X

Zacznij przygodę z aromaterapią!

„Aromaterapia może być definiowana jako sztuka i nauka polegająca na naturalnym wykorzystywaniu aromatycznych esencji z roślin w celu stabilizacji oraz harmonizacji zdrowia ciała, umysłu i ducha” – Jade Shutes

Czym jest aromaterapia?

Aromaterapia to najprościej pisząc alternatywna metoda wspomagania procesu leczenia zapachem. Esencja, która jest wydobywana z roślin może poprawić zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Dzięki tej metodzie możemy w naturalny sposób, bez przyjmowania sztucznych i obciążających organizm leków, pozbyć się wielu nieprzyjemnych dolegliwości.

Historia aromaterapii

Historia aromaterapii sięga 3000 roku p.n.e., to tam wykorzystywali ją starożytni Sumerowie. Także w starożytnym Egipcie i w Chinach używano olejków eterycznych w celach leczniczych. Olejki były synonimem zamożności, a sposoby ich wykorzystania znali tylko nieliczni.

Zastosowanie

Masaż – to jednak z najbardziej skutecznych metod, za pomocą której wprowadza się dobroczynne składniki olejku przez skórę. Masaż olejkiem poprawia krążenie, zmniejsza bóle mięśniowe, może działać wyszczuplająco, przywraca równowagę psychiczną, dodaje energii i sił witalnych.

Kąpiel – dodanie olejków do ciepłej wody to doskonały sposób na pobudzenie, ale także relaks. Dobieramy olejek w zależności od naszych potrzeb, np. olejek lawendowy rozluźnia mięśnie oraz pomoże ukoić nerwy po intensywnym dniu. Jeżeli jednak potrzebujesz pobudzenia, to zastasuj olejek rozmarynowy, który zadziała stymulująco, także na układ krążenia.

Aromaterapia w powietrzu – ta forma terapii polega na wdychaniu esencji razem z parą wodną. Można wykorzystać inhalator, który wytworzy parę. Ten rodzaj inhalacji powinn trawć nie więcej niż 15 minut.

Kominek aromatyczny – należy nalać do kominwa ciepłej wody razem z kilkoma kroplami olejku, a pod spodem miski pozostawić palącą się świecę.

Kompresy – kompresy stosujemy zimne lub ciepłe. W przypadku opuchlizny lub stłuczenia najlepiej zacząć od kompresu ciepłego i skończyć na zimnym.

Jakie olejki wybrać?

Na ból głowy bardzo dobrze sprawdzi się zastosowanie rumianku rzymskiego, na bóle reumatyczne goździkowy, na zaburzenia trawienia różany, na bóle kobiece lawendowy, a na przeziębienia z mięty pieprzowej. Drzewo sandałowe łągodzi stany zapalne skóry, a także działa antybakteryjnie. Olejek z mandarynki poprawia nastrój i zmniejsza poziom hormonu stresu – kortyzolu.

Przy wyborze olejku warto zwrócić uwagę na etykietę: olejek zapachowy to nie to samo co eteryczny.  Ten drugi pozyskiwany jest z naturalnych substancji i tylko wtedy może mieć zastosowanie terapeutyczne.

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dziewięć − sześć =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE