X

Wgląd w Twoją przeszłość

Wielu z nas boryka się z jakimś problemem – nie umiemy czegoś osiągnąć, coś blokuje nas przed działaniem lub wielokrotnie zachowujemy się w określony sposób. Mimo, ze taki stan rzeczy nam doskwiera i chcielibyśmy go zmienić, mimo prób nie potrafimy tego zrobić.

Co więcej nie wiemy dlaczego tak jest. „Dlaczego?” jest właśnie kluczowym pytaniem. Tymczasem odpowiedź może tkwić głęboko w nas, w naszej przeszłości, nawet tej której nie pamiętamy. Pomóc może wgląd.

Wgląd jest pierwszym etapem pracy w psychoterapii. To nowy sposób zrozumienia siebie i swoich doświadczeń. To także emocjonalne przeżycie.

Dzięki wglądowi to co nieświadome i głęboko ukryte w naszym umyśle ujrzy światło dzienne. To głębsze spojrzenie na swój problem, zrozumienie też tego co leży u jego podstaw. Dzięki pracy na linii terapeuta-pacjent, w której wykorzystywane są różne techniki, dochodzi do olśnienia. To co do tej pory było nieuświadomione staje się jasne. Nagle zaczynamy łączyć fakty i wydarzenia z naszej przyszłości, które mogły zaważyć na naszym dalszym życiu. Dzięki tej pracy potrafimy dokładnie nazwać swój problem i odkrywamy jaka jest jego przyczyna.

Odkrycie, którego dokonujemy może nie być przyjemne, może być wręcz trudne i bolesne, ale z drugiej strony przynosi wiele korzyści. Nazywając problem i jego przyczynę możemy bowiem przystąpić do pracy z nim, etapu tzw. przepracowania, kiedy odkrywamy jak ta nieuświadomiona kwestia wpływa na inne aspekty naszego życia.

Przy czym wgląd nie przychodzi od razu. To proces, który wymaga czasu, czasami nawet miesięcy. Może przebiegać etapami.

 

Zapraszamy też do wysłuchania wywiadu z terapeutą i twórcą terapii wglądu Maciejem Żbikiem na naszym kanale na YouTube

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

19 − 8 =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE