkę, zanim ją odblokujesz, zastanów się: czy jest Ci to potrzebne i po co to robisz?
W ten sposób możesz oderwać się od bezmyślnego nawyku marnowania czasu. Przecież zamiast patrzeć na tablice znajomych na portalu społecznościowym można się z nimi spotkać. Zamiast oglądać jak pięknie wygląda latem park, można iść na spacer.

Sprawdź „Słońce – korzystaj z jego energii”

 

Ćwicz oddech

Oddech – życiodajna moc. Niestety nie korzystamy z niego w pełni. Oddychamy zbyt płytko. A przecież głęboki oddech może pomóc w tak wielu kwestiach. Uspokoić, gdy w ciągu dnia będziemy niespokojni i zestresowani. Dlatego niech naszym codziennym rytuałem będą ćwiczenia oddechowe. Sięgnijmy po Pranayama, czyli kontrolę oddechu, która przyniesie nam spokój umysłu i równowagę układu nerwowego.

Pomyśl też o ćwiczeniach oddechowych na łonie natury. W promieniach słońca, przy delikatnych podmuchach wiatru owiewających Twoją twarz. To piękne doświadczenie.

 

Uśmiechnij się do siebie

Dosłownie! Uśmiechnij się do swojego odbicia w lustrze. Każdego ranka patrzysz w nim na siebie przez co najmniej kilka minut, jednak robisz to bezrefleksyjnie. Tymczasem skup się na tym, co widzisz. Zauważ to, co lubisz w sobie. Powiedz sobie komplement. Niech kilka miłych słów pod swoim adresem będzie Twoją poranną mantrą.

Otwórz się na nowe smaki

Wiosna i lato to dla wielu osób okres szczególnego dbania o swój wygląd, wagę, czas liczenia kalorii. Zamiast jednak skupiać się na kolejnych dietach, otwórz się na to co oferuje Ci lato. Zajrzyj na lokalny rynek, kup świeże owoce i warzywa. Na wyjeździe sprawdź co proponuje Ci miejscowy sprzedawca. Poznawaj, próbuj i ciesz się tym co nowe.

Pielęgnuj wdzięczność

W natłoku codziennych spraw i obowiązków, w pośpiechu i nerwach często zapominamy o tym, co naprawdę ważne. Znajdź chwilę i zastanów się, co się tak naprawdę liczy, za co jesteś wdzięczny. Skieruj swoją uwagę ku komuś bliskiemu i podziel się z nim pozytywną energią.

 

Stwórz swoje rytuały. Znajdź chwilę dla siebie. Ciesz się chwilą.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

20 − siedemnaście =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE