X

Tantryczny taniec na biegunach  –  seks, duch i dostatek

Jeśli, jak większość ludzi na tym świecie, urodziłeś się w kulturze religijnej, która przekazuje przekonania, że seks i pieniądze nie są duchowe, że bycie skromnym i biednym jest wartością duchową, to najprawdopodobniej twoja relacja z pieniędzmi i seksualnością nie jest najlepsza. Od wieków większość religii karmi nas filozofią, która potępia świat, a tym samym promuje ideę wyzwolenia z niewoli materii. Zgodnie z takim myśleniem ciało jest centralnym punktem nędzy: przyjemność jest bramą do piekła, a przedmioty ziemskie są ciężarem dla duszy.

 

Seks, pieniądze, duchowość – mogą iść w parze?

Kiedy ludzie szukają wskazówek na temat seksu i pieniędzy, zwykle proszę ich, aby poszukali podświadomych blokad, które uniemożliwiają im cieszyć się ciałem i obfitością. To ukryte przekonania, które nieustannie sabotują ich świadome wysiłki. Dodatkowo podczas sesji masażu obserwuję, iż blokady te często przybierają fizyczne formy, uniemożliwiając energii swobodny przepływ przez ciało. Znalezienie tych bloków i ich usunięcie nazywamy rozbrajaniem. Nasze ciała w milczeniu kryją poczucie winy, wstyd czy nadmierną skromność. Chowamy w sobie przekonania, że ​​nie zasługujemy na obfitość, nie jesteśmy warci miłości i szczęścia.

Bycie biednym nie ma wartości duchowej. Wszechświat jest naturalnie obfity, a brak i niedostatek opierają się na ludzkim lęku, że nam nie wystarczy. Nasz ekosystem jest tak skonfigurowany, aby zapewnić nam wszystko, czego potrzebujemy. To tylko my, ludzie, z jakiegoś powodu zagarniamy powszechnie dostępne dobra twierdząc, że są one nasze – prywatne.

W tym artykule chciałabym Ci pokazać, że uwolnienie się z codziennego kieratu i życie w obfitości jest możliwe w każdej chwili, a pomocny w tym może być… seks!  A w dodatku wszystko to może zbliżać Cię do Boga lub Siły Wyższej, Świętości (jakkolwiek ją nazywasz). Pomocą będzie tu starożytna wiedza zawarta w manuskryptach zwanych Tantrami i filozofia na nich oparta, czyli Tantra.

Ścieżka wolności i wyzwolenia

Tantra uczy, że w tym życiu jesteśmy istotami duchowymi, które zdecydowały się wstąpić w doświadczanie życia za pośrednictwem ciała. Jak być duchową istotą na ziemi i w ciele? Tantra odpowiada na to pytanie, nie odrzucając ciała ani nie zaprzeczając zmysłom, lecz celebrując je. Celebracja, przyjemność, ekstaza i rozkosz pozwalają nam na bezpośrednie doświadczanie świętości ciała i życia.

Tantra to ścieżka wolności i wyzwolenia z wszelkich ograniczeń wtłoczonych nam przez rodziców, szkołę, religie i normy społeczne. To pradawna, lecz tętniąca życiem nauka duchowa. Jest wyjątkowa, ponieważ bierze pod uwagę całość ludzkiego istnienia w przeciwieństwie do innych duchowych tradycji, w których zwykle pragnienie światowych przyjemności i duchowych aspiracji wykluczają się wzajemnie.

Na przestrzeni tysięcy lat nauka ta zdążyła wypracować wiele skutecznych narzędzi i technik, które możemy stosować w codziennym życiu. Dawno temu tantryczni mistrzowie odkryli, że aby odnieść sukces materialny lub duchowy, musimy najpierw obudzić naszą ukrytą moc, bo tylko ci, którzy są silni i obdarzeni wielką wytrzymałością, osiągają ostateczny cel. Kluczem do sukcesu jest Energia – Shakti – moc duszy.

Taniec energii i świadomości

Energia Shakti –  to siła kobiecości, uczy nas kochać ziemię, ciało, życie, być w kontakcie i głębokim zaangażowaniu. Energia ta to nieustający ruch, zmiana. To nasze ciało, nasza seksualność, emocje i myśli. To przyroda, pogoda, ziemia i kosmos. Shakti to również energia życia, która przepłynie przez nas, jeśli się na nią otworzymy.

Energia jest jednocześnie meta-poziomem, który łączy nas z egzystencją i nadaje sens życiu, a zarazem podstawą, która jest bazą naszej wolności bycia sobą. W naszych poszukiwaniach, aby poznać samych siebie, aby wzrastać, znajdować i podróżować swoją ścieżką, możemy odkrywać nasze umysły, emocje, zachowania, kreatywność, seksualność, zdolność kochania.

Chociaż każdy z nas ma w sobie nieskończoną i nieposkromioną Energię Shakti, u większości pozostaje ona w uśpieniu. Ci, których Shakti jest nierozbudzona, nie mają ani zdolności do odniesienia sukcesu w świecie, ani zdolności do cieszenia się przyjemnościami życia, czy duchowej iluminacji.

Do przebudzenia Shakti potrzebna jest determinacja i Świadomość – Shiva.

Świadomość lub Shiva, to siła męskości. Uczy nas, by mieć cele, patrzeć w przyszłość, widzieć szerszy obraz. Shiva oznacza uniwersalną męską zasadę, którą można znaleźć zarówno wewnątrz mężczyzny, jak i wewnątrz kobiety. Nazywa się ją „Wielkim Bogiem” lub „Boską zasadą”, a jego symbolem jest fallus. Shiva ma zrozumienie głębi kosmosu, wnikając do nieskończonego wszechświata, poza wszystkie znane lub nieznane rzeczy lub wydarzenia. Stare teksty tantryczne mówią, że ci, którzy potrafią doświadczyć zasad Shivy, są bohaterami, są przedsiębiorczy, wolni od smutku i ślepych emocji, zdolni, wytrwali, utalentowani, szczęśliwi, o zdecydowanym i zdyscyplinowanym umyśle.

Święty seks

Energia bez świadomości jest chaosem, a świadomość bez energii jest pustką i śmiercią.

Dlatego w Tantrze mówimy o nierozłączności tych dwóch biegunów. Gdy połączą się męskie i żeńskie bieguny, dostępujemy nowego wymiaru świadomości: poczucia sacrum. Kiedy czuje się świętość związku seksualnego, można doświadczyć połączenia z samą siłą życia, źródłem stworzenia. To połączenie podnosi ludzką świadomość poza fizyczną płaszczyznę do znacznie większego pola mocy i energii. Tam umysł przestaje być ważny wypełnia się nieznanym uczuciem absolutnego zrozumienia i akceptacji. Wtedy czujemy się połączeni poprzez swojego partnera z wszystkim, co żyje i kocha. Łączymy się z przepływem energii życia i obfitości.

Brzmi zachęcająco? A może to zbyt proste, by mogło być możliwe?
Doświadczanie obfitości jako płynnego i płynącego zjawiska energetycznego oznacza konfrontację i rozpuszczanie zastanych form myślowych, które nas ograniczają. Jak to zrobić? Właśnie tym zajmiemy się w czasie warsztatów na Festiwalu Wibracje 3 – 6 września 2020 r. w Białobrzegach k. Warszawy.

Autor: Freya Wolna. Prelegentka Festiwalu Wibracje, międzynarodowa nauczycielka Tantry i masażu tantrycznego oraz trenerka biznesu  z ponad 16 letnim doświadczeniem, certyfikowana facylitatorka medytacji Osho, praktyk pracy z ciałem oraz oddechem. www.freyawolna.pl

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

13 − 4 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE