X

Wdzięczność twoim codziennym rytuałem

Za co jesteś wdzięczny? Potrafisz odpowiedzieć na to pytanie? Umiesz docenić to, co Cię otacza, co cię spotyka? Wręcz pozorom może nie być to takie proste zadanie, bo często w natłoku zadań i obowiązków nie zastanawiamy się nad tym, co stale jest wokół nas.

Jeśli zatem nie umiesz odpowiedzieć na tak postawione pytanie, koniecznie musisz się tego nauczyć i praktykować każdego dnia. Wdzięczność, co potwierdzają nawet badania, jest bowiem źródłem szczęścia. Pomaga nam dostrzegać to, co pozytywne wokół nas, nawet drobiazgi, które często umykają.

Wdzięczność zapewnia komfort psychiczny, bo uczy cieszyć się z tego co mamy, zamiast wciąż widzieć szklankę do połowy pustą. Przyciąga obfitość i powodzenie. Jest naszym motywatorem i pobudza nasz entuzjazm do życia.

Być wdzięcznym to nic innego jak dziękować życiu i temu, co nas spotyka, tak samo jak dziękujemy drugiej osobie, która zrobiła dla nas coś miłego. Na początku może to nie być łatwe, ale warto praktykować wdzięczność. Jak? Podpowiadamy.

Wdzięczność twoim rytuałem

Rytuałem może być dowolna czynność, którą stale powtarzamy. Niech zatem będzie nią również wdzięczność. Zaplanuj, że każdego dnia, np. wieczorem, znajdziesz kwadrans, aby pomyśleć za co jesteś wdzięczny. Najlepiej, żebyś był wtedy sam, w ciszy, bez zbędnych rozpraszaczy wokół. Zastanów się nad codziennymi czynnościami, pomyśl jak wyglądał twój dzień i co cię spotkało.

Stwórz listę rzeczy i sytuacji, za które jesteś wdzięczny. Swoją listę możesz też zapisać. Robiąc to każdego dnia, po jakimś czasie będziesz mógł spojrzeć wstecz i dostrzec bogactwo dobroci, jakie wydarza się w twoim życiu.

Bądź otwarty na dobroć w twoim życiu

Myśląc za co jesteś wdzięczny, nie bój się wracać do tych najdrobniejszych rzeczy, krótkich sytuacji. Jeśli radość sprawił Ci uśmiech sąsiadki czy fakt, że ktoś przepuścił Cię w drzwiach – też to uwzględnij w swoim podsumowaniu. Dostrzegając takie drobne rzeczy zobaczysz jak wiele dobroci spotyka cię każdego dnia.

Często skupiamy się na tych wielkich osiągnięciach, celach, a nie małych sytuacjach, które tworzą każdy dzień. Bywa też, że doceniamy tylko to, co inni, to co powszechnie uważane jest za źródło szczęścia. Zapominamy przy tym o subiektywnym odczuwaniu i poczuciu zadowolenia. Dla każdego ważne jest coś innego, lubimy inne rzeczy, zatem każdy z nas może być wdzięczny za coś innego. Warto o tym pamiętać.

Podziel się wdzięcznością

Otwórz drzwi do energii wdzięczności. Jeśli coś budzi w tobie poczucie wdzięczności powiedz o tym osobie, która ma w tym swój udział. Jeśli czujesz wdzięczność za rozmowę z przyjaciółką, powiedz jej o tym. Jeśli doceniasz, że partner posprzątał po kolekcji, daj mu o tym znać.
Nie dziękuj tylko w myślach, ale dziel się tym z innymi. Zobaczysz, że dziękując czerpiesz z tego jeszcze więcej dobrej energii.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 × 2 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE