X

ZAMIESZKAJ W SWOIM CIELE W PEŁNI

Każda z nas, kobiet, zamieszkuje w niezwykle wrażliwym i bardzo wyrafinowanym ciele, które nieustannie się z nami komunikuje. Mówi językiem odczuć.

Wiele z nas zostało nauczonych, aby postrzegać owe wrażenia, odczucia, jako wyzwania, którym trzeba “sprostać”. Inne z nas nauczyły się wprowadzać ciało w stan odrętwienia, aby stłumić (a tym samym unikać) sygnałów płynących z niego i “iść dalej”. Co więcej, wychowałyśmy się w kulturze, która pragnie nas, kobiety, utrzymać w programie siedzenia cicho, jeśli chodzi o naszą seksualność. Nasze uwarunkowania mówią nam, że mamy wstydzić się zmysłowości, naszej przyjemności, naszych joni i ognia tlącego się w naszych brzuchach. 

W ciągu dnia spędzamy większość czasu w naszych umysłach. My, kobiety, kierujemy średnio jedynie 10% naszej uwagi ku temu, co dzieje się i istnieje poniżej naszej szyi. Owszem, dbamy o nasze ciało – myjemy je, karmimy je, czasem ćwiczymy, czasem czujemy, gdy jest głodne (i w większości podążamy za tym impulsem). Jednak jesteśmy częściej w połączeniu z energią “na zewnątrz”, „naprzód” i „w kierunku”, która jest nam niezbędna do działania w świecie. To siła o bardziej męskim odcieniu, związana z energią poruszającą się „w górę”, przenosząca nas z naszego ciała do życia w naszych głowach. Sprawia, że przechodzimy na tryb ​​„jesteśmy zajęte”: robieniem, planowaniem, myśleniem, tworzeniem strategii. Wiele z nas wie, jak to jest żyć w tym wymiarze (trzymanie koncentracji, mantra braku czasu, bycie zajętą, długa lista rzeczy do zrobienia, produktywność jako cel).

Energia ta jest nam niezbędna, aby iść naprzód – w konkretnym kierunku, jednak jej nadmiar, kiedy staje się ona dominującą energią w polu naszego ciała, może sprawić, że czujemy się odłączone, nie możemy uciec od naszych myśli. Myślimy, ale nie czujemy, jesteśmy zmęczone na poziomie fizycznym i energetycznym. Tłumimy naszą energię seksualną, możemy odczuwać lęk przed nią i jej mocą, lub rozdajemy energię – „służąc”, przejmując odpowiedzialność i zajmując się innymi zamiast sobą. Będąc w odłączeniu od swej kobiecości, lub możliwości jej wyrażania możemy się czuć nieuziemione, niepewne, czego naprawdę chcemy (ponieważ nie czujemy, czego chcemy).

POWRÓT

W swoim rdzeniu kobieca esencja jest zmysłowa. Jest pełna życia, przepływu – skierowanego do siebie, do swojego ciała. Zmysłowość jest niepodważalną mocą życiową przebudzonej, świadomej siebie kobiety. Tej, która dowiedziała się najpierw, kim jest, poznała swoje ciało i to, jak samą siebie doświadcza. Zgłębiła tajniki wiedzy o tym, jak kultywować swoją energię, by jej nie wytracać czy rozdawać.

Nasza energia, kultywowanie jej, ponowne połączenie się z ciałem, zmysłowością to kluczowe czynniki namiętnego, zrównoważonego życia. Wyjście z głowy (przestrzeni tak dziś cenionej) i powrót do ciała jest kobiecą sztuką ucieleśniania. 

W DÓŁ – DO SERCA, BIODER I MACICY

Nasze społeczeństwo nie ceni kobiecego przepływu tak bardzo, jak męskiego. Dlatego wiele kobiet nieświadomie zamyka się na tę wewnętrzną siłę – trudno ją bowiem zrozumieć z poziomu umysłu. Jest nieliniowa, dynamiczna, czasami nielogiczna, może być wręcz chaotyczna.

Tymczasem kobieta, która odzyskuje połączenie ze swym ciałem i energią ma wolność wyboru życia obejmującego pełne spektrum emocji. Czuje wewnętrzną jedność z sobą samą. To kobieta uśmiechająca się nawet do swoich organów. 

Jak połączyć się ponownie z kobiecością, ciałem i zmysłowością? 

Esencje kobiece to nasze czucie, połączenie ze zmysłami, płynięcie / poddanie się, to moc naszych emocji zakotwiczonych W CIELE. Tam jest źródło naszej mocy, z którego możemy czerpać. Ta esencja jest połączona z przyjmowaniem, a jej kierunek wiedzie z naszych głów w dół – do naszego serca, bioder i macicy. 

Owa zstępująca energia kobieca jest dla nas niezwykle ważna, abyśmy naprawdę poczuły się połączone z naszym życiem i otworzyły się w pełni na sygnały płynące z ciała, z naszej miednicy. Niezależnie od tego, jak zagubiona możesz czuć się teraz, wystarczy zacząć od prostej praktyki połączenia się z tym, kim jesteś wewnątrz, w ciele.

PRAKTYKA

Zamknij oczy i zauważ, w którym miejscu w ciele czujesz choćby delikatne impulsy z niego płynące, w którym miejscu w swym ciele czujesz napięcie lub impuls do ruchu (na przykład niewygodne położenie dłoni). Teraz, w tej chwili, niezależnie od tego, czy siedzisz, czy stoisz, zauważ, czy Twoje ramiona są rozluźnione, czy czujesz swoje ubranie dotykające, a może uciskające skórę. A teraz poczuj, z którego miejsca w ciele mogłabyś zainicjować ruch dopasowania, zbalansowania, tak, aby pojawiła się większa przestrzeń, łatwość, większa przyjemność bycia w nim. Kolejny krok – to pójście za impulsem i wprowadzenie ciała w ruch, którego potrzebuje.

Ta prosta praktyka jest codziennym zaproszeniem w podróż bliżej siebie. Jest podróżą ku większej intymności z fizycznym, emocjonalnym i energetycznym wymiarem naszych ciał. Ku bardziej świadomemu połączeniu ze świątynią, którą jako kobiety zamieszkujemy. Praktykuj nawet kilka razy dziennie. W miejsce zagłuszania sygnałów płynących z ciała, przesuwania świadomości z ciała w górę (do głowy) i na zewnątrz (do świata), podaruj sobie chwilę, przeskanuj ciało, posłuchaj go i wejdź głębiej w sygnały (np. mówiąc do siebie zauważam, że moje ramię chce być dotknięte w taki sposób, a moje plecy potrzebują kilku głębszych oddechów – i zrób to).

Kolejnym krokiem ku głębszemu zadomowieniu w ciele i połączeniu ze sobą będzie zwiększanie zakresu ruchu, którego ciało potrzebuje. A wszystko po to, aby dawać przestrzeń i jeszcze bardziej uwalniać, poszukując w tym przyjemności …

PRZYJEMNOŚĆ – TO, CZYM JESTEŚ

Przyjemność to nie tylko to, co robisz. Przyjemność to także to, czym JESTEŚ. Bycie w przepływie przyjemności jest dostępne w naszym ciele przez cały czas.

Kiedy JESTEŚMY przyjemnością, angażujemy nasz wewnętrzny świat, aby jej doświadczyć, pozwalając na przepływ energii przez nasze ciało. Po prostu poczuj. Wszystko, czym jesteś. Energię seksualną przepływającą przez Twoje ciało. 
Ten rodzaj przyjemności nie jest na zewnątrz ciebie, ani poza tobą. Nie wymaga fantazyjnych rytuałów. Zaproś swoje ciało, aby ci pokazało kim/ czym jesteś.

TAO

Możesz być zaskoczona, jak przywrócenie połączenia z ciałem, budowanie pozytywnego połączenia z nim pomoże Ci poczuć się bardziej żywotną, promienną, zdrową, młodą, sensualną. W tak przygotowanym ciele, dzięki starożytnym praktykom Tao, jeszcze mocniej zadziała cyrkulowanie własnej energii. Tao czeka, by zaoferować Ci proste praktyki, uczące, jak polegać na sobie i SWOIM ciele, aby czuć się zrównoważoną i napełnioną na co dzień…

Autor: Katarzyna Majak

Prelegentka Festiwalu Wibracje. Certyfikowana instruktorka Taotantric Arts (Tao Garden), Associate Tao Instructor (Tao Garden). Zajmuje się mapowaniem joni i pracą z ciałem (Sensual Holistic Massage Training w European Academy of Somatic Education). Instruktorka gimnastyki dla kobiet Moc Strażniczki 2 stopnia, certyfikowana facylitatorka medytacji aktywnych Osho (Multiversity Puna, Indie). Od lat pracuje z kobietami, jest także fotografką, doktorem sztuk wizualnych, autorką projektu Kobiety Mocy, w którym sfotografowała polskie wiedźmy uzdrowicielki i przewodniczki duchowe. Podczas Festiwalu Wibracje poprowadzi warsztat „Praktyki energetyczne dla kobiet – powrót do ciała”. www.mapowaniejoni.com

Festiwal Wibracje 13-16.06 2019, Białobrzegi k. Warszawy. Celem wydarzenia jest pogłębianie wiedzy, samodoskonalenie, stworzenie przestrzeni dla spotkań ludzi o podobnych zainteresowaniach. Na czterodniowy program wydarzenia składa się ponad 200 godzin wykładów i warsztatów, które poprowadzi około 100 prelegentów. Nie zabraknie także koncertów, zajęć jogi, medytacji oraz eksperymentów naukowych. Na 2 scenach plenerowych, namiocie i 2 salach  konferencyjnych wystąpią specjaliści w swoich dziedzinach: zielarze, terapeuci medycyny niekonwencjonalnej, ajurwedy, jogini, naukowcy, ekolodzy, propagatorzy zrównoważonego rozwoju, psycholodzy i dietetycy. Bilety i szczegóły:   www.wibracje.com.pl

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dziewięć − pięć =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE