X

Zapobiegać zamiast leczyć – poznaj swój organizm

Naszym pragnieniem jest, aby jak najdłużej pozostawać w zdrowiu, jednak wiele osób poświęca uwagę swojemu organizmowi dopiero, kiedy zaczynają odczuwać dolegliwości i pojawiają sygnały, że coś jest nie tak. Tymczasem tak naprawdę powinniśmy przyjąć zasadę „zapobiegać, zamiast leczyć” i postawić na prewencję. Na tym opiera się Naturalna Higiena.

Naturalna Higiena jako nauka została zdefiniowana wiele lat temu. Można określić ją jako parametry optymalne dla funkcjonowania i zdrowia człowieka, dla utrzymania dobrostanu – mówi Rafał Wyszyński, dietetyk, higienista i witarianin z ponad 20 letnim stażem.

Siła przyrody 

Podstawą wszelkich zaleceń Naturalnej Higieny jest dokładna obserwacja ludzkiego organizmu i jego zachowań oraz założenie, że jest on wyposażony przez siły natury w narzędzia, które pozwalają skutecznie walczyć z wszelkimi schorzeniam. Nauka ta podkreśla, że przyroda zawsze ma rację, natomiast choroby i schorzenia pojawiają się wtedy, gdy łamiemy jej naturalne prawa.

Naturalna Higiena opiera się na przekonaniu, że najlepszą metodą leczenia jest samoregeneracja organizmu w oparciu o prawa natury i nieodłączne naturalne potrzeby naszego ciała. Wymienić można tu świeże i czyste powietrze, czystą wodę, umiarkowane nasłonecznienie, regularne aktywności fizyczne, odpowiedni wypoczynek i sen, równowagę emocjonalną i wreszcie całościową dietę.

Dieta to styl życia 

Widać zatem, iż utożsamianie dbania o zdrowy styl życia wyłącznie z dietą to za mało. Aczkolwiek zły sposób odżywiania w największym stopniu może negatywnie wpłynąć na nasze naturalne, biologiczne potrzeby.

W oryginalnym tego słowa znaczeniu dieta to jest styl życia, to jest całość. A więc harmonia z przyrodą, pozytywne podejście do życia, dobre relacje z rodziną, z osobami z naszego otoczenia to wszystko są części składowe Naturalnej Higieny – mówi Rafał Wyszyński. 

Naturalna Higiena zaliczana jest do medycyny niekonwencjonalnej i zasadniczo przeciwna jest leczeniu tradycyjnemu. Podkreśla konieczność unikania zbędnych leków i zabiegów, z wyjątkiem operacji w określonych sytuacjach wtórnych, kiedy mowa jest o ratowaniu życia. Leczyć powinnismy się poprzez post i inne, naturalne środki regeneracyjne.

 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Rafałem Wyszyńskim. 

Subskrybuj nasz kanał YouTube

#KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 × dwa =

Zaangażuj sie
#INTENCJA NA TEN MIESIĄC #One Energy TV #NEWSLETTER #NIE PRZEGAP #POPULARNE