X

TECHNIKA UWALNIANIA Z PERSPEKTYWY WSPARCIA CZŁOWIEKA…CZYLI TERAPIA AKCEPTACJĄ I SPOKOJEM

Technika Uwalniania  to praktyczna metoda usuwania przeszkód i przywiązań. Przynosi ona korzyści na wielu poziomach – fizycznym, behawioralnym, międzyludzkim i duchowym. Czym jest Technika Uwalniania najlepiej zobaczyć w działaniu. Zapraszamy do spojrzenia z perspektywy osoby, która pokazuje jak uwolnić się od wszelkich negatywności i prowadzi drugą osobę między umysłem świadomym i nieświadomym…

 

Siedzimy naprzeciwko siebie i lecimy, klient leci… Byłem tam między innymi dzięki Davidowi Hawkinsowi, bywam i czuję wdzięczność, kiedy mogę dzielić się swoim doświadczeniem, które zmieniło moje życie dla wsparcia ludzkości, dla wsparcia drugiego człowieka… Prowadzę go, a on leci gdzieś pomiędzy umysłem świadomym i nieświadomym. Często są łzy, poruszenie, czasem zaskoczenie. Zaskoczenie, bo nagle się okazuje, że odpowiedź jest… nie z tego świata, a może właśnie totalnie z tego, ale wynika z totalnie innego spojrzenia, wglądu w problem czy sytuację, wglądu do rozwiązania. 

 

Efekt „AHA”, dokładnie tak. Klient wreszcie nie myśli BARDZIEJ, ale INACZEJ. Czasami to ból w ciele, większy czy mniejszy, ściąga jego uwagę, a czasami to ja naprowadzam go na ten ból. Gdzieś pomiędzy ciałem a myślą dochodzi do manifestacji uczuć, a następnie rozdzielenia energetycznej nitki emocji od energii umysłu, ukazującej się nam jako myśl. Innym razem to właśnie problem, dylemat, pytanie, z którym przyszedł klient jest dla niego już tak absorbujący, nieznośny, że skupienie na nim i wejście w uczucie do końca, do samego końca, wreszcie pozwala mu zrozumieć… Zrozumieć, co dalej robić, spojrzeć na problem z wielu perspektyw i właśnie z tej jednej, która może być najlepsza dla niego w tym czasie i miejscu jego istnienia. Wie jak jest, jak powinno być bo odpowiedź przychodzi i manifestuje się nagle w jego sercu, następnie jest podawana dalej do umysłu, do mózgu. Nie na odwrót i dlatego nie ma żadnych wątpliwości. Tutaj nie ma mowy o racji, prawdzie, dowodach, bo kiedy serce mówi, to umysł pokornie słucha i patrzy, bo rozumie. Kiedy serce czuje, to umysł wie. Bo nie słowa, ale uczucia są energią sprawczości, wglądami doświadczanymi w pokorze bez potrzeby ich udowadniania dla klienta. To nie liniowość i rozumowanie, ale uczucia, czyli nie liniowość, nie literalność i nie logiczność. Słowa dzielą, umysły dzielą jeżeli nie są przez serca prowadzone. Dzieli brak pokory, inne brandowanie, dzieli racja, dzieli własna definicja prawd. Tyle kłótni, tyle, konfliktów, tyle wojen w umysłach i na świecie jest z tego powodu. Z powodu braku Akceptacji. Bo mężczyzna, bo kobieta, bo niski, bo wysoki, bo koszula w spodniach, a nie wypuszczona, bo religia, bo wiara, bo nie wiara, bo wartości takie, a nie inne, bo, bo, bo… Bo oczekiwania, spełnione i niespełnione, a finalnie to zwyczajnie racja i chęć jej posiadania dla zagłuszenia emocji poczucia bycia gorszym, jaką odczuwają ci, którzy żyją w cierpieniu z jakiego nawet sobie nie zdają sprawy i poddają się emocjonalnej sentymentalności tak często mylnie określanej jako Miłość. Nie znają ukojenia wynikającego ze Spokoju, ukojenia prowadzącego do Pokoju. Zagłuszają na chwilę cierpienie używkami, narkotykami, adrenaliną, odwagą (by nie czuć strachu), piątkiem i piątuniem, racją, władzą, posiadaniem, kontrolą… Tak wiele człowiek jest w stanie zrobić, by nie czuć cierpienia. Ja mawiam jednak: różne są drogi prowadzące do Boga. A raczej – różne są drogi prowadzące do centrum siebie, do Jaźni, ale wszystkie kiedyś wejść muszą na drogę Prawdy, Akceptacji i Miłości manifestujących się poczuciem Spokoju. Dlatego każdy zasługuje na Akceptację i nie dlatego to piszę, że jestem taki „zajebisty”, ale dlatego, że zrozumiałem jak bardzo „nie zajebisty” bywałem, czy bywam. Po tym jak żyłem nie mam prawa oceniać innego człowieka, po prostu tylko tyle i aż tyle.

cdn.

Autor: Grzegorz Zięba, Power Me Up

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 × 2 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE